Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty: Modern Warfare II Hikayesi

Call of Duty: Modern Warfare II Hikayesi

Modern Warfare 2 gümbür gümbür geliyor ve elbette yeni CoD oyunu aksiyon dolu bir senaryoyu da beraberinde getiriyor. Hikaye, Güney Amerika'daki uyuşturucu kartellerine karşı savaşmanızı konu alıyor ve aynı zamanda Modern Warfare serisinden bazı tanıdık yüzleri geri getiriyor.

Oyunda yol arkadaşlarımızla etkileşime geçip onlara talimat verebileceğiz ve ayrıca hikayeyi etkileyecek kararlar alabileceğiz.

CoD Modern Warfare II 2022'de, Price'ın Gaz, Soap, Ghost ve Farah ile elit çok uluslu terörle mücadele birimi Task Force 141'i oluşturmasından üç yıl sonra geçiyor. Vargas ekibin en son üyesi olarak kadroya katılıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen bir füze saldırısının yabancı bir generali öldürmesinin ardından, durumu kontrol altına almak ve daha fazla gerilimi önlemek için 141. birim çağrılırken, aynı zamanda terör örgütü Al-Qatala ve Las Almas olarak bilinen uyuşturucu karteli ile mücadele devam ediyor.

Tek oyunculu efsane oynanış boyunca, dünyanın dört bir yanında savaşırken 141’deki farklı karakterlerin yerine geçiyorsunuz. Soap olarak düşünmeden atladığınız patlayıcılı görevlerden, Gaz’ın sinsi kumpaslarına kadar çetenin her üyesiyle bir olma şansınız oluyor. 

Hikaye Görevleri / Tek Kişilik Campaign

Hikayedeki görevler arasında önceden bildiğimiz görevlerin yanı sıra karşımıza ilk kez çıkan mekanikler de mevcut. Backtasbbed, Gunship, Wet Work, Nightwar, Montage veya ShipAF, size bekleyen görev türlerinden sadece bazıları. Modern Warfare serisine aşina olanlar Wet Work adını hatırlayacaktır, ancak Modern Warfare 2'de bu özel görev yeni yüzme ve su mekanikleri ile birlikte karşımıza çıkıyor. 

Call of Duty®: Modern Warfare® II
Call of Duty®: Modern Warfare® II

Benzer şekilde Nightwar, yakınlardaki bir helikopterin düşmesinin ardından gece vakti gerçekleşiyor. Oyuncular, enkazı güvence altına almadan önce yakındaki hedefleri yok etmek için gece görüşünü bol bol kullanmanız gerekiyor.

Perk Sistemi

Perk sisteminin ise geçmiş oyunlara kıyasla oldukça farklılaştığını görüyoruz. Bütün Perk’ler Çok Oyunculu maç esnasında kazanılır. Öldürmeler, asistler, objektif ve taktik oyunlar bunların kilidini daha hızlı açabilir. MW II ayrıca araç kombatındaki gerçekçiliği de arttırıyor. Artık oyuncu tamponlar, kapılar ve lastikleri patlatma gibi araç bölümlerini yok edebiliyorlar. Kara Savaşı haritalarında, doğru koşullarda kullanılmak üzere farklı araçlar da oyunda mevcut.
MWII'deki çok oyunculu haritaların daha "geleneksel" olması ve Infinity Ward hissi vermesi planlanıyor.

call of duty modern warfare ii hikaye

Haritalar ve Silahlar

Ayrıca, orijinal MW2'den bazı popüler haritalar daha iyi bir biçimde geri dönecek. Silahlar açısından, yine çok çeşitli saldırı tüfekleri, SMG'ler, LMG'ler, keskin nişancı tüfekleri, pompalı tüfekler, DMR'ler, tabancalar, bıçaklar, rampalar ve yakın dövüş silahları görebileceğiz. Oyun aynı zamanda Sıralamalı Oyun moduna da sahip olacak. Geçmişte, Dereceli Oyun genellikle piyasaya sürüldükten aylar sonra tanıtılırdı, ancak MWII, Dereceli Oyun modunu piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra başlatmayı planlıyor.

cod modern warfare ii hikayesi

Call of Duty: Modern Warfare II, Infinity Ward tarafından yönetilen Modern Warfare II evreninin bir uzantısı olarak tamamen yeni bir Call of Duty: Warzone deneyimi getiriyor. Siz de Meksika’da uyuşturuc kartellerine binbir türlü görevle kafa tutmaya hazırsanız, MW II aradığınız oyun olabilir. 

Call of Duty®: Modern Warfare® II yayınları