Canlı Derste Oynanacak Oyunlar

Canlı Derste Oynanacak Oyunlar

İkinci dönemin başlamasıyla birçok oyuncu okullara geri döndü. En azından online olarak. Ee hal böyle olunca, biz Türklerin çok yönlü ve aynı anda birçok işi yapabilmesini sebep göstermek gerek ki o sevgi beslediğimiz bilgisayarlarımızda hem dersi dinleyip hem de oyun oynamak çok normal ve cazip gelebiliyor.

Canlı derste oynanacak oyunlar dendiğinde tabii ki hardcore RPG veya FPS aramamak lazım. Hızlıca oynanabilen, kısa sürede ilerleme kaydedebildiğimiz ve odağımızı dersten de koparmayacak oyunlar olmalı. Bugünkü koleksiyonumuzun konusu da bu diyelim ve oyunlarımıza geçelim.

Stardew Valley

Oynaması aşırı rahatlatıcı bu çiftlik simulasyonu / RPG karışımı oyun tam da canlı derste oynanacak oyunlardan biri diyebiliriz. Dersinizi güzelce dinlerken Alt+Tab yapıp bir yandan da ektiklerinizi sulayıp biçebilirsiniz.

Veya girin bir madene üç beş küçük düşmanla savaşın, sakin sakin maden arayın ya da balık tutun. Oyundaki en kafa rahatlatıcı olaylardan biri de balık tutmak olduğunu vurgulayabiliriz. Hem ödüllendirici hem de eğlenceli. En kötü, şehirde dolanın NPC’lere hediye verin, ilişkilerinizi güçlendirin. Oyunla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Stardew İncelemesi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Stardew Valley
Stardew Valley
24,00
den başlayan fiyatlarla

Hades

Son zamanlarda adını epey bir duyduğumuz Hades, bildiğiniz gibi roguelike bir oyun. Hikayesi ile her ne kadar ön planda olsa da oyunda bazı durumlarda ‘grinding’ yapmak gerekebiliyor.

Para kasarken, hızlıca oda temizlerken veya çok güçlüyseniz hızlıca bir boss keserken dikkatinizi dersten çok da ayırmadan oynayabileceğiniz bir oyun kendisi.

Ancak Hades, biz oyuncuları kendisine bağımlı edebilecek bir oyun olduğundan yüksek önem arz eden derslerinizde bu oyuna girmenenizi tavsiye ederiz. Bu oyunla ilgili de bir inceleme yazımız mevcut. Merağı uyananlar okuyabilir.

Hades
Hades
40,00
den başlayan fiyatlarla

Brawlhalla

Twitch yayınlarında mutlaka görmüş olabileceğiniz oyunlardan birisi de Brawlhalla. Profesyonel oyuncular genelde uzun süren oyun arama süreçlerinde vakit geçirmek adına oynarlar bu oyunu.

Bizim de amacımız zaten buydu değil mi? Ortalama 2-4 dakika arası süren maçları ile aşırı zevkli ve tam hızlıca tüketmelik bir oyun. Hem dersimizi dinleyelim hem de diğer oyuncuları pata küte yerle bir edelim. Hem maç arama süresi hem de oynanışı çok hızlı olduğu için amacına çok uygun bir oyun diyebiliriz. Ancak dikkat, oyun sizi çok fena kanser edebilir ve mikrofonunuzu açık unuttuğunuz bir durumda istemsizce yanlış davranışlar sergiyelebilirsiniz. Uyarımızı yapalım.

Brawlhalla
Brawlhalla
Ücretsiz

Rocket League

Rengarenk grafikleri ve saçmasapan bir oyun mantığını şahane şekilde harmanlayan Rocket League, öylesine eğlenceli ve keyif veren bir oyun ki anlatamayız.

Özene bezene kişiselleştirdiğiniz arabanız ile çıft zıplayıp turboyla topa kafa atıp gol atmak… Bundan daha tatmin edici bir şey yok. Dinamik bir oynanış sunan bu oyun da yine canlı derste oynanacak oyunlardan bir diğeri diyelim.

Rocket League®
Rocket League®
Ücretsiz

Darkest Dungeon

Son olarak yılların eskitemediği sıra tabanlı RPG oyunu Darkest Dungeon. Evet arkadaşlar bu oyun zor. Yani normal bir zorluk değil. Çok zor. O sebeple oyunu biraz olsun kolaylaştırmak için Steam Atölye Modlarına göz atmanızı öneririz.

Ya da bir bölgeye giriş yapmadan önce karakterlerinizi epey bir geliştirmeniz de oyunun zorluğunu biraz daha optimize edecektir. Bu da çok fazla grinding gerektiriyor.

Darkest Dungeon®
Darkest Dungeon®
39,00
den başlayan fiyatlarla

İşte tam bu noktada derste modunuz düştüğünde veya canınız sıkıldığında karakterlerinizi geliştirmeye odaklı oynayıp oyunda kısa süreli etkili zaman geçirebilirsiniz. Böylelikle dersten de kopmamış olursunuz.

Euro Truck Simulator 2

Avrupa'da güzel bir şehirden diğerine seyahat ederken veya yük taşırken arka planda ders dinlemek kadar rahatlatıcı bir şey var mıdır? Sessiz sakin yollarda hem şirketinize para kazandırıyorsunuz hem de yeni şeyler öğreniyorsunuz. Ayrıca tır sürmenin verdiği keyif ile dersinizi de renklendirmiş oluyorsunuz. 

Böylesine keyif veren bir oyunu ders esnasında oynamak motivasyonunuzu artırmaya bile yardımcı olabilir diyelim ve koleksiyonumuzu burada noktalayalım.

Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2
39,00
den başlayan fiyatlarla

Herkese iyi dersler, iyi oyunlar dileriz!