Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
The Dark Pictures Anthology Little Hope Hikayesi

The Dark Pictures Anthology Little Hope Hikayesi

The Dark Pictures Anthology Little Hope, oyuncunun hayalet bir kasaba olan Little Hope'ta mahsur kalan 5 karakterin tamamının kontrolünü üstlendiği üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir hayatta kalma ve korku temelli video oyunudur.

Oyun boyunca, oyuncunun anlatının gidişatını ve kahramanlar arasındaki ilişkileri etkileyecek farklı diyalog seçenekleri üzerinde karar vermesi gerekir. Oyuncuların verdiği kararlara dayalı olarak birden fazla senaryo ve final olduğu için oyun birden fazla kez oynanabilir. Oyuncuların seçimlerine bağlı olarak, tüm karakterler hikayenin sonunda ölebilir veya yaşayabilir. Aksiyon sekansları ise çoğunlukla, her karakter için korkunç sonuçlara yol açabilecek hızlı zaman olayları (QTE) içerir.

little hope hikaye

Hikaye Sunumu Nasıl İşliyor?

The Dark Pictures Anthology Little Hope, oyuncunun tamamlaması için yardım isteyen Küratör'ün (Pip Torrens) sahip olduğu bitmemiş bir hikaye olarak sunulur. Günümüzde bir otobüs şoförü Andrew (Will Poulter); Angela (Ellen David), Taylor (Caitlyn Sponheimer), Daniel (Kyle Bailey) adlı dört öğrenciyi ve profesörleri John (Alex Ivanovici) kişisini bir arabaya bindiriyor. Hayalet kasaba olan Little Hope içerisinde dolambaçlı bir yoldan gitmek zorunda kaldıktan sonra, araba kaza yapıyor.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope
The Dark Pictures Anthology: Little Hope
149,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye daha sonra, 1972'de Clark ailesiyle ilgili bir kesite geri döner Ebeveynler, Anne (David) ve James (Ivanovici) ve evlat edindikleri çocukları Anthony (Poulter), Tanya (Sponheimer), Dennis (Bailey), Megan (Skye Burkett) gösterilir. Megan, oyuncak bebeğini Anthony tarafından yakılan bir sobanın üzerine yerleştirir ve önsöz kısmı sona erdiğinde yanan eve koşan Anthony dışında aile üyelerinin her birinin öldüğü bir ev yangını başlatır.

little hope hikayesi

Şimdiki zaman içerisinde ise grup, otobüs şoförü kaybolduğunda yardım aramak için Little Hope'a doğru yola çıkar. Bir telefon kullanmak için bir bara girerler ve Tanya'nın evde yangın çıktığı sırada erkek arkadaşı olan Vince (Kevin Hanchard) ile karşılaşırlar ve bu adam hiçbir güç olmadığını ortaya çıkarır. Yolda giderken Andrew ve Angela bir oyuncak bebek bulurlar ve Mary (Burkett) adlı hayalet bir figür tarafından zamanda geriye doğru sürüklenirler.

Grup, Mary ile çarpışmaya başlar ve Rahip Carver'ın (David Smith) Mary'ye Little Hope sakinlerini (günümüzdeki grubun ikizleri) büyücülük için tuzağa düşürmesine yardım etmesi için şantaj yaptığı geri dönüş sahnelerini görür. Andrew hariç grubun her üyesi, ikizlerinin şeytani bir versiyonu tarafından saldırıya uğramadan ve oyuncu seçimine bağlı olarak başarılı bir şekilde kaçmadan veya ölmeden önce idam edildiğine tanık olur. Sonunda grup, Clark ailesinin evinde kendilerini bulur ve Carver'ın Mary'ye ihanet ettiği ve onu büyücülük için suçladığı son bir geri dönüşe tanık olur. Andrew, ikizlerine Carver'ı suçlamasını ve onu götürmesini, Mary'nin bebeğini yakmasını veya Mary'yi suçlayıp idam etmesini söyleyebilir.

little hope oyun hikayesi

Günümüzde ise Andrew'un, Little Hope'a geri dönmek zorunda kaldıktan sonra ailesi de dahil olmak üzere geçmişinden figürler olarak günümüz grubunu ve geri dönüşlerdeki karakterleri halüsinasyon olarak gören otobüs şoförü Anthony olduğu ortaya çıkar. Sonunda suçladığı Vince'e yönelik muamelesine ve silahı olup olmadığına bağlı olarak, Anthony ya tutuklanacak, intihar edecek, ailesinin ölümleri için kendini suçlamaya devam edecek ya da evde çıkan yangının onun suçu olmadığını kabul edecek. Bu sayede, The Dark Pictures Anthology Little Hope boyunca yaşanan her şeyin aynı ilk oyundaki gibi bir halisülasyon olduğu ortaya çıkar ve ardından da oyuncuların seçimlerine bağlı olarak deneyim sonlandırılır.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope Yayınları