Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,20
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,24
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,78
den başlayan fiyatlarla
Wild Hearts İnceleme

Wild Hearts İnceleme

Wild Hearts, bir tutam Fortnite ve birazcık Monster Hunter’ı birbiriyle tokuşturup ortaya deneysel bir oyun çıkarmış diyebiliriz. Peki bu deneyin sonuçları, iddia ettikleri kadar etkileyici olmuş mu?

Oyun kendi başına tam olarak bir açık dünya değil, daha çok bir dizi bağlantılı alan olan uçsuz bucaksız bir vahşi doğada gerçekleşir. Ayrıca görevler almak, insanlarla tanışmak ve hayvanlardan kestiğiniz parçaları silahlarınızı ve zırhınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz genişleyen bir harita da mevcut. 

5Ortalama
  • Orijinal ve eğlenceli avlanma mekanikleri
  • Dünya tasarımı
  • Optimizasyon sorunları
  • Fiyat performans sorunları
  • Performans sorunları

Wild Hearts Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

WILD HEARTS™
WILD HEARTS™
2.274,99
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Hikayesi

Saldırgan hale gelen ve insan topraklarını yaşanmaz hale getiren  hayvanlarla ilgili koca bir hikaye var, ama üstünde durmaya değecek kadar derin ve etkileyici olmadığını söylemek zorundayız.  Oynanışın asıl fonksiyonuna ulaşmak için çerez gibi oraya buraya serpiştirilmiş hikaye bize Wild Hearts’ın varmaya çalıştığı yere götürüyor: avlanma.

Oynanış 

Wild Hearts, özel bir av döngüsü etrafına inşa edilmiş. Bir av alıyorsunuz, dışarı çıkıyorsunuz ve o yaratıkla ölümüne savaşıyorsunuz ve başarılı olursanız daha da büyük avlar yapabilmek için teçhizatınızı yükseltmek için ganimetlerinizi üsse geri götürüyorsunuz.

Özellikle avlar çok eğlenceli olduğu için bu döngü duyulduğu kadar sıkıcı olmayabiliyor. Yine de oyun MonHun'a çok benziyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz ve yükseltebileceğiniz bir dizi farklı silah türünüz var ve savaşların kendisi hem planlama hem de sabır gerektiriyor. Savaşa girmeden önce doğru teçhizata ve tamamen dolu bir şifalı eşya dolabına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ve canavarla temas kurduğunuzda, saldırı için doğru zamanı bularak onun kalıplarını dikkatlice takip etmeniz gerekir.

wild hearts inceleme

Avlanma oldukça uzun ve bazen de meşakkatli bir süreç. Avlarımdan bazıları, canavarın farklı yerlere hareket etmesi ve öfkelendikçe şeklini değiştirmesiyle neredeyse bir saat sürdü. Atmosfer, müzik, kan, ter, gözyaşı derken gerçekten yoğun yoğun bir av deneyimi sizi bekliyor.

Oyun Mekanikleri

Wild Hearts'ı diğer oyunlardan farklı kılan şey oyunun mekaniği. Karakuri adı verilen eski teknolojiden yararlanabilen nadir bir avcı olarak oynuyorsunuz, bu da temelde geleneksel ve alışılmışın dışında aletler kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Yeni alanlara ulaşmak için tırmanabileceğiniz veya masum bir canavarı düşürmek için kullanabileceğiniz büyük kasalar inşa ederek basit bir şekilde başlıyorsunuz. Ancak yavaş yavaş, bir savaşa nasıl yaklaştığınız konusunda size çok geniş bir esneklik yelpazesi sunan yeni teknolojinin kilidini açıyorsunuz. 

wild hearts alınır mı

Grafikler

Wild Hearts’ın dünyası gerçekten bakması keyifli bir dünya. Yüksek Japon kaleleri, karla kaplı vadilerin sisleri arasında yükseliyor; altın renkli dağların gölgesinde nehir kıyılarına yığılmış terk edilmiş köyler; kömürleşmiş savaş alanları, göz kamaştırıcı kırmızı çiçek tarlalarına kristal mağaralara dökülüyor; bambu çalılıkları, kıvrılarak kıvrılan kaya kanyonlarına dönüşüp ve tekrar dalgalı gümüş çimenlerin sonsuz manzaralarına doğru uzanıyor. Tek tük hataları olsa da, oyun göze hitap ediyor. 

Wild Hearts alınır mı?

En kısa ve net haliyle, Wild Heart tam şu an alınmasa da olur. Oyunda çok fazla optimizasyon hatası, teknik hata, bug ve düzeltilmeye açık sayısız alan var. Verdiğiniz paranın karşılığını alabilmek için, geliştiricilerin vaat ettiği güncellemeleri beklemek akıllıca olabilir. Oyuna kötü diyemeyiz, kesinlikle orijinal ve potansiyel sahibi fakat AAA oyunu beklentisi yaratan ve öyle bir edayla piyasaya çıkan bir oyun için sınıfta kaldığını söylemeden geçemeyiz. 

WILD HEARTS™ yayınları