Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Warhammer: Vermintide 2 Hikayesi

Warhammer: Vermintide 2 Hikayesi

Vermintide 2’nin hikayesi, Games Workshop'un Warhammer Fantasy dünyasına dayanıyor. Tüm düşmanların, ırkların, tanrıların ve çoğu yerin kökleri Warhammer-lore'dan size tanıdık gelebilir. Ancak Fatshark stüdyoları, yeni bir hikaye anlattığını vurgulayabilmek için konum ve karakterlere yenilikler etkilemeyi unutmamış. 

İlk oyundaki olayların ardından, Gray Seer Rasknitt, Ubersreik'in Beş Kahramanını başarıyla tutsak eder. Vermintide 1’in sonunda Fester Klanının başı olan bu ana düşmanımızın, eskisinden daha da güçlü bir biçimde ve canlı bir vaziyette karşımıza çıkması zaten oldukça şaşırtıcı. 

Rasknitt, Ubersreik’i fethedişinin ardından ordusunun Helmgart'a kolayca erişmesini sağlayacak bir kapı olan  devasa Skittergate portalının inşa edilmesini emretti. Ancak, Skittergate’i çalıştırmaya uğraşırken, Rasknitt ve ordusu büyük bir yıkıma neden olur. Çıkan kargaşada ellerindeki en değerli tutsaklardan biri olan Markus Kruber özgürlüğüne kavuşur. Markus diğer kahramları bir araya toplamak için yollara düşer ve cadı avcısı Victor Saltzpyre, cüce korucu Bardin Goreksson , ateş cadısı Sienna Fuegonasus ve orman elfi Kerillian yeniden bir araya gelir. 

Warhammer vermintide 2 hikayesi

Hedefe Doğru

Ekibin toplanmasıyla birlikte, asıl hedeflerine doğru ilerlemeye başlarlar: Rasknitt’i durdurmak ve güç dengelerini yeniden sağlamak. Bunu yapmak için ilk önce Helmgart’ın üzerine büyük bir salgın yayacak olan bir büyü üzerinde çalışan büyücü lord Burblespue Halescourge’u öldürmeleri gerekir. Bu ve devamında kazanılan zaferler, başta Bödvarr olmak üzere kötü adamları oldukça rahatsız eder. Bödvarr ordusunun büyük bir kısmını kahramanların kalesini keşfetmeye ve ortadan kaldırmaya adar. Olaylar Bödvarr’ın planladığı gibi gitmez. Planını farkına varan kahramanlar Bödvarr’ı savaş kampınaa yakalar ve kendi arenasında Bödvarr’ı öldürür. 

Warhammer: Vermintide 2
Warhammer: Vermintide 2
154,56
den başlayan fiyatlarla

Hikayenin Sonu

Rasknitt müttefikleri ölmüş ve güçleri tükenmiş halde iç çatışmaya düşmüşken Lohner, artık Skittergate ve Rasknitt'i kesin olarak yok etme zamanının geldiğini belirtir. Onlara Helmgart Skittergate'i etkinleştirmeleri ve oradan Eski Dünya'yı Kaos Wastes'tan ayıran donmuş tundra olan Norsca'ya gitmeleri gerektiğini söyler. Oradayken, kahramanlar Norscan Skittergate'i yok etmeye ve Helmgart'a dönmeye çalışmaktadır. Bu yolculuğun sonunda Rasknitt ve kahramanlar karşı karşıya gelir. Rasknitt bu sefer gerçekten ölür… yani umarız. Yoksa Vermintide 3’te yine adamı diriltip karşımıza koyabilirler. 

The Keep neresi?

Kale, yani The Keep, Kahramanların yeni operasyon üssü. Burada oyuncular hangi görevlere katılacaklarını seçerek devam eden savaşı planlayacak ve ayrıca uygulama odasında yeni silahlar, yetenekler ve yetenekler deneyebilir. Hatta kalenin içi, başarıları gösteren savaş ganimetleriyle süslenebilir.

vermintide 2 hikaye

Markus Kruber kimdir?

Bir insanın başına ne kadar felaket gelebilirse hepsine göğüs germiş olan Kruber, daha ne görebilirim diye düşünürken Übersreik ve halkı için ardından bir amaç bulur. İçindeki asker dürtüsüne karşı koyamaz, bedeli ne olursa olsun bazı savaşların verilmesi gerektiğini anlar. Bu ekibi yönetmek ve yeniden bir araya getirmek için Kruber’den daha iyisi zaten düşünülemezdi. 

Bardin Goreksson kimdir?

Kahramanlar grubunun en kısası olabilir ama Cüce Korucu Bardin Goreksson, gaddarlığı, kararlılığı ve savaş ruhuyla boy farkını kesinlikle telafi eder. Girişken, gururlu ve diğerlerini gücendirmekten korkmayan Bardin, sık sık savaşın tam ortasına balta veya çekiçle tam gaz saldırırken ve arkasında Skaven cesetlerinden oluşan bir iz bırakırken görülür. 

Kerillian kimdir?

Esrarengiz ve keskin görüşlü Kerillian, başkalarına pek az şefkat duyan bir Orman Elfidir. Kendisine ait sebeplerden dolayı atalarının evi olan Athel Loren'deki Yolgözlemci görevinden ayrılır. Bir yay ve bıçakla olağanüstü becerilerini kullanarak, varlığınızı gönülsüzce kabul etmesi kadar sizi öldürmesi de olasıdır.

Victor Saltzpyre kimdir?

Victor'un, Tarikat'taki üstleriyle sürtüşmeye yol açan ve nihai kariyer yolunu etkileyen Skaven'a karşı güçlü bir nefreti var. Bu nedenle Skaven’i bitirmeye giden yolda başka neleri yok etmesi gerektiği hiç umrunda değil. Bu da onu diğer kahramanlardan ayıran ve zaman zaman anlaşmazlıklara yok açan taraflarından biri. 

Sienna Fuegonasus kimdir?

Keskin bir zeka ve kötü bir mizah anlayışıyla kutsanmış olan Sienna, büyücüler söz konusu olduğunda genellikle uyumlu bir birey olarak kabul edilir. Bununla birlikte, ona savaşta tanık olanlar, Aqshy'nin büyüsünün adrenalin hücumuna olan bağımlılığının onu ne kadar dengesiz ve acımasız biri haline getirdiğini gözleyebilirler.

Warhammer: Vermintide 2 yayınları