Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Yakuza Kiwami Hikayesi

Yakuza Kiwami Hikayesi

Orijinal Yakuza'nın hikayesine benzer şekilde, oyun, yeminli kardeşi ve en iyi arkadaşı Akira Nishikiyama tarafından işlenen Sohei Dojima cinayetinin suçunu üstlenen yakuza teğmen Kazuma Kiryu'nun şartlı tahliye edilmeden önce on yıl hapis yatmasını konu alıyor.

Özgür bir adam olan Kiryu, Nishikiyama'nın artık güçlü ama soğuk kalpli bir yakuza patronu olduğunu, çocukluk arkadaşı Yumi'nin kaybolduğunu ve herkesin eski organizasyonu Tojo Klanından çalınan on milyar yen'i aradığını keşfeder.

Yakuza Kiwami
Yakuza Kiwami
60,00
den başlayan fiyatlarla

Kamurocho sokaklarında birçok farklı grup (hükümet ajanları ve Triad dahil) arasında savaş patlak verirken Kiryu, Yumi'yi ve kayıp parayı bulmaya ve herkesin peşinde olduğu gizemli bir genç kız olan Haruka'yı korumaya karar verir. Sonunda, pişmanlık duyan bir Nishikiyama, Tojo'yu ve sevdiklerini yok etmeye kararlı yozlaşmış bir politikacı olan Haruka'nın babasını öldürmek için kendini feda eder ve Yumi, Kiryu'nun kollarında bir kurşun yarasından ölür. Kiryu, umutsuzluğa kapılıp tutuklanmasına izin vermek yerine Tojo'dan ayrılır ve Haruka'nın üvey babası olur.

yakuza kiwami hikayesi

Bununla birlikte, hikaye aynı zamanda acımasız bir Tojo kaptanı ve Kiryu'nun rakibi olan Nishikiyama ve Majima'ya odaklanan iki yeni olay örgüsünü de tanıtıyor. İkincisinin durumunda, Kiryu'yu, Tojo'nun anlamsız olarak gördüğü geleneksel onur kurallarına olan inancından dolayı küçümseyen sadist ve acımasız bir yakuza olarak yeniden tanıtılıyor. Kiryu, Majima'nın kendisini kışkırtmasına izin vermeyi reddedince, bir gün intikamını alacağına yemin eder.

Kiryu hapishaneden serbest bırakıldığında, Majima onu dövüşe davet eder ve dövüş becerileri paslandığı için onu yener. Onu eski haline döndürmek isteyen Majima, onu savaşmaya yönlendirmek için bir dizi ayrıntılı senaryo düzenler. Kiryu dövüş yeteneklerini yeniden kazandığında, Majima ona meydan okur, ardından Kiryu ile eğlenmek için savaşmaya devam etmeye yemin eder.

yakuza kiwami hikaye

Nishikiyama'nın hikayesi, deliliğe inişine odaklanıyor. Nishikiyama'nın Dojima'yı vurduktan ve Kiryu'nun hapse girmesinden bir gün sonra, Dojima ailesi Kiryu'ya karşı kayırmacılık gösterir ve Nishikiyama'yı beceriksizliğinden dolayı taciz eder. Buna karşılık, Kazama ailesi, klandan sürgün edildiği için Kiryu'ya göz kulak olacağı beklentisiyle, Nishikiyama'yı kontrol etmesi için kendi ailesini vermeye karar verir. Ancak, aile kaptanı Matsushige'nin ona saygısızlık etmesi ve adamları arasında daha fazla saygı duyması nedeniyle beceriksiz bir lider olduğunu kanıtlar.

Ölümcül hasta kız kardeşi, kalp nakli gerektirdiğinden, Nishikiyama bir doktoru ziyaret eder ve ona bunun için 30 milyon yen'e ihtiyacı olduğunu söyler. Nishikiyama, Matsushige ve adamlarının Kazama ailesinin kaptanı Osamu Kashiwagi'den para çalmasına izin verir. Kashiwagi bunu öğrenir ve Nishikiyama'yı şiddetle disipline eder ve ona Kiryu'nun lider olmasını dilediğini söyler.

yakuza kiwami hikaye

Bir gün Nishikiyami, Matsushige'den doktorun çalınan parayı kumar borçlarını ödemek için kullandığını öğrenir. Nishikiyami onunla yüzleşmek için acele eder, ancak onun kaçtığını keşfeder. Başarısızlıklarını telafi etmek için Nishikiyama, seppuku yapmaya hazırlanır. Matsushige araya girer ve bir kez daha ona saygısızlık eder. Tacizden bıkan Nishikiyama, onu bıçaklar ve Dojima'yı öldürdüğünü, saçını geriye atmak için kan kullanmadan önce Kiryu'nun ana hikaye boyunca karşılaşacağı adam olduğunu söyler.