Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
XCOM Chimera Squad Hikayesi

XCOM Chimera Squad Hikayesi

XCOM Chimera Squad, Firaxis Games tarafından geliştirilen ve XCOM serisinin bir parçası olarak 2K Games tarafından piyasaya sürülen sıra tabanlı bir taktiksel video oyunudur. XCOM 2 War of the Chosen yapıtının devamı olarak, savaşan insan ve uzaylı güçler arasında belirsiz bir barış anlaşması yapıldıktan sonra yer alır alıyor. Oyuncular, deneysel ögelerin yer aldığı bir hikaye ile karşı karşıya kalıyor.

Oyun Başlıyor

Oyuncu, insanların ve uzaylıların birlikte yaşamaya çalıştığı deneysel bir şehir olan City 31 bölgesinin kırılgan barışını korumaya yardımcı olan insan ve uzaylı özel kuvvet askerlerinden oluşan karışık bir ekibi kontrol ediyor. XCOM Chimera Squad, XCOM serisinin benzer taktik unsurlarını takip ederken, oyun temposunu hızlandırmak için yeni oyun konseptleri sunuyor. Bu arada, bahsi geçen bu oyun, 24 Nisan 2020 tarihinde PC için piyasaya sürüldü.

XCOM®: Chimera Squad
XCOM®: Chimera Squad
75,76
den başlayan fiyatlarla

Oyuncu, Chimera Squad'ı oluşturan hem insan, hem de uzaylı 11 farklı karakterden oluşan bir ekibin kontrolünü ele alır. Her karakterin, markadaki önceki oyunlardan karakter sınıflarının yerini alan benzersiz yetenekleri vardır. Oyun, sıra tabanlı taktik savaş ve manganın savaş dışı faaliyetlerinin yönetimi arasında bölünmüştür. Bu savaş dışı etkinlikler, oyuncuların manga üyelerinin ekipmanlarını değiştirmesine veya yükseltmesine ve ekip üyelerini soruşturmalara atamasına olanak tanıyan oyunun strateji katmanında yer alır. Strateji katmanı, her ilçedeki huzursuzluğun seviyesini gösterir ve bu huzursuzluğu ele almamak, şehrin şiddete dönüşmesine yol açar.

xcom chimera squad hikayesi

Daha önce de söylemiş olduğumuz üzere XCOM Chimera Squad, insanların ve uzaylıların yan yana yaşadığı örnek bir şehir olan City 31 içerisinde geçiyor. XCOM 2 War of the Chosen oyunundaki olaylardan beş yıl sonra yer alıyor; burada, bir işgalin ardından 20 yıl boyunca Dünya'yı yöneten uzaylıların önderliğindeki hükümet olan ADVENT'i mağlup eden isimdir. Oyun, oyuncuları City 31 bölgesini istikrarsızlaştırmaya çalışan bilinmeyen unsurlara karşı savaşan elit bir barış gücü kuvveti olan isimsiz kadronun kontrolünü elinde tutuyor. Bu isimsiz kadro, daha sonra Chimera Squad olarak adlandırılıyor.

Gerçekler Ortaya Çıkıyor

City 31 bölgesinin Belediye Başkanı olan Nightingale, bir terör saldırısında ölüyor ve Chimera Squad, suçluyu bulmakla görevlendiriliyor. Soruşturmaları sırasında Chimera Squad, her seferinde bir tane olmak üzere üç suç grubuyla yüzleşir Psiyonik güçlere sahip bireylerden oluşan bir kıyamet kültü olan The Progeny, kendilerini Dünya toplumu için uygun görmeyen uzaylılardan oluşan bir sokak çetesi olan Grey Phoenix ve eski ADVENT askerlerinden oluşan XCOM'a karşı olanlar için kurtuluş vaaz eden dini bir kült olan Sacred Coil. Sonunda bu grupların Atlas kod adını verdikleri dördüncü, gizemli bir grup tarafından desteklendiği de keşfedilir.

xcom chimera squad hikaye

XCOM®: Chimera Squad
75,76
den başlayan fiyatlarla

Üç suç grubu da yenildikten sonra Atlas, City 31 bölgesinin Belediye Binasına bir saldırı düzenler ve Chimera Squad, saldırganları savuştururken Belediye Başkan Yardımcısı olan Parata'yı kurtarır. Kısa süre sonra, Başkan Nightingale'in öldürülmesinden Atlas'ın sorumlu olduğunu öğrenirler ve diğer grupları City 31'i istikrarsızlaştırıp ele geçirmek için desteklemişlerdir. Buna karşılık, Chimera Squad, Atlas'ın saklandığı yere baskın yapar ve liderlerini yenerek organizasyonu çökertir. Bir ay sonra, Chimera Squad zaferlerini kutlarken, bir monitörden karargahlarını izleyen iki kişi, XCOM'un temsil ettikleri gizemli yeni tehditle yeni bir savaşta olduklarını fark ettiğinde, onları durdurmak için çok geç olacağını not eder.

XCOM®: Chimera Squad Yayınları