Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Sword Art Online: Lost Song
8,00
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 4
46,00
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares II
119,20
den başlayan fiyatlarla
Subnautica İncelemesi

Subnautica İncelemesi

Issız bir adaya düştünüz. Tek başınasınız. Yemek yok su yok nasıl hayatta kalırsınız?

Ya da planörle gökte süzülürken bir anlık dikkatsizlik sonucu karanlık ve dipsiz bir ormanın içinde buluverirsiniz bazen kendinizi.

Yukarıda durumlarla karşılaşmış oyuncu tahmin edebileceğiniz gibi bir survival oyun evreninde sıkışıp kalmıştır ve tüm imkanları kullanarak hayatta kalma mücadelesi verecektir. 

7Çok İyi
  • Çok başarılı su altı betimlemesi
  • Zengin ve işlevsel craft mekanikleri
  • Bambaşka bir survival hikayesi
  • Türkçe dil desteği yok
  • Multiplayer desteği bulunmuyor

Bugün bahsedeceğimiz yapım ise; survival yani hayata kalma oyunlarına farklı bir bakış açısı getirerek sizi uzayda derin mavi yeri gelince de simsiyaha dönüşüveren bir okyanus macerasına davet ediyor.  

23 Ocak 2018 tarihinde, Unknown World Entertainment şirketinin ellerinde çıkan su altı macera destekli hayatta kalma oyunu Subnautica huzurlarınızda.

HİKAYESİ

Aurora adlı uzay gemisi ile uzayın bilinmeyen derinliklerinde keşfe çıkıp, insanlığa yeni yaşama alanları inşa etmek ve de geçmişte yaşanan bazı talihsizleri düzeltmek üzere bir yolculuğa çıkar karakterimiz. 

Dünya üzerindeki topraklar keşfe çok açık ve de uygun olsa da su altındaki hayat hakkındaki bilgi, her zaman sınırlı ve de merak uyandırıcıdır. 

Subnautica’nın hikayesi de kolonileşmek durumda kalan insanoğluna yeni yaşam alanları sağlamak için su altı dünyasına derin ve detaylı bir bakış atma deneyimi vaad ediyor.  

DETAYLAR

Yapım bizi karşılar karşılamaz hemen bir seçim yapmamızı istiyor. Ama hemen sevinmeyelim. Subnautica seçimlerimizin oyunun kaderini etkilediği yapımlardan değil maalesef.

Sadece oyunu nasıl oynamak istediğimizi yani zorluk seviyesini seçmemizi istiyor. 4 farklı seviye seçme şansı sunulmuş oyunculara. Bunlar: Hayatta kalma, serbest, zor mod ve yaratıcı modu.

Hayatta kalma ile serbest mod üzerine fazla birşey söylemek gerekmese de yaratıcı ve zor modu detaylandırmamız içeriğimiz için önem arz etmektedir. 

Yaratıcı mod oyunda hayatta kalma dinamikleriyle uğraşmaktansa; hikayeyi deneyim edip manzaranın tadını çıkarmak isteyen oyuncular için oluşturulmuş bir moddur diyebiliriz. Kısacası “easy” yani kolay mod. 

Zor modda bunu tersine tüm imkansızların üzerimize yük edildiği en zor moddur. Oyuncu öldüğü zaman tekrar Subnautica dünyasına geri dönemez ve tüm kayıtları silinir. Gerçekten çok zor bir modmuş değil mi?

Su Altı Minecraft'ı
Hayatta kalma ile keşif mekaniklerini başarıyla harmanlayan yapım oyun basınında güzel notlar ve eleştiriler almıştır. Bazı eleştirmenler oyunu “sualtı Minecraft “ deneyimi olarak adlandırmaktadır.

Yapım hayatta kalma öğelerini dengeli bir biçimde oyuna aktardığı gibi tam bir keşif ve macera simülasyonu. Tek başına çıkacağınız derin su altı maceranızda çok renkli bazende karanlık bir dünyaya dalış gerçekleştiriyorsunuz. 

Yapım boyunca envai çeşitte su altı canlılarıyla karşı karşıya geliyorsunuz. Bunların büyük bir kısmı size karşı sevecen bir tutum sergilese de sizi zehirleyip öldürmek veya bir lokmada midesine indirmek isteyen yaratıklarda olacaktır. 

Oyun crafting mekaniğini de oldukça önemsemektedir. Su altı gezilerinizde bulduğunuz araçlar ve yapılardaki cihazlarda hayatta kalmanızı ve maceranızı tamamlamanıza fayda sağlayacak üretim araçları oluşturmanız hayati önem arz ediyor. 

GÖRSELLİK 

Unity grafik motoru ile geliştirilen yapım, kullanmış olduğu renk paleti ve su altını en canlı şekilde resmetmesi sayesinde oyuncuyu, bazen kontrolcü veya fareyi bırakıp manzarayı seyre daldırma konusunda oldukça iyi bir iş çıkarmış.

KARAR 

Derin okyanusları ve su altını keşfetme deneyimini merak edip aynı zamanda da zor koşullar altında hayatta kalma macerasını sanal dünya da tecrübe etmek istiyorsanız, Subnautica’yı mutlaka bir şans verin.

Subnautica
Subnautica
25,00
den başlayan fiyatlarla

Subnautica Yayınları