Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Werewolf The Apocalypse Hikayesi

Werewolf The Apocalypse Hikayesi

Werewolf The Apocalypse, Amerika'nın Kuzeybatısında geçer; vampirler ve kurtadamlar gibi doğaüstü varlıkların gizlice güç için mücadele ettiği World of Darkness içerisinde yer alır.

Dünya, üç varlık tarafından yönetilir Yaşamı yaratan ve doğayı denetleyen kaotik, yaratıcı bir güç olan Wyld; Wyld'in yaratıcılığına şekil vermekle görevlendirilen, Dünya'yı organize eden Weaver ve başlangıçta Wyld ile Weaver arasında bir dengeleyici güç olarak var olan, aslında bir yıkım ve yenilenme gücü olan, ancak yaratıcıların ne kadar güçlendiğine bağlı olarak her şeyi yok etmeye çalışan bir kara delik haline gelen ve yozlaştıran Wyrm.

Werewolf: The Apocalypse — Heart of the Forest
Werewolf: The Apocalypse — Heart of the Forest
25,00
den başlayan fiyatlarla

Oyun, Garou Milleti olarak adlandırılan ve on üç kabileden oluşan Garou olarak bilinen kurt adamlara odaklanır. Vampirler, insan toplumlarına entegre olurken, kurtadamlar münzevidir ve doğayı korumak için çalışan gezegenin bağışıklık sistemi olarak tasvir edilir. Bunun nasıl başarılacağı ve insanlıkla nasıl başa çıkılacağı konusunda farklı kabilelerin farklı görüşleri vardır. Örneğin, Cam Gezenler insanlığın çevre sorunlarından teknoloji kullanımıyla kurtulabileceğini düşünür; Black Furies feminizm, kadın hakları ve cinsiyet eşitliği için savaşır; Kemik Kemiriciler sosyal sınıfı önemser ve ekonomik olarak ezilen insanlar için savaşır ve Kızıl Pençeler de kimin hayatta kalacağını görmek için insanlığa karşı savaş açmak istiyor. Farklı bakış açıları nedeniyle aşiretler arasında çok fazla iç savaş vardır.

werewolf the apocalypse hikayesi

Oyun, İrlandalı kurt adamların ailesel Fianna kabilesinin bir üyesi olan kurt adam Cahal'ı takip ediyor ve eko-terörist grup Lambda Mankind ile birlikte, başkanı Richard Wadkins'in isteyerek hizmet ettiği Endron adlı bir petrol yan kuruluşuna karşı savaşıyor. Görevlerinden birinde Cahal, kayınbiraderi Rodko, Ava ve karısı Ludmilla ile birlikte bir Endron tesisine sızar. Planları, petrol çıkarma verilerini tahrif etmektir ve onları bölgeden çekilmeye zorluyor. Baskın sırasında Ludmilla, Wadkins'in güvenliğindeki bir kurt adam tarafından öldürülür ve Cahal kısa süre sonra yanlışlıkla başka bir arkadaşı olan Rafiq'i öldürür ve Rodko'yu kör eder. Cahal yaptıklarından utanarak sürüyü bırakır.

Beş yıl sonra, Cahal serbest çalışır. Washington Eyaletindeki bir enerji şirketine yapılan baskının ardından Cahal, ortağı Dusk ile birlikte Tarker's Mill'deki memleketine geri döner. Cahal yaptıklarının bedelini ödemeye niyetlidir ve eve döndüğünde eski kabilesinin Binbaşı Graner liderliğindeki Endron milisleriyle savaşta olduğunu görür. Rodko'yu yaralayan bir saldırıyı püskürttükten sonra Cahal, Endron'u içeriden yok etmek için çalışan kızı Aedana ve Ava ile yeniden bir araya gelmeden önce bir Endron eğitim merkezini dağıtmak üzere gönderilir. Endron'un askerlerini Wyrm'in çarpık görüntüsüne dönüştürmek ve geliştirmek için kullanılan Earthblood adlı yeni bir madde yarattığı keşfedilir.

werewolf the apocalypse hikaye

Daha sonra, Endron'u ortaya çıkarmak için yeni bir baskın planlanırken, Aedana Watkins tarafından kaçırılır ve Rodko öfkesine yenik düşer. İkisi değişip kavga edince Cahal, Rodko'yu öldürmek zorunda kalır. Watkins, planlarını bildiğini ve Aedana üzerinde deneyler yapmayı planladığını ortaya koyar. Cahal, Graner'ı öldürmeyi başarır ve misilleme olarak Wyrm'i anavatanından sürer. Cahal, kendisini tutuklatarak ve Erdron'un mahkumlar üzerinde deneyler yaptığı Nevada'da bir hapishaneye sızarak Aedana'yı kurtarmayı planlar.

Nevada'da Cahal, Endron'un deneylerinde denek olan Onawa adlı bir kurt adamdan bilgi toplar. Aedana'nın Endron karargahına götürüldüğünü öğrenir ve Onawa ile hapishaneden kaçarak Endron'la savaşan sürüsünü yeniden bir araya getirir. Cahal tesislerine sızdığında, Watkins bir tuzak kurar ve Earthblood gazını bölgeye salarak çevreye zarar verir, bölgedeki insanları öldürür ve enfekte eder. Onawa, sürüsünün güvenliği karşılığında Endron için çalıştığını açıklar. Koruyucu ruhları da Wyrm tarafından etkilenmiştir, ancak Cahal onları savaşta yendiğinde etkisinden kurtulurlar.

werewolf the apocalypse hikaye

Aedana'yı bir Endron petrol platformuna kadar takip eden Cahal, Ava ile yeniden bir araya gelir ve Endron'un petrole alternatif olarak Earthblood'ı salarak Wyrm'i yayma planlarını öğrenir. Son kuşatmada Cahal, Aedana'yı Watkin'in deneyleri tarafından ağır bir şekilde mutasyona uğradığı bir cam kap içinde bulur. Cahal savaşmak zorunda kalır ve merhamet, kollarında can veren kızını öldürür. Cahal'a, Watkins'ten intikam alma veya Ava'yı ve aktivistleri Endron'un milislerinden kurtarma seçeneği sunulur.

Cahal, Watkins ile yüzleşmeyi seçerse, kendisini Earthblood ile değiştiren CEO'yu köşeye sıkıştırır. Cahal, bir savaştan sonra Watkins'i öldürmeyi başarır, ancak Ava ve ekibinin katledildiğini keşfeder. Earthblood'ın serbest bırakılmasının ertelenmesiyle Cahal, tesisi patlayıcılarla yok etmeyi başarır ve aktivist grup Cahal ve Ava, medya tarafından terörist olarak kınanmak için çalışır. Cahal, Ava'yı kurtarırsa, Wadkins teçhizattan kaçar, Cahal ve Ava ise tesisi çökertir. Medya grubu çok daha iyi algılar ve Endron, Wadkin'in eylemlerini keşfettikten sonra planlarını bırakıp onu saklanmaya zorlar. Sonu ne olursa olsun, Endron'un liderliği Wadkins'in araştırmalarını incelemeyi planlar ve çalışmalarının devam edeceğini ima ediyor.

Werewolf: The Apocalypse — Heart of the Forest Yayınları