The Long Drive İnceleme

The Long Drive İnceleme

Kıyamet sonrası yaşam fikri oyun dünyasında suyu en çok sıkılmış fikirlerin başında gelir. Yinede hatırı sayılır takipçisi ve de meraklısı bulunmaktadır evrende. Ayrıca sürüş mekaniklerini de deneyimleyebildiğiniz ve de araç kullanma zevkini tattığınız oyunlar da sağlam ve sadık kitlelerin hedeflerindendir her daim.

Bugünkü içeriğimiz, kıyamet sonrası bir yaşama tanık olup aynı zamanda araç sürme deneyimine nail olabileceğiniz bir yapım olan The Long Drive inceleme. 

7Çok İyi
  • Alışılmamış bir oyun deneyimi
  • Türüne renk katan mekanikler
  • Kendi playlistinizi oluşturmak gibi güzel bir detay
  • Türkçe dil desteği yok
  • Çok fazla bug ve glitch mevcut

DETAYLAR

Erken erişim olarak piyasa sürülen ve hala aynı statüde bulunan yapım ara sıra güncellemeler de almaktadır. Yapım çok fazla bug ve sıkıntı içerse de oyuncuların sıkı takibine takılıp hızla bir popülarite ivmesi kazanmıştır. Gecekondudan bozma bir arazi evinde başlıyor macera. Bir garajınız var ve de içinde size ait külüstür bir aracınız.

Oyuncuya FPS ve TPS kamera seçenekleri arasında seçim yapma şansı sunan yapımda adından da anlaşılabileceği gibi çok uzun bir yolculuk bekliyor bizi.

Bilgi
Hatalarına ve eksikliklerine rağmen iki farklı türü iyi bir şekilde harmanlayan The Long Drive, diğer yapımlardaki gibi sabit bir sona erişme üzerine kurulu değil. Yaklaşık 5000 km'lik bir macerada bakalım kaç gün kaç gece hayatta kalabileceksiniz. Tüm mesele bu.

Ama yola çıkmadan önce aracınız ve kendiniz için tamamlamanız gereken hazırlıklarla ilgili görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bunlar aracımızı kirden, pastan arındırmak için temizlemek, motorun yağını, suyunu kontrol edip yeterli değilse doldurmak gibi araba sahibi herkesin rutin olarak gerçekleştirdiği eylemlerdir.

Bir yandan yolculuk hazırlıklarınızı gerçekleştirirken diğer yandan hayatta kalma unsurlarını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Oyunun hemen başında kullanabileceginiz bir silah ve mermilerine garajınızda kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Ne kadar gerekli olduğu tartışılır ama oyuna küçük su dökme mekaniği de eklenmiş. 

KATİL Mİ, TAVŞAN MI?

Tavşanları sevimli canlılar olarak biliriz hepimiz değil mi? Ama bu oyunda başka. Maceranızın başladığı evimizdeyken dışarıda bizi avlamak isteyen dev tavşanlar var olduğunu fark ediyorsunuz. Yolculuğunuz boyunca bu sevimsiz tavşanlara karşı da tetikte olmanız gerekiyor.

KENDİ PLAYLİSTİNİZİ OLUŞTURUN 

Evet… Upuzun yollar müziksiz çekilir mi? Tabii ki çekilmez. Aracınızı kullanırken radyonuzda çeşitli frekanslardaki müzikleri dinleyebilceğiniz gibi kendi müzik zevkinize uygun müziklerden oluşturulmuş playlistlerinizi de kullanabilirsiniz. 

7/24 SÜRÜŞ DENEYİMİ

Gece gündüz döngüsünün de olduğu yapımda her ne kadar gece yolculuğu farklı bir deneyim sunsa da uykusu ağır oyuncular için aracınızı yolun kenarına çekip sabaha kadar uyuma mekaniği eklenmiş.

KARAR

Kıyamet sonrası bir dünyada aracınıza atlayıp binlerce kilometre yapmak ve bu yolculuğunuz sırasında hayatta kalma mekaniklerini deneyim etmek istiyorsanız, The Long Drive sizi bekliyor olacak. Aman dikkat edin, tavşanlara yem olmayın.

The Long Drive
The Long Drive