Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Star Wars The Old Republic Hikayesi

Star Wars The Old Republic Hikayesi

Star Wars The Old Republic, Star Wars evrenine dayanan devasa çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur.

Genel Hatlarıyla SWOTR

İngilizce adı ile MMORPG de denebilir. BioWare Austin ve BioWare Edmonton stüdyolarındaki ekipler tarafından geliştirilen bu oyun, 21 Ekim 2008 tarihinde ilk defa gösterilmişti ve 20 Aralık 2011 tarihinde de Kuzey Amerika ve Avrupa'nın bir bölümünde PC platformu için piyasaya sürüldü.

STAR WARS™: The Old Republic™
STAR WARS™: The Old Republic™
Ücretsiz

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Star Wars The Old Republic oyununun hikayesi, yeniden ortaya çıkan Sith İmparatorluğu ile Galaktik Cumhuriyet arasında belirsiz bir barışın kurulmasından kısa bir süre sonra Star Wars evreninde geçiyor. Oyunda sekiz farklı sınıf bulunuyor. Sekiz sınıfın her biri, karakterin seviyesi yükseldikçe ilerleyen üç perdelik bir hikayeye sahiptir. Oyuncular ya Cumhuriyet'e ya da Sith'e katılırlar, ancak aydınlıkkaranlık spektrumunun herhangi bir noktasında bir ahlaka sahip olabilirler. Farklı sınıflar, farklı oyun tarzlarını belirler ve oyun, BioWare şirketinin diğer rol yapma oyunlarına benzer kapsamlı özelleştirme seçenekleri, tamamen sesli diyalog, eşlik eden karakterler ve diyalog seçenekleri sunar.

swotr hikayesi

Yeniden ortaya çıkan Sith İmparatorluğu ile Galaktik Cumhuriyet arasında belirsiz bir barışın kurulmasından kısa bir süre sonra, Star Wars Knights of the Old Republic oyunlarındaki olaylardan 300 yıl sonra, Star Wars kurgusal evreninde geçen bu hikayede Jedi'lar, 28 yıllık yıkıcı Büyük Galaktik Savaş öncesinde Sith'in başarısından sorumlu tutulur ve bu nedenle Coruscant'tan Tython'a taşınmayı seçerler. Jedi Düzeni başlangıçta Güç'ten rehberlik istemek için kurulmuştu. Sithler, Sith Akademisi'ni yeniden kurdukları Korriban'ı kontrol eder. Oyunun Dönüş isimli sinematik fragmanı, Korriban'ın Sith tarafından yeniden fethedildiği olayları anlatıyor.

star wars the old republic hikayesi

Bu olaylar sırasında, Nico Okarr adlı bir kaçakçı, bir Jedi, Satele Shan ve ustası Kao Cen Darach tarafından Korriban'ın yörüngesindeki bir hapishanedeki hücresine götürülüyor. Aniden, Darth Malgus adında bir Sith ve ustası Vindican, birkaç Sith askeriyle birlikte üsse saldırıyor. Satele, Jace Malcom adında bir asker ve Okarr saldırıdan kaçıyor; ancak Darach Malgus tarafından kesiliyor. Malgus daha sonra Darach tarafından yaralanan Vindican'ı öldürüyor.

10 yıl sonra yeni çatışmalar çıkıyor. Umut isimli sinematik fragmanında, Satele ve bazı birlikler Malgus'u içeren bir Sith partisini yok ediyor. Birliğin komutanı haline gelen Malcom, kayıplara rağmen, tek bir cesaret kıvılcımı bile hala umudu işaret ettiğini belirtiyor. Ancak, Aldatılmış sinematik fragmanın ilerleyen bölümlerinde, burnunu ve ağzını kapatan bir maskeye rağmen önceki saldırıdan sağ kurtulmuş görünen Malgus, bir Sith ordusunu Coruscant'taki Jedi Tapınağı'na götürerek Jedi Ustası Ven de dahil olmak üzere birçok Jedi'yi öldürdü. 

star wars hikayesi

Jedi Büyük Ustası Zym'in ölümünden sonra, Usta Satele Shan, yeni Jedi Büyük Ustası olarak adlandırıldı. Jedi Düzeni ve Galaktik Cumhuriyet, Sith'lerin çöküşünü ve Sith İmparatorluğu'nun genişlemesini planlarken, çekirdek dünyalar üzerindeki kontrollerini sürdürmek için mücadele ederken, oyunun kendisi bu olaylardan kısa bir süre sonra soğuk savaşta yer alıyor. Çatışma birçok cephede ve birçok gezegende başlarken, yerel gruplar siyasi mücadeleler veya iç savaşla meşgul oluyor.

BioWare, piyasaya sürülmeden önce oyunun hikayeye önemli ölçüde odaklanacağını belirtmişti. BioWare, LucasArts, EA Games ve Dark Horse Comics arasındaki ortak bir çaba, Star Wars The Old Republic – Threat of Peace ve Star Wars The Old Republic – Blood of the Empire adlı web çizgi romanlarıyla sonuçlandı. Bu hikayeler de oyunda anlatılan hikayeler ile birleştirildi.

STAR WARS™: The Old Republic™ Yayınları