Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
The Elder Scrolls Online Hikayesi

The Elder Scrolls Online Hikayesi

The Elder Scrolls Online, ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından piyasaya sürülen çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG). Nisan 2014'te Windows ve OS X için piyasaya sürülmüştür ve The Elder Scrolls serisinin bir parçasıdır.

Oyun, Tamriel kıtasında geçiyor ve The Elder Scrolls serisindeki diğer oyunlarla dolaylı olarak bağlantılı bir hikayeye sahip.

The Elder Scrolls® Online
The Elder Scrolls® Online
99,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Oyun, Tamriel'de 2E 582'de, son Hükümdar Savirien-Chorak'ın öldürülmesi ile kaosun, kanın döküldüğü ve Yakut Taht'ta hiçbir İmparatorun olmadığı Tiber Septim'in yükselişi arasında geçen bir dönem olan Fetret Döneminde geçiyor. Birkaç yıl önce Cyrodilic İmparatoru Varen Aquilarios, İmparatorluk Şehrindeki Ejderha Ateşlerini yakmak için Ejderdoğan olmak istedi ve böylece Yakut Taht üzerindeki iddiasını meşrulaştırdı. Büyücü Mannimarco, onu bunu başarabilecek bir ritüel bildiğine, ancak bunun Kralların Tılsımına ihtiyaç duyduğuna ikna edebildi. 

Dragonguard'ın lideri Sai Sahan, yarı dev Lyris Titanborn ve Kadim Konseyin Yüksek Şansölyesi Abnur Tharn ile birlikte Beş Yoldaş oldular. 2E 578'de Kralların Tılsımı'nı alıp ritüele başlamayı başardılar. Ayin başladığında, Mannimarco diğerlerini hareketsiz kılmak ve gerçek niyetlerini ortaya çıkarmak için kara büyüsünü kullandı. O, Molag Bal'ın bir ajanıydı ve ritüel aslında Soulburst olarak bilinen bir olayda Nirn ve Oblivion arasındaki engelleri yok etti. 

the elder scrolls online oyun hikayesi

Bu olay, Molag Bal'ın dünyaların güçlü bir birleşimi olan Planemeld'i başlatmasına izin verdi. Ritüel tamamlandıktan sonra, Nirn'in her köşesinde artçı şoklar süpürüldü. Büyücüler öldü ya da deliye döndü, Morrowind'de Kızıl Dağ titredi, depremler Skyrim'i salladı ve şiddetli fırtınalar Elsweyr ve Valenwood kıyılarını harap etti. Yılan takımyıldızı o kadar büyüdü ki, tüm yıldız işaretlerini aynı anda tehdit ediyor gibiydi.

İmparatoriçe Naip Clivia Tharn aracılığıyla Cyrodiil'in hükümdarı olan Tharn ailesi, Solucanların Kralı Mannimarco ile bir anlaşma yaptı ve Mannimarco'ya karşı olan Clivia'nın babası Abnur hariç, İmparatorluk güçlerini askerlerini dirilterek desteklemeyi kabul etti. Molag Bal, daha fazla güç için ölümlülerin ruhlarını topladı. Vestige olarak bilinen kahraman, ruhu alınmış ve sürekli hayata dönmelerini sağlayan bir maceracıdır. 

Vestige, Mannimarco tarafından bir kurban töreninde öldürülür ve Coldharbour'a getirilirler. Burada uyandıkları yerde, Lyris Titanborn'un yardımıyla Vestige'in Coldharbour'dan kaçmasına yardımcı olan ve Peygamber'i kurtaran, Peygamber olarak bilinen gizemli bir adamı bulmak için uyanırlar. Ayrıca Lyris'i Coldharbour'a hapsediyor. Vestige Coldharbour'dan kaçtıktan sonra Tamriel'de uyanırlar ve tehlikeli dünyaya salıverilirler.

the elder scrolls online hikaye

The Elder Scrolls Online Imperial City

The Elder Scrolls Online Imperial City, Tamriel'deki gücün merkezi ve İmparatorluğun kalbi, İttifaklar'ın aranan ödülüydü - Molag Bal'ın güçleri ve yardakçıları şehrin kontrolünü ele geçirene ve onu Karanlığın kalbi olan Planemeld'in kalbi yapana kadar. İmparatorluk Lejyonu, şehri Coldharbour'un güçlerinden geri almak için takviye kuvvetler çağırıyor, ancak Üç İttifak da uzun ve kanlı savaşlarının bir parçası olarak bunu kendileri için arıyor. İmparatorluk Şehri, Planemeld hikaye yayının sonucudur. Molag Bal'ın Nirn'i Coldharbour ile birleştirmek için yaptığı karanlık planlarını tamamlamak için son çabası ve onu İmparatorluk Şehri içerisinde durdurmak, Planemeld'i tamamen sona erdirir.

The Elder Scrolls® Online Yayınları