Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
167,56
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
499,00
den başlayan fiyatlarla
Baldur's Gate 3
1.012,59
den başlayan fiyatlarla
Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven
 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven
 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven PC Fiyatları
 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven PC Key Fiyatları
 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven Fiyat Karşılaştırma
 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven

Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven

Çıkış Tarihi: 16.01.2020
Diller: İngilizce, Fransızca, İtalyanca ...

enucuzoyun.com'da en ucuz Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven fiyatını bulmak için bilgisayar oyun fiyatlarını karşılaştır, en uygun fiyatlı Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven PC oyun keyini hangi siteden satın alabileceğini öğren. Aynı zamanda Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven oyununun sistem gereksinimlerini, oyuna ait Twitch yayınlarını ve oyunun oynanma istatistiklerini yine sitemizin oyun sayfalarında incele.
Fiyatı Düşünce Haber Ver

Oyun Fiyatları
Resmi Mağazalar
Resmi Mağaza
Sürüm
Fiyat
Steam
Sürüm — Standart
231,23
Fanatical
76.370 yorum
Sürüm — Standart
257,17
Gamesforpc
Sürüm — Standart
311,34

Oyun İstatistikleri

Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven yayınları

Sıkça Sorulan Sorular

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven oyununun konusu nedir?

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven nereden indirilir?

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven nereden satın alınır?

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven kaç GB?

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven Türkçe mi?

 • Metacritic skoru kaç?

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven yaş sınırı nedir?

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven hangi dilleri destekliyor?

 • Multiplayer var mı?

 • Total War: THREE KINGDOMS - Mandate of Heaven ne zaman çıkacak?

 • Oyunun yayıncısı kim?

 • Oyunu hangi firma geliştirdi?

Oyun Hakkında

 • Total War: THREE KINGDOMS için bugüne kadar ki en büyük ve en detaylı DLC
 • Sarı Sarıklı İsyanı’ndan hemen önce MS 182 tarihinde seferinize başlayın...
 • ...İhtilafın içinde, Üç Krallık döneminde bir serüvene çıkın
 • Yeni karakterler ve Zhang Kardeşler ile İmparator Ling de dahil olmak üzere oynanabilir altı yeni cenkbeyi
 • Eşsiz yeni sefer mekanikleri, hadiseler ve hedefler
 • 40 yeni savaş meydanı ve yeni birim kabiliyetleri
 • Cao Cao ve Liu Bei gibi efsanevi karakterlerin başlangıç hikâyelerini oynayın
Yıl MS 182. Han İmparatorluğu kargaşa içerisinde ve Çin kaosa doğru sürükleniyor. İmparator’un sarayı yozlaşma ile felç oldu ve büyük bir kıtlık kuzeyi harap ediyor. Halkın gözünde, İmparator Ling, Göğün Emri’ni kaybetti ve böylece yönetme hakkı da elinden alındı.

Diyarın öteki ucunda insanlar muhalif görüşlerle bir araya geliyor. Üç Taoist kardeş Zhang Jue, Zhang Liang ve Zhang Bao'nun liderliğinde muhalifler, sarı sarıklarını ve silahlarını kuşanıyor. Amaçları; adaletsiz Han'ı indirip, yerine uyum ve barışın hüküm sürdüğü bir hanedan getirmek. Sayıları binleri buluyor ve gün geçtikçe aralarına daha fazlası katılıyor.

Büyük etkiye ve güce sahip savaşçılar olan cenkbeyleri imparatorun sancağını korumaya yemin ettiler. Fakat daha hırslı ve bilge olanların ise kendi arzuları var… olur da Han zayıf düşerse, o zaman iktidarın dizginlerini kim alabilir?


The Total War: THREE KINGDOMS – Mandate of Heaven Bölüm Paketi oyuncuların asi ya da sadık bir kul olarak ihtilafa katılmalarını sağlayan Sarı Sarıklı İsyanı olaylarını anlatıyor. Bir dizi yeni karakter ve oynanabilir ulus liderini içine katan sefer MS 182'de başlıyor. Ancak oyuncular zaman ilerledikçe sefere katılan tanıdık karakterlerle Üç Krallık dönemine de devam etmeyi seçebilirler.

Han Hanedanlığı

Ücretsiz Total War: THREE KINGDOMS oyun güncellemesinin bir parçası olarak çıktıktan sonra Mandate of Heaven’ı yükleyen tüm oyuncular için Çinli Han ulusları yeni İmparatorluk hükümet tarzına geçebilir (Elbette İmparator Ling bu seçeneğe seferin başından beri sahip).

İmparator ve müttefikleri, İmparatorun tüm gücü elinde bulundurduğu bir ittifak içerisindedir. İmparator, müttefiklerinin savaş ve barış gibi diplomatik anlaşmalara oy vermesini engelleyecek bir güce sahiptir. Ancak bu tür eylemler gücü etkili bir şekilde kötüye kullanmak anlamına geldiği için, ittifakta bölünmelere neden olabilir…

Göğün Emri’nde Liu Hong (İmparator Ling) farklı bir İmparatorluk hükümet tarzına sahiptir, Sarı Sarıklı tehdidi ile savaşmak için imparatorluk müttefiklerinden kontrol altında tutulan güçleri istemek zorundadır. Buna ek olarak, zaman ve kaynaklar açısından büyük bir proje olan İmparatorluk Sarayı’nı inşa edebilir, bu İmparator’a ulus genelinde güçlü bonuslar kazandırır ve oyundaki en güçlü garnizonu oluşturur!

Zafer Koşulları

Tüm Han uluslarının zafer koşulları MS 190 seferi ile aynıdır. Ancak, oyundaki güç blokları göze alındığında bu dönemde zamanlama çok daha önemlidir. Taht mücadelesine başlamak ve asilerin ellerindeki kumandanlıklara üstünlükle saldırabilmek için doğru vakti seçmeniz çok önemli. Buna istisna olarak, Liu Hong’un (İmparator Ling) hükümetini nasıl yeniden yapılandırdığına bağlı olarak zafer koşulları değişecek.

Han UluslarıLiu Hong (İmparator Ling)

Liu Hong, Han İmparatorluğu’nun İmparatorudur ve hızla kötüye giden bir duruma başkanlık etmektedir. İsyanlar baş göstermekte ve himayesi altındaki cenkbeyleri arasında sıkıntılar var. Sarayı onları sorgulamaya çalışan herkesi hızlıca susturan; yozlaşmış ve kendi çıkarları için çalışan hadımlar tarafından kontrol edilmektedir. Eşi, görkemli İmparatoriçe, hadımların gücü ellerine geçirmeye çalışmalarına karşın canla başla çalışıyor olsa bile, çabaları İmparator’un pasifliğinden ötürü engelleniyor. Han himayesi altındaki uçsuz bucaksız topraklar Liu Hong’un gözetiminde ancak, durum gittikçe kötüye gidiyor; hoşnutsuzluklar ve savaş patlak verdiği müddetçe her şeyi kontrol etmek imkansız hale gelecek...

Eşsiz Ulus Mekaniği: İmparatorluk Sarayı

İmparatorluk Sarayı içerisinde üç grup üstünlük için yarışır.

 • Bürokratlar: Hadımlar tarafından yönetilirler, destekçileri iktidarı politikacıların elleri altında toplamaya çalışır.
 • Cenkbeyleri: Bu grubun destekçileri, her yerel liderin yalnızca imparatora cevap verdiği, kendi topraklarını kontrol ettiği merkezi olmayan bir hükümet ister.
 • Hanedancılar: Bu grup, gücün tamamının imparatorluk ailesinin elinde olmasını ister.


İmparator tam bunların ortasında durur, güç blokları arasındaki dengeyi sağlamaya çalışır. Politik Etkisini, hadımların güç elde etme çabalarıyla körelttikleri sarayda değişikler yapmak için kullanabilir...

 • Politik etki zamanla artar ve oyuncunun ana yerleşim yerlerindeki idari saray binaları tarafından üretilir
 • Politik etki, yozlaşmış bakanları saraydan azletmek için kullanılabilir
 • İmparatorluk içerisindeki bütün ulusları ilhak etmek için çok yüksek seviyede politik etki kullanılabilir.


Liu Chong

Liu Chong, İmparator’un soyundan gelmektedir, ancak tahtın varisi değildir. Ailesinin aksine, topraklarını idare etmeye odaklanmak onu mutlu eder. Yönettiği insanlar, cesur kişiliği ve savaş yeteneklerinden ötürü onu sever. Korunacak bir yer arayan herkes için elindeki toprakları bir barış ve refah alanı haline getirmeye kararlıdır. İmparatorluk soyundan gelen akrabalarının durumu kontrol altına alacağından emin; ve onları savunacak olsa bile halkını ve toprağını güvende tutmak onu daha fazla ilgilendiriyor. Göğün Emri’ne sahip olanlar, MS 190 yılında Liu Chong olarak sefere ve Yuan Shu ile olan tarihi çatışmasına başlayabilecekler.

Eşsiz kaynak: Metanet

Liu Chong eşsiz bir kaynağa sahiptir; metanete. Metanet, muharebelerde savaştıkça artar ve birlikleri için son derece güçlü askeri bonuslar sağlar.

Eşsiz Ulus Mekaniği: Ödüller

Liu Chong, savaşta belirli bir dizi başarıya ulaşarak, eşsiz bonus etkiler kazandıran kupaların kilidini açabilir. Liu Chong, bu bonusları elde edebilmek için sergilenebilecek sınırlı sayıda ödül seçebilir.

Lu Zhi

Han Hanedanlığının en seçkin alimlerinden biri olan Lu Zhi, Liu Bei ve Gongsun Zan gibi öğrencileri de eğitmiş, mükemmel bir öğretmen olarak nam salmıştır. Sarı Sarıklı isyanı sırasında, asilere karşı birçok başarılı saldırıya liderlik eden önemli bir şahsiyettir. Bir irfan ve kılıç ustası olmasına rağmen, hadımlara karşı koymakta o kadar başarılı değildir.

Eşsiz Ulus Mekaniği: Büyük Kütüphane

Belirli bir dizi sosyal özellik elde ederek, Lu Zhi kütüphaneyi doldurmak için çok sayıda benzersiz eser toplayabilir. Tek bir seferde en fazla beş adet eser sergilenebilir, her bir eser farklı bonuslar sunar. Bazı eserler setler halindedir ve birlikte sergilendikleri takdirde daha fazla bonus sunarlar.

Sarı Sarıklı İsyanı

Eşsiz Mekanikler

Sarı Sarıklı İsyanı'nın mimarı olan üç Zhang kardeşin her birinin isyanı alevlendirmek için eşsiz görevleri olacak. Bu görevlerin bir kısmı kendi uluslarını geliştirmeye yararken, diğerleri müttefiklerin uluslarını geliştirir. Birkaç görev sizi eski ve yeni yüzlerle karşı karşıya getirebilir...

Eşsiz kaynaklar ve etkileri: Azim ve Coşku

Azim, isyanın alevlerini temsil eder, isyanın başarılı olabilmesi için canlandırılması gerekir. Bu kaynak, Zhang kardeşlerin ulusları arasında paylaştırılır ama zamanla tükenir. Azim azaldıkça, isyan sekteye uğrayabilir; bu da vilayetlerinizin Han’ın çıkarları uğruna ayaklanmasına sebep olur. Azim, vilayetler ele geçirerek ve muharebede savaşarak korunur.

Coşku, halkın isyana karşı artan desteğini ve bu destek sonucu Han'a karşı artan güvensizliği temsil eder. Coşku, bir bölgede Sarı Sarıklı kuvvetlerinin ve binalarının olması nedeniyle artar ve Han uluslarının giderek daha büyük cezalar almasına sebep olur. Coşku, yüksek seviyelerde olduğunda sınırları aşmaya başlar ve komşu bölgeleri etkiler. Han ulusları, asayiş altyapısını geliştirerek ve yakınlardaki Sarı Sarıklı vilayetlerini ele geçirerek Sarı Sarıklılar’ın Coşkusunu azaltabilir.

Zafer Koşulları

Yüce Barışın Yolu takipçilerinin tümü, Han İmparatorluğunu devirmek amacıyla bir araya gelmiştir. Bu hedefe ulaşılıncaya kadar isyan alevleri söndürülemeyecek!

Seferdeki bazı dönüm noktaları Emirlik Savaşı’nı başlatmaya sebep olacak ve bu da Sarı Sarıklıları ve Han’ı amansız bir çatışmaya sürükleyecektir. Bu savaşta zafer kazanmak demek Sarı Sarıklılar için nihai zafer elde etmek demektir ve 50 bölgeyi veya Luoyang'ı ele geçirmeleri gerekmektedir.

Reformlar

Tüm Sarı Sarıklı uluslarının yeni Sarı Sarıklılar reform ağacına erişimi vardır. Reform ağacının dört ana dalı vardır:

 • Altyapı ve Ekonomi
 • Felsefe ve Ticaret
 • Askeri Güç
 • Askeri Doktrinler

Sarı Sarıklı UluslarıZhang Jue

Yerlisi olduğu Julu kumandanlığında ünlü bir şifacı olan Zhang Jue, Göğün Generali olarak bilinir. Büyük Barış Yazıtları'ndaki yer ve göğün arasındaki bağlantının ayrıntılarını keşfetmesi onu yozlaşmış Han Hanedanı’na karşı haklı bir isyan çıkarma yoluna itti. Zhang Jue, erkek kardeşlerini ve takipçilerini ülküsü adına bir araya getirdi ve halkın kalbinde bir kıvılcım yaratmayı başardı.

Zhang Liang

Zhang Liang, Halkın Generali, bir savunma stratejisi ustasıdır. Öyle ki; amacı, isyanı bastırmaya çalışırken Han’a karşı aşılamaz bir savunma geliştirmek. İşin aslı, Han’ın cenkbeyi Lu Zhi tam olarak bu sebeple gönderildi ve Zhang Liang, ona karşı savunma görevi üstlendi. Böylesine bir çarpışmanın sonucu güç dengesini tamamen değiştirebilir!

Zhang Bao

Toprağın Generali olarak bilinen Zhang Bao saf saldırganlığını bileyerek değişim için bir güç haline getirir. İsyanın sivri ucunu oluşturur, cesurca kendisini savaşın içine atar. Asilerin etki alanını hızla genişletmeyi hedeflemekte ve bunu başarabilecek en iyi konumda.

Mandate of Heaven’da oynanabilir diğer UluslarBu seferi birkaç önemli Üç Krallık karakterinin gözünden oynayabilirsiniz. Her birinin farklı başlangıç pozisyonu vardır ve ayrıca her birinin görevleri geçmişlerini yansıtacak şekilde farklıdır (özellikle bir kişininki son derece mütevazı!):

 • Cao Cao
 • Liu Bei
 • Sun Jian
 • Dong Zhuo

Yeni sefer özellikleri:Her Bölgeden Asker Toplama

Göğün Emri seferinde, bir ulusun orduları, düşman olmayan bölgelerde, kendi bölgeleri olmasa bile asker toplayabilirler. Birimler ve maiyetler toplanabilir ama yeni ordular oluşturulamaz.

Gelişmiş YZ ulusları

Göğün Emri seferinde zaman ilerledikçe, MS 190 seferinde yer alan önemli uluslar, tarihsel kilit olaylara bağlı olarak ortaya çıkmaya başlayacaktır. Örneğin, Zheng Jiang MS 189’da kuzey Komutanlıklarında terör estirmeye başladığı sırada İmparator görevinden alınırsa, Yuan Shao ortaya çıkabilir.

Yeni Savaş meydanı birimleri (Önemli Noktalar)Hazırda bekleyen 40 yeni birimle birlikte, oynanabilir uluslar bir dizi yeni asker toplama seçeneği elde ediyor. Burada en dikkat çekici seçkin birimlerin bir listesini bulacaksınız.

Han Hanedanıİmparatorluk Askerleri (Liu Hong)

Han İmparatorluğu’nun elit İmparatorluk Ordusu; bu birimler Wu Xing’in beş elementinin her birini temsil eder ve hepsi ağır zırhlarla donanmıştır. Tüm İmparatorluk birimleri savaşırken yakınlarında başka bir İmparatorluk birimi olduğu sürece, onlara artan zırh ve hasar bonusu sağlayan eşsiz bir yeteneğe sahiptirler.

Chen Uzlaştırıcıları (Liu Chong)

Prens Liu Chong’un ordusunun yetenekli yakın süvarileri altın zırh ve arbalet ile donanmışlardır.

Chen Kraliyet Muhafızı (Liu Chong)

Ağır zırhla donanmış Arbaletli Piyadeler, imparatoru korurken kalkan ve mızrağa geçmeye hazırlardır.

Hainlerin Yok Edicisi (Lu Zhi)

Dalga etkisi yaratan saldırılar yapan son derece etkili bir Baskın Süvari birimidir.

Sarı SarıklılarGöğün Elçileri (Zhang Jue) [/h2]

Elçileri, Zhang Jue'nin kehanetlerini ve talimatlarını ilettiler. Son derece hızlı, zırhsız, korku saçan yakın dövüş süvarilerinin moralleri yüksektir ve menzilli piyadeleri kovalamak, onları hızlıca öldürmek ve diğerleri gelmeden hareket etmekte yeteneklidirler.

Yol'un Bağnazları (Zhang Bao)

Zhang Bao’nun çok yönlü piyadeleri iki elle kullanılan sırıklı silahlarla donanmışlardır. Eşsiz yetenekleri, zaman içerisinde birimde ki savaş hünerlerini gelişmesine yardımcı olur, ancak kanatlardan ve arkadan daha savunmasız kalırlar.

Yaoguai Avcıları (Zhang Bao)

Zhang Bao’nun Okçuları, zehirli oklarla kuşanmışlardır. Savaş başlamadan önce normal mevzilenme noktası dışında konuşlandırılabilirler ve sadece çok yakına geldiklerinde algılanabilirler. Görünmedikleri müddetçe ölümcüldürler ancak, yakın dövüşte hızlı bir şekilde düşecekleri için düşmandan bir adım uzak durmaları gerekmektedir.

Tiran Katilleri (Zhang Liang)

Zhang Liang’ın Baskın Süvarileri, kahramanlarla ve generallerle savaşırken son derece güçlü hücuma ve benzersiz hasar bonusuna sahiptirler.

Desteklenen Diller: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Kastilya İspanyolcası, Çekçe, Korece, Lehçe, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Türkçe

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:

Minimum:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo 3.00Ghz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GTX 650 Ti 1GB|HD 7850 1GB|Intel UHD Graphics 620
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: 6GB Memory if using integrated GPU
Önerilen Sistem Gereksinimleri:

Önerilen:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • İşlemci: Intel i5-6600 | Ryzen 5 2600X
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: GTX 970 | R9 Fury X 4GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Yorumlar