Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Yakuza Kiwami 2 Hikayesi

Yakuza Kiwami 2 Hikayesi

Tojo Klanındaki eski hayatını geride bıraktıktan bir yıl sonra, eski yakuza Kazuma Kiryu, klanın Beşinci Başkanı Yukio Terada, rakip bir örgüt olan Omi Alliance'ın suikastçıları tarafından öldürülünce tekrar göreve çağrılır.

Kamurocho'ya dönen Kiryu, Tojo Klanı için yeni bir başkan bulmalı ve Tojo ile Omi arasındaki topyekûn savaşı engellemeli ve onu Omi Alliance'ın efsanevi Kansai Ejderhası Ryuji Goda ile çatışmaya sokmalıdır.

Yakuza Kiwami 2
Yakuza Kiwami 2
109,00
den başlayan fiyatlarla

Yakuza Kiwami 2 oyununa özel Majima Efsanesi başlıklı yeni bir senaryo, Majima'nın bir yıl önce hamisi Futoshi Shimano'nun ölümünün ardından Tojo Klanından nasıl ayrıldığını ve Yakuza ile Yakuza arasında meşru bir girişim olan Majima İnşaat kurduğunu açıklıyor. Senaryo ayrıca Majima'nın Yakuza 0'daki hikayesinin ana karakteri olan Makoto Makimura'nın dönüşünü de içeriyor.

yakuza kiwami 2

Ana hikayede ise Şubat 2006'da Tojo Klanının Beşinci Başkanı Yukio Terada, klan için klan kaptanı pozisyonunun değiştirilmesini gerektiren bir reform planını duyuruyor. Klan içinde en fazla kârı elde eden yeni gelen Akinobu Uematsu, Kei Ibuchi ve Goro Majima, pozisyon için yarışıyordu. Pozisyonla hiçbir ilgisi olmayan ve yalnızca diğer ailelerin yeni gelenlerin iktidarı ele geçirmesini önlemek için bir araya gelmelerini sağlamak için katılan Majima, Kamurocho'ya geri döner ve burada kendisini birkaç suikastçı tarafından pusuya düşürülür.

Onlarla çabucak ilgilendikten sonra Majima, adamlarının Uematsu Ailesi tarafından güya dövüldüğünü bulduğu aile ofisine geri döner. Majima, Uematsu'nun ofisine gider, ancak Uematsu'nun kendisinin vurularak öldürüldüğünü görür. Olayı Tojo Klanı üyelerine bildirdikten sonra Majima, Kazama Ailesi patriği Osamu Kashiwagi tarafından kendisine bilgi sağlayabilecek Sai Çiçekçisini bulması için tüyo verir. Çiçekçi ile görüştükten sonra, Majima'nın Çiçekçi'nin Araf'taki eski üssünü yönetme anlaşması karşılığında Majima'ya yardım etmeyi kabul eder.

yakuza kiwami 2 oyun hikayesi

Majima, astlarından biri olan Ryota Kawamura'nın en son suç mahallinde görüldüğünü öğrenir. Kawamura'nın izini sürmek için Sotenbori'ye geri döner ve sonunda masaj salonu Hogushi Kaiken'i sık sık ziyaret eden sıradan bir kumarbaz olduğunu öğrenir. Salondayken, Majima, Majima'nın 18 yıl önce Tojo Klanından kurtardığı Makoto Makimura olduğu ortaya çıkan Tateyama adında bir kadından hizmet alıyor. Majima, kimliğini saklamaya çalışırken, Makoto'nun kurtarıcısının bir hatırası olarak eski saatini hala sakladığını öğrenir.

Majima daha sonra Kawamura'nın Cabaret Grand'da bir Omi Alliance subayını öldürdüğüne dair bir ipucu alır. Oraya gider ve Kawamura ile yüzleşir. İkincisi kolayca yenilir, ancak daha sonra, Omi Alliance ile Tojo Klanı arasında bir savaşı ateşlemek amacıyla, Kawamura'nın borcunu Uematsu'dan kurtulmak için Ibuchi tarafından vurularak öldürülür. Ibuchi, Terada'dan güç alıyor. Majima, Ibuchi'yi yener, ancak ikincisi, her iki taraf arasında çatışmayı kışkırtmak için tutuklanmasına izin vermek yerine intihar eder.

yakuza kiwami 2 oyun hikayesi

Sonrasında, Majima ve Terada, Kawamura'nın Omi Alliance'a karşı eylemi için bir özür jesti olarak ailesini dağıtmak için bir anlaşmaya varırlar. Majima ve ailesinin kalıntıları daha sonra Majima İnşaat'ı kurar ve Kamurocho Hills kompleksi üzerinde çalışmaya başlar. Bir süre sonra, Makoto ailesiyle birlikte ülkeyi terk eder; yola çıkmadan önce, saatinin yedek kayışı olan isimsiz bir hediye alır. O günkü müşterisinin aynı zamanda 18 yıl önce kurtarıcısı olduğunu fark eden Makoto, Japonya'dan ayrıldığına hiç pişman olmadığını bilmenin rahatlığını sonunda bulur.