Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
Starfield Ön İnceleme

Starfield Ön İnceleme

Açık dünya oyunları iyi hoş güzel ama ya açık galaksi oyunları? Starfield farklı gezegenleri dolaşabileceğiniz ve o gezegenlerin kültürünü, yaşam biçimlerini, bitki örtüsünü ve halkını keşfedebileceğiniz bir açık dünya(!) oyunudur.

Her gezegenin farklı yerçekimi olduğu için havada asılı kalarak düşmanlara ateş ettiğiniz senaryolarla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Eğer Starfield hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız okumaya devam edin!

Starfield Çıkmadan Bilmeniz Gereken Her Şey

STARFIELD
STARFIELD
693,56
den başlayan fiyatlarla

Binlerce Gezegeni Keşfedin!

Starfield uzay geminize atlayıp ışık hızında seyahat ederek farklı gezegenleri, medeniyetleri, kaynakları ve kültürleri keşfedebileceğiniz bir oyundur. Elder Scrolls ve Fallout serisi ile tanınan Bethesda firması oyunlarına random encounter denen oyunun dünyasında gezerken rastgele karşılaştığınız ve sizi farklı hikayelere ve maceralara sürükleyen olaylar eklemesi ile ünlüdür. Bu oyunda da oldukça fazla rastgele karşılaşma yaşamayı, farklı hikayeler keşfetmeyi ve bunu binlerce gezegende deneyimlemeyi bekleyebilirsiniz.

Her gezegen güneşe, aya ya da farklı bir ışık kaynağına olan uzaklığına ve konumuna göre farklı ışıklandırmaya ve atmosfere sahiptir. Bu doğal olarak farklı gezegenlerin farklı yaşam formlarına ev sahipliği yapmasına yol açacaktır. Başka bir deyişle her gezegende farklı yaşam formları, düşman ya da dostlar bulabilirsiniz. Ayrıca ışık kaynağı ay olan gezegenlerin ne kadar şahane göründüğünü söylemeden geçemeyeceğiz.

Aksiyon ve Çatışma!

Starfield hem birinci şahıs kamera açısından hem de üçüncü şahıs kamera açısından karakteri kontrol edebildiğiniz bir oyundur. Karakterin yakın dövüş animasyonları, silahlı çatışma ve düşmanın kurşunlarınıza verdiği tepki tatmin edicidir. Bethesda bu oyunla birlikte eski oyunlardaki yapay çatışma animasyonlarını terk ederek yeni ve akıcı bir deneyim hazırlamıştır diyebiliriz.

Uzay Gemisi

Oyunda topladığınız ve yağmaladığınız eşyaları depolayabileceğiniz ve farklı gezegenlere seyahat ederken kullanabileceğiniz bir uzay gemisine sahip olacaksınız. Bu uzay gemisinde gezebilir, ekibinize aldığınız yoldaşlarla sohbet edebilir ve odaları dekore edebilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz gezegenleri belirlediğiniz ve hedeflerinizi seçtiğiniz galaksi haritasına da uzay geminizin içinden erişebilirsiniz. 

starfield ön inceleme

Uzaktaki gezegenleri keşfetmek için uzay geminizi geliştirmeniz gerekir. Geminizin 13 farklı parçasını değiştirebilir, yükseltebilir ve daha iyi hale getirebilirsiniz. Bu seçenekler arasında uzay geminizin silahları, yakıt tankı, kargo odası, kokpiti, iniş takımları, reaktörü, kalkan jeneratörü ve çok daha fazlası var. Geminizi istediğiniz gibi geliştirebilir, özelleştirebilir ve maceranızı tatlandırabilirsiniz. Eğer mevcut geminiz sizi tatmin etmiyorsa yeni bir gemi satın alabilir ya da uzay korsanlığı yaparak NPC’lerin gemilerini çalabilirsiniz! Hırsızlar loncası bu oyunda da yaşamaya devam edecek.

Gelişmiş Medeniyetler

Her gezegen gelişmiş bir medeniyete ev sahipliği yapmadığı için o gezegenleri daha çok yağmalamak ve kaynak toplamak için kullanacaksınız. Fakat, New Atlantis gibi medeniyetin geliştiği, şehirlerin kurulduğu ve sosyal bir yaşamın yer aldığı gezegenlerde yeni karakterlerle tanışabilir, görevler alabilir ve oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Issız ve tenha gezegenleri gezmek ne kadar keyifli olsa da uzayın yalnız boşluğundan sıkılırsanız bu şehirleri ziyaret etmenizi tavsiye ederiz!

starfield oynamaya değer mi

Her şehrin ve medeniyetin kendi gelişim süreci olduğu için hepsi farklı temaya, görüntüye ve kültüre sahiptir. Örneğin cyberpunk temalı bir şehirde gezerken diğer bir şehirde kovboy çizmeleriyle gezen insanlar görebilirsiniz. Tüm bu temalar ve kültürler oyunun eğlencesini artırmak için mükemmel bir oyun tasarımı seçimi olmuş diyebiliriz!

Starfield Oynamaya Değer mi?

Eğer uzun saatler boyunca eğlenebileceğiniz uzay temalı bir oyun arıyorsanız Starfield sizin için tasarlanmış demektir. Karakter yaratma ekranından uzay gemisi tasarlamaya kadar çeşitli kişiselleştirme seçeneklerinden farklı medeniyetleri keşfetmenin heyecanına kadar Starfield eğlenceli ve sürükleyici bir deneyim sunmaktadır.

STARFIELD yayınları