Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
The Wolf Among Us İncelemesi

The Wolf Among Us İncelemesi

Şimdiki nesilleri bilmiyoruz ama bizim zamanımızda çocuk olmak daha eğlenceliydi sanki. Akşamları uykuya dalmadan önce anne, baba veya daha büyük ebeveynlerimizin anlattıkları masalları dinleyerek büyüyen bir nesildik. Yatağımıza uzanıp, gözlerimiz kapayınca o saf ve temiz dünyalların kahramanlarının da biri olarak huzur içinde uykumuza dalardık.

Masal anlatmayı çok seven oyun yapımcısı Telltale Games’in masal dünyasına yeni ve farklı bir bakış attığı The Wolf Among Us adlı yapımı bugünkü içerik konumuz.

7Çok İyi
  • Çekici görsellik
  • Usta işi seslendirmeler
  • Çok farklı bir hikaye ve sunum
  • Türkçe dil desteği yok
  • Oyunun bölümleri hikayeye bağlanmayı zorlaştırabiliyor

HİKAYESİ

Masal dünyasının kötü yaratıklar tarafından işgal edilmesinin ardından da tüm kahramanlar evimiz dedikleri Homeland’i terk ederek, tekrar huzurlu ve barış içinde masallarını sürdürebilecekleri yeni bir yurt arayışına girip Amerikan topraklarına gelirer. 

Normal insanların arasına karışıp mutlu mesut yaşayabilmek için onları insan görünümüne sokan özel bir iksiri sürekli satın alarak kullanmak zorundadırlar. Bu iksiri alabilmek için çeşitli yollara başvuran kahramanlarımız masal dünyalarına ait olan o saflığı her daim koruyabilecek midir acaba? 

Yarım Kalan Hikaye
Oyun eleştirmenleri tarafından olumlu notlar alana yapım, 2017 yılı içerisinde yeni bir sezon geleceği müjdesini biz oyunculara verdi. Ama yapımcı firma maddi sıkıntılar nedeniyle kepenk indirince oyun dünyasında bir hikaye daha yarım kalmış oldu.

1980’lerin New York’undayız. Tüm masal kahramanlarının yaşadığı kurgusal şehir Fabletown’da, çocukluğumuz Pamuk Prensesinin ve Üç Küçük Domuzun korkulu rüyası olan Büyük Kötü Kurt artık tövbe etmiş ve de Bigby adını alarak şehrini korumaya yemin etmiştir. 

Artık koca kötü kurt bir şereftir ve “Snow” yani Pamuk Prenses ile birlikte Fabletown’ın güvenliği sağlamada büyük rol sahibidirler.

Bir gece, bir cinayet ihbarının ardından başı vücudundan ayrılmış bir kadın cesedi bulurlar. Olayı araştırmaya başlayan ikili, masal dünyası kahramanlarının bilmediğimiz gerçek yüzünü ortaya çıkarmak üzere uzun ve zorlu bir maceraya atılırlar.

DETAYLAR

Yapım 5 bölümden oluşmaktadır ve belirli dönemler arasında ‘episode’ şeklinde yayınlanmıştır.

Oyun içindeki maceramız araştırma ve dedektiflik üzerine olsa da mücadele sekanslarında, karakterimizin rakipleri tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı belli bir zaman içinde belli hareketleri zamanında tuşlara basarak tepki vermeyi öngören “QTE” yani quick time event kullanılıyor. 

Hikayeyi ilerletirken, eski Telltale oyunlarındaki gibi yine seçimlerimiz önemli bir rol oynuyor. Bol bol diyalog seçenekleri önünüze sunulacak ve zaman kıstası içinde kararlar vermek zorunda kalacağız.

Oyunu diğer oyunlardan ayıran ve özel kılan yanı ise masal dünyasına getirdiği sert ve radikal değişikliklerdir. Kötü olarak bildiğimiz karakterlerin aslında iyi olabileceğini ve de kahraman gözüyle baktıklarımızın ise çok kötü şeyler yapabileceğinin özetidir aslında The Wolf Among Us.

Bize sorarsanız yapımcı bu eserde iyilik ve kötülük kavramının ne kadar göreceli olduğunu en renkli şekliyle anlatmıştır oyuncu kitlesine.

GÖRSELLİK VE SESLENDİRME

Masal dünyasına yakışır şekilde renkli görseller eşliğinde yaratılmış yapım. Çizgi film vari grafikleri hem çok tatlı duruyor hem de gözü hiç yormuyor. 

Seslendirme konusunda da Telltale iyi bir iş çıkarmış. Baş kahramanımız Bigby eski kötü kurta yakışan tok bir sese sahip. Güzeller güzeli “Snow” yani bizim bildiğimiz adıyla Pamuk Prenses’e de naif ve çekici bir ses hayat vermiş yapımda.

SON SÖZ

Çocukluğunuzda, size anlatılan masalların ve bu masalların içindeki kahramanların gerçek yüzleriyle karşılaşmaya hazırsanız, renkli ve çekici dünyasıyla “The Wolf Among Us” raflarda ve dijital marketlerde sizi heyecan ile bekliyor. 

İyi oyunlar. 

The Wolf Among Us
The Wolf Among Us
15,60
den başlayan fiyatlarla

 

The Wolf Among Us Yayınları