Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Yakuza 5 Hikayesi

Yakuza 5 Hikayesi

Aralık 2012'de Omi Alliance'ın 7. başkanı Tsubasa Kurosawa ölümcül bir hastalığa yakalanır. Yaklaşan ölümüyle, Tojo Klanı ve Omi İttifakı arasındaki ateşkes bozulmakla tehdit edilir.

Tojo Klanı, organizasyonlarını güçlendirmek için kendilerini eski klanlarla hizaya sokar. Daigo Dojima, Yamagasa klanının reisi Tadashi Madarame ile müzakere için heyetlere liderlik eder. Daigo daha sonra taksi şoförü olarak çalışan Kazuma Kiryu ile tanışır.

Yakuza 5 Remastered
Yakuza 5 Remastered
45,00
den başlayan fiyatlarla

İşten sonra Kiryu, Daigo'nun korumaları Yu Morinaga ve Masato Aizawa ile tanışır ve ona Daigo'nun kayıp olduğunu bildirir. Minoru Aoyama onun yokluğunda geçici başkan olur. Kiryu, Omi Alliance Teğmen Masaru Watase'yi şüpheli olarak gösteren dedektif Kazuhiko Serizawa ile tanışır. Watase, Daigo'nun nerede olduğundan habersizdir, ancak Aoyama'nın ona gizlice bilgi verdiğini iddia eder. Madarame ve Aoyama'nın buluştuğu bir otelde Kiryu, Tojo Klanını ele geçirmeyi planlayan Aoyama ile kavga ettikten sonra Madarame'i bıçaklanmış olarak bulur.

Daha sonra Kiryu, Madarame'den Daigo'nun Aoyama korkusuyla saklandığını öğrenir ve Kiryu'ya kaptanı Yahata'ya Yamagasa Ailesini dağıtan bir mektup verir. Kiryu, barışı korumak için Yamagasa'nın gerekli olduğunu düşünerek mektubu yırtar. Kan dökülmesini önleyen Kiryu, Aoyama'nın ordusunu tek başına yener. Aoyama efendisinin kimliğini açıklayamadan Morinaga onu öldürür ve Kiryu'yu Kamurocho'ya yönlendirir. Kiryu Tokyo'ya dönmeden önce, Serizawa ona Goro Majima'nın öldüğünü söyler.

yakuza 5 hikayesi

Taiga Saejima cezasını çeker ve Majima'nın ölümünü öğrenir. Müdür yardımcısı, Saejima ve hücre arkadaşı Shigeki Baba'nın kaçmasına yardım eder. İkisi, Majima'nın sahte ölümünü ortaya çıkaran, Majima'nın sözde katili Taizo Kitakata'yı kaçırır. Baba örtbas etmek için onu vurur. Saejima, Baba tarafından korunur ve Serizawa tarafından Kamurocho'ya yönlendirilir.

Haruka Sawamura, Kiryu'nun Haruka'nın sicilini korumak için yetimhaneden ayrılması şartıyla Mirei Park tarafından keşfedilen bir J-pop yarışması için antrenman yapar. Haruka ve Park bağ kurar ve Park, tanışmayı planladığı eski kocasından bir mektup aldığını itiraf eder. Ertesi gün ölü bulunur. Ölümü, Haruka ile tekrar bir araya gelen Shun Akiyama'yı uyarır. Park'ın intihar notunun Osaka Enterprises CEO'su Naoyuki Katsuya'nın emriyle sahte olduğu sonucuna varırlar. Akiyama, Haruka'nın eski kocası Majima olduğu için yanlışlıkla Park'ı öldürdüğünü itiraf eden antrenörünü bulur. Haruka'nın yarışmaları tamamlandıktan sonra, o ve Akiyama, Katsuya ile birlikte Tokyo'ya giderler.

yakuza 5 oyun hikayesi

Eski beyzbol  oyuncusu Tatsuo Shinada, maskeli bir adam tarafından ligden kovulmasını araştırmak için işe alınır. Shinada, tefeci Koichi Takasugi ile skandalı araştırır ve eski menajeri Fujita'nın sorumlu olduğunu bulur. Maskeli adamın Daigo olduğu ortaya çıkar ve ikisi Tokyo'ya döner. Kiryu Tokyo'ya vardığında, Baba'nın Saejima ve Kiryu'yu ortaya çıkarmayı planlayan Omi Alliance'ın planında suç ortağı olduğunu öğrenir. Kiryu, üç ailenin Başkan pozisyonu için yarıştığını öğrenir - Watase, Katsuya ve bir diğeri. Serizawa, Saejima'ya Morinaga'yı bulma görevini verir. Saejima, Aizawa'nın ölümünü taklit ettiğini ve Morinaga'nın artık ölü olduğunu öğrenir. Akiyama ve Shinada buluşur ve Haruka'nın Prenses Ligi sırasında hedef alınabileceğini öğrenir. Katsuya'ya yapılan soruşturma, Katsuya'nın Park'ın arkadaşı olduğunu ve ölüm emrini vermediğini ortaya çıkarır.

Baba, Kiryu, Saejima ve Aizawa, Haruka'nın konserinin iptal edildiğini iddia eden bir yayın görürler. Katsuya'nın suçlu olduğunu düşünen Kiryu, onunla yüzleşmek için yola çıkar. Kiryu ve Saejima, Omi Alliance üyeleri aracılığıyla savaşır ve Watase'nin takip ettiği Katsuya'ya ulaşır. Katsuya, asıl suçluyu cezbettiğini açıklar Kurosawa olduğu ortaya çıkan Serizawa. Daigo müdahale eder ancak Kamon Kanai tarafından vurulur. Akiyama ve Shinada, Kiryu ve Saejima ile tanışır ve Majima, Katsuya ve Park'ın Kurosawa'yı çekmeyi planladıkları sonucuna varırlar. Kiryu, Haruka'nın konserini iptal etmeyi reddeder ve dördü onu korumaya karar verir. Kurosawa sonra Majima tarafından karşılanır.

yakuza 5 oyun hikayesi

Plan başlamadan önce, Kurosawa'nın Majima Ailesi'ni taklit eden adamları Millennium Tower'a varır ve ateş etmeye başlar. Haruka'nın konseri devam ederken, Akiyama ve Kiryu, Kurosawa'nın adamlarını savuştururken, Shinada Baba ile savaşır. Milenyum Kulesi'nin tepesinde, Saejima, Kurosawa tarafından Majima ile savaşmaya zorlanır. Kurosawa, Haruka'yı vurmamayı tercih eden Baba'ya ulaşamaz. Kurosawa, Majima ve Saejima'yı öldürmeye çalışır ama Daigo tarafından durdurulur. Sokaklarda Akiyama, Watase, Madarame ve Kitakata tarafından rahatlatılmadan önce Kanai ile savaşır.

Tojo Klan Karargahında Kiryu, Aizawa'nın Kurosawa'nın oğlu olduğunu öğrenir. Kurosawa, Tojo Klanını ve Omi Alliance'ı Aizawa'ya bırakmak ister, ancak Aizawa sadece Kiryu'yu yenmekle ilgilenir. Yaralı bir Kiryu, Aizawa'yı yener ve Kiryu ile bağlantısını halka açıklayan ve eğlence endüstrisinden emekli olduğunu açıklayan Haruka ile tekrar bir araya gelir.

Yakuza 5 Remastered Yayınları