Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,46
den başlayan fiyatlarla
Palworld
371,67
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
793,27
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty: Modern Warfare II İnceleme

Call of Duty: Modern Warfare II İnceleme

2022 için Call of Duty unvanı, Infinity Ward tarafından geliştirilen Modern Warfare 2, Call of Duty oyuncuları için 2022 yılının en çok beklenen oyunlarından biri oldu. Oyun hakkında ilk izlenimleri, yeni özellikleri ve beklentimizi karşılayıp karşılamadığını bu yazımızda inceledik. 

Modern Warfare 2 gümbür gümbür geliyor ve elbette yeni CoD oyunu aksiyon dolu bir senaryoyu ve oynanışta yenilikleri de beraberinde getiriyor.

7Çok İyi
  • Yeni haritalar
  • Silahların ağırlığı ve hissiyati
  • Grafiklerin kalitesi
  • Perks sistemindeki yenilikler

Call of Duty Modern Warfare II Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Call of Duty®: Modern Warfare® II
Call of Duty®: Modern Warfare® II
1.819,99
den başlayan fiyatlarla

CoD MW II Hikayesi

Hikaye, Güney Amerika'daki uyuşturucu kartellerine karşı savaşmanızı konu alıyor ve aynı zamanda Modern Warfare serisinden bazı tanıdık yüzleri geri getiriyor. Hikaye hakkında daha fazla detay için Hikaye içeriğimize bakabilirisiniz. 

cod mw ii inceleme

Oynanış

Call of Duty oyunları, bir ucu daha hızlı kombat, diğer ucu ise taktik olan bir yelpazede bulunur diyebiliriz. Modern Warfare 2 ile Infinity Ward, oyunu mümkün olduğu kadar yelpazenin "taktiksel" ucuna doğru itmeye çalışmış. Strateji hala bir R6 seviyesinde olmasa da, düşünmeden davranılan hızlı oynanışa biraz yavaşlık getirdiğini söylemek mümkün. 

Oyun Mekanikleri

Modern Warfare 2'deki hareket mekanikleri, önceki oyunlardan oldukça farklı. Yeni mekanikler biraz daha fazla çeşitlilik sunsa da hücum için kullanabileceğiniz mekanik sayısı görece az kalmış. Bu durum oynanış dengesi açısından pek ideal değil çünkü defans için binbir türlü strateji geliştirebiliyorken saldırı için yapabileceklerinizin sınırı belli.  Bazı oyuncular için bu oyun tarzı daha keyifli olacak olsa da, CoD’un şimdiye kadarki dinamiğine ve hızına alışmış oyuncular için zorlayıcı bir deneyim olabilir. 

Haritalar

Betada, rekabetçi oyunlar için biçilmiş kaftan olan Hotel adlı bir haritanın yanı sıra 10v10 için harika olabilecek Museum adlı devasa bir harita daha gördük. Hotel ve Museum’a kıyasla daha küçük olan Meksika pazarı haritası veya eğitim tesisi ise çeşitlilik ve oyuna renk katmak açısından keyifli olmuş. Haritaların görsel tasarımları da oldukça başarılı.  

Silahlar

Şu ana kadar gördüğümüz silahlar da bizi etkilemeyi başardı. Silah mekanikleri de tamamen farklılaşmış olmasa da, daha önce görmediğimiz bir kaç silah ve mekanik mevcut. Örneğin birçok oyuncu muhtemelen ilk başta yeni Gunsmith'e sinir olacak ve zor bulacak ama hemen pes etmezseniz oyunun en iyi silahlarından biri olduğunu anlamaya başlayacaksınız.  

Perks Sistemi

Avantaj (Perks) sistemindeki değişiklikler, düşündüğümüz kadar kafa karıştırıcı olmamış. Kolay anlaşılır olması bir yana sırf yenilik yaptık demek için yapılmış hissi de vermiyor değil. Perks sistemi diğer oyunlardaki haliyle kalsaydı bence MW II’ye çok daha fazla şey katardı. Yeni sistemin tek avantajı oynanış boyunca değişen bir metaya sahip olmanız.

call of duty modern warfare 2 inceleme

Grafik ve Ses Dünyası

Oyun grafik açısından tam olarak Infinity Ward'dan beklediğimiz gibi. Özellikle silahların ağırlığını ve patlamaları oyuncuya nasıl ilettikleri konusunda olağanüstü bir gerçekiğe ulaşmışlar. Silahlar tam olarak hissettirmelerini beklediğiniz ve istediğiniz gibi hissediliyor. Ayrıca haritaların iyi aydınlatılmış ve alışkın olduğumuz haritalara göre oldukça renkli olması da güzel bir yenilik olmuş. Devasa, gri ve karanlık haritalara Meksika pazarında renkli ve aydınlık bir mola verebilirsiniz.

Ses dünyasına gelecek olursak, önceki oyunlardakinden çok büyük bir fark göremediğimizi söylemek lazım. Bazı ses efektlerini inanılmaz gürültülü yapmışlar. Gerçeğe yakın ses dizaynı yapacağız diye de kulaklıkla oyun oynayan insanları sağır etmeye gerek yoktu.

CoD Modern Warfare II Oynanır mı?

Oyunun henüz sadece beta halini gördüğümüz için süreç içinde görüşlerimizin değişeceğine emin gibiyiz. MW 2019’u oynayıp seven birinin bu oyunu sevmeme ihtimali yok denecek kadar az demek mümkün. Treyarch oyunlarını sevenler MW II’yi daha çok sevebilir bile. Oyun tasarlanırken bizim isteklerimize kulak verildiğini hissetmek güzeldi. Özellikle harita tasarımında ve bazı yeni mekaniklerde gerçekteb oyuncu kitlesinin fikirlerinin öncellendiğini görmek mümkün. Eğer zaten CoD oyunlarına karşı bir ilginiz varsa ve üstüne strateji oyunlarından da keyif alıyorsunuz, CoD MW II tam sizlik olmuş. 

Call of Duty®: Modern Warfare® II yayınları