Valheim İnceleme

Valheim İnceleme

İlk haftasında bir milyondan fazla satışa ulaşan, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz Valheim’a göz atalım.

Arkadaşlarla Aksiyon Ve Macera

Valheim viking evreninde geçen, bir hayatta kalma oyunu. İlerleyiş olarak  Terraria veya Starbound’a çok benziyor. Oyuna basit ama geniş bir çayırda başlıyoruz. Hayvanları avlamayı ve basit barınaklar inşa etmeyi öğreniyoruz. Küçük taş golemlerini yumruklayarak öldürdükten sonra sopadan başlayarak silah yapmayı öğreniyoruz. Artık bir ​​yerleşim yeri inşa etmeye başlayabiliriz. Yerleşim yerini inşa ettikten sonra sıra domuzları avlamaya geliyor. Çünkü domuzlardan elde edilen malzeme ile geyik avını kolaylaştıran yay yapabiliyoruz. Kısacası Valheim’da her gelişme bir sonraki gelişmeyi açmamızı sağlıyor.

9Mükemmel
  • Basit ama etkileyici grafikler
  • Sağlam temellere oturmuş oyun mekaniği
  • Harika bir hikaye
  • Türe kattığı bir yenilik yok

Oyundaki temel geliştirmeleri tamamladıktan sonra arkadaşlarımızla haritayı keşfetmeye başlayabiliriz. Örneğin dev bir geyiği bulup arkadaşlarımızla onu kesiyoruz, ödülümüz olan sert boynuzları kazma yapmak için kullanabiliyoruz. Bu bize, daha tehlikeli Kara Orman'ın keşfetmeye değer olduğunu gösteriyor, çünkü cevheri bu ormandan çıkarabiliriz. O cevheri elde ettikten sonra, daha gelişmiş aletler ve zırhlar yapmaya başlayabiliriz.

Her zaman beraber savaştığımız arkadaşlarımızla şöyle bir seans oynayabiliriz. Dev bir canavar ağaçla savaşmak için Kara Orman'a gitmek istiyoruz, ama önümüzde bir dağ var. Dağda hava koşulları korkunç. Ama kurtları görüyoruz ve kürklerini toparlamak için savaşabileceğimizi düşünüyoruz. Ancak kurtlarla yaptığımız birkaç başarısız dövüşten sonra, haritada noktayı işaretliyoruz ve başka bir gün geri dönüp intikam almak için Viking sözü veriyoruz.

Güneye Gidiyoruz

Kendi başımıza geçemeyeceğimiz devasa bir gölle karşılaşana kadar dağların etrafında dolaşıyoruz. Gölün kenarına yerleşip tahta bir iskele ve bir Viking gemisi inşa ediyoruz. Uzun gemi bizi gölün öbür ucuna götürüyor. Canavarın izini sürüyor ve bulunca dev ağacın etrafında yaylar ve mızraklarla dolaşıyoruz. Devasa kökler ve dev asmalarla bize karşılık veriyor. Ağaç, orman yaşayan düzinelerce goblini çağırıncaya kadar mücadele iyi gidiyor, goblinler saldırınca panik içinde kaçıyoruz. Herhangi bir hazine kazanamadan köye geri dönüyoruz.

Biz keşfettikçe, harita dışa doğru açılıyor. Bu ticaret yolları inşa etmek, büyülü bir portal ağı kurmak ve deniz haritasına hükmetmek gibi yeni gelişmelere yol açıyor. Valheim, keşfetmeye ve zaman geçirmeye değer muhteşem bir dünya sunuyor. Karakter modelleri basit, pikselli ve poligonal, ancak muhteşem gölgelendirme ve ışıklandırma ile güçlendirilmiş. Grafiklerde modern ve nostalji arasında harika bir denge var. Genel olarak, avlanmak ve trollerle dövüşmek harika, ama harika grafikler sayesinde bazen bir sal üzerinde oturup kıyıya karşı su turunu ya da ağaçların arasından bir çayıra süzülen güneşi izleyebilirsiniz.

Bir Viking'in Yaşamı

Odin'in kendisi tarafından ebedi bir öbür dünya bahşedilen Vikinglerin rolünü üstleniyorsunuz. Odin'in kuzgunlarından biri öğreticiler sağlamak için ortaya çıkıyor ve oyun araçlarını yavaşça dağıtıyor, siz de toprak şekillendirme, çiftçilik, dövüş ve işçiliğin temellerini öğreniyorsunuz.

Odin Kimdir?
İskandinav Mitolojisinde savaş ve bilgelik tanrısıdır. Kuzeyin Zeus'u olarakta bilinir. Kuzey mitolojisinin bilinen diğer bir karakteri olan Thor'un babasıdır. Mızrağı Gungnir, yüzüğü Draupnir, sekiz ayaklı atı Sleipnir, kuzgunları Huginn ve Muninn, kurtları Freki ve Geri bilinen simgeleridir. Mitolojiye göre Ragnarok günü geldiğinde Odin, Fenrir tarafından öldürülecektir.

Hayatta kalma oyunlarında, oyuncular büyük üsler inşa etme, tehlikeli canavarları avlama ve düşmanlarla dolu bir dünyayı fethetme gibi harika deneyime ulaşmadan önce genellikle zorlayıcı ve eziyetli bir başlangıç olur. Valheim ise başlangıç ​​araçlarını anlamadan çok ilerlemenize izin vermiyor. Aynı zamanda, gerçek eyleme geçmeden önce çok uzun süre harcamanız gerekmiyor. En güzeli oyun mekanik olarak daha affedici, yiyeceklerin süresinin dolması veya yasaklayıcı onarım ve genişletme maliyetleri gibi olağan hayatta kalma oyunu engelleri yok. Bina sistemi de kullanıcı dostu bir yapı içeriyor. İnşa etmek biraz zor olabilir, ancak oyuncular tercihlerine bağlı olarak tahtaları serbest bırakabilir veya parçaları birbirine tutturabilir, bu da oyunculara kolaylık ve esneklik sunuyor.

Kısacası, Valheim harika bir erken erişim işçiliği ve hayatta kalma indie oyunu. Gösterişli veya hiç denenmemiş yeni bir şey yok, ancak geliştirici Iron Gate’in oluşturduğu sağlam bir temel var. Düzinelerce başarısız denemenin olduğu türde Valheim, sadece düzgün çalışarak ve anlam ifade ederek öne çıkıyor. Valheim’in sistem gereksinimlerine gelince 2.6 Ghz işlemci, 4 Gb Ram, GeForce GTX 500 serisi fazlasıyla yeterli olacaktır. Diğer Viking temalı oyunlar için En İyi Viking Temalı Oyunlar koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Valheim
Valheim
32,00
den başlayan fiyatlarla