Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
WorldBox: God Simulator İnceleme

WorldBox: God Simulator İnceleme

Hem mobil bir cihazda hem de PC üzerinden oynayabileceğiniz inanılmaz eğlenceli bir oyun olan WordlBox: God Simulator erken erişimde olmasına karşın oyunculara çok güzel bir deneyim sunmakta.

Küçük bir dünyanın tam anlamıyla “Tanrısı” olduğunuz bir oyun olan WorldBox oyunculara yapılabilecek tonla şey sunuyor. Kendi dünyanızı istediğiniz gibi oluşturduğunuz ve dilerseniz yine aynı şekilde istediğiniz şekilde yok edebildiğiniz muazzam bir sanat tasarımına sahip eğlenceli bir oyun.

8Çok İyi
  • Sanat tasarımı
  • Çeşitlilik
  • Güzel bir komünite
  • 2 yıl daha erken erişimde kalacak olması

Her Şey Senin Elinde

WorldBox, bir dünyanın yaratıcısı ve yok edicisi olduğunuz bir oyun. Yaratıklar, bitkiler ve dağlar yaratabilirsin. Her şey senin kontrolünde. Ancak bu dünya mükemmel değil ve çözülmesi gereken sorunlar var. Farklı boyutlarda dünyalar oluşturabilirsin ve bunu yaparken araç kutunda bulunan her şeyi sınırsız sayıda kullanabilirsin. Ancak sen dünyanı kurarken aç gözlü hayvanlar ve topraklarını büyütmek isteyen ırklara dikkat et. Oyunumuzda 4 farklı ırk var, İnsanlar, Orklar, Elfler ve Cüceler. Bunların her biri kendi krallıklarını kurup büyütürken onlara engel olabilirsin veya onlara engel olmayarak büyümelerini ve imparatorluklarının çöküşlerini de izleyebilirsin.

god simulator inceleme

Benim tavsiyem ise sana verilen yıkım gücü ile birlikte her şeye müdahale etmen. Çünkü oluşan yeni adaları yıkmak, yaptığın tek bir hamleyle krallıkları birbirine düşürmek inanılmaz keyifli. Bu oyunda bütün bu güce sadece sen sahipsin ve bunu nasıl kullanacağın tamamen senin elinde. Özgürlük mü? Oyun sana istediğin kadar hatta bazen istediğinden bile fazlasını yapabileceğin bir özgürlük tanıyor.

Sonsuz Mekanik

Oyunumuz sadece bununla da kalmıyor. Bizlere verdiği dört ana ırk dışında da yaratıklar mevcut ve onları kontrol edebiliyorsunuz. Şeytanlar, zombiler, ejderhalar ve UFO’lar ve tamamen oyuncunun kontrolünde olan Yengeçzilla bile var. Bu kadar çok yaratığın yanında kullanabileceğin bir sürü farklı tanrısal güce de sahipsin. Yıldırım, hortum, asit yağmuru, nükleer bomba…

WorldBox - God Simulator
WorldBox - God Simulator
77,00
den başlayan fiyatlarla

Bütün bu mekanikleri kullanmak veya kullanmamak senin elinde. Önce kendine güzel bir dünya yarat. Her şey çok güzel bir şekilde başlasın ve ilerlesin. Krallıklar kurulsun ve barış olsun. Sonra mı? Sonra bunları istediğin şekilde yık, parçala ve mahvet. Sonra gir bir daha yeni bir dünya kur büyüt hatta bu sefer uzun bir süre karışma. Irkların yok oluşlarını imparatorlukların parçalanmasını izle. Sonra da bütün bunları topluluk ile paylaş.

Sonuç

WorldBox erken erişim aşamasında bile keyifli saatler süren bir oyun. Şu anda oyunda eksik görülen kısımlar kesinlikle var. Mesela yan ırkların kendilerine özgü bir krallık kuramamaları gibi ufak detaylar eksik ancak bu demek değil ki bunlar oyuna hiçbir zaman eklenmeyecek. Çünkü bu oyunun geleceği tamamen oyunculara bağlı.

god simulator incelemesi

Oyun yapımcısının açıklamalarına göre 2 yıl kadar daha bir süre oyunu erken erişimde tutmak istiyorlar. Bunun sebebi ise oyunu oyunculardan aldıkları bildirimlere göre geliştirmek ve gerekirse bazı şeyleri değiştirmek. Bunu gerçekten dikkate aldıklarını söylemek isterim. Yapımcıları her ne kadar kendi vizyonlarına sadık kalarak yapsalar bile bu geliştirmeleri sürekli olarak oyunculara istediklerini vermeye çalışıyorlar. Bu yüzden şu anda oyunun içeriklerini kısıtlı olarak görseniz bile -ki bence yeterli sayıda içeriğe şu anda bile sahip- WorldBox geleceği çok parlak bir oyun. Mükemmel bir komünitesi ve komünitesine saygı duyan geliştiricilere sahip.

worldbox god simulator

Son olarak görselliğe değinmek istiyorum. Her ne kadar çoğu oyuncu grafikleri kötü olarak yorumlayacak olsa bile en az Stardew Valley kadar yaratıcı ve özgün bir stili var oyunun. Oynarken kesinlikle sizi rahatsız etmediğini hatta aksine Yengeçzilla’yı piksel piksel görmenin ne kadar keyif verdiğini söylemek isterim. Fiyatı şu anda ederi kadar görülmese de ileride çok değerleneceğine inanıyorum. (Yatırım Tavsiyesi Değildir)

WorldBox - God Simulator yayınları