Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
SpongeBob SquarePants Battle for Bikini Bottom – Rehydrated Hikayesi

SpongeBob SquarePants Battle for Bikini Bottom – Rehydrated Hikayesi

Oyun, SpongeBob'un memleketi Bikini Bottom'u işgal eden robotlar teması etrafında dönüyor.

Hikaye

Chum Bucket'in şewytani dahi sahibi Plankton, Krabby Patty Gizli Formülü'nü çalmak için kullanılacak bir robot ordusu üretmek için Duplicatotron 3000 adlı yeni bir makine yaptı. Onları oluşturduktan sonra, Duplicatotron'daki anahtarın yanlışlıkla İtaat Etme olarak ayarlandığını ve robotların onu devralmadan önce onu Chum Bucket'tan çabucak dışarı attığını ve ardından Bikini Bottom'un her yerinde hasara yol açtığını fark eder.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
44,55
den başlayan fiyatlarla

Bu arada, Sünger Bob ve Patrick oyuncak robotlar ve atlarla oynuyorlar. Sünger Bob ve Patrick oyuncaklardan sıkılır ve gerçek robotlarla oynamayı isterler. Patrick, ertesi sabah dileklerini gerçekleştireceğine inanarak sihirli dilek kabuğunu kullanır. Sünger Bob uyandığında evinin gerçek robotlar tarafından yerle bir edildiğini görür. Bay Krabs'tan, onun için topladığı her belirli miktarda Parlak Nesne için Sünger Bob'a bir Altın Spatula vereceğini belirten bir faks alır. 

 

spongebob squarepants battle for bikini bottom – rehydrated hikayesi

Parlak Nesneleri Toplamayı Unutmayın

Oyun boyunca çeşitli geçiş ücretlerini açmak veya etkinleştirmek için Parlak Nesneler toplanmalıdır. Dışarıda, Sünger Bob yalan söyleyen ve robotların aniden ortaya çıktığını ve onu kovduğunu iddia eden hayal kırıklığına uğramış Plankton'u bulur. Plankton, Sünger Bob'u Altın Spatulaları bulmak ve robotlardan kurtulmak için tehlikeli bir arayışa girerek Chum Bucket'a geri dönmesine yardım etmesi için ikna eder, gizlice içeri girdikten sonra kontrollerini yeniden kazanmayı amaçlar.

Altın Spatulalar

Oyundaki her alan, ana kapsayıcı görev de dahil olmak üzere Altın Spatula toplamak için benzersiz bir dizi göreve sahiptir. Sünger Bob, Denizanası Tarlaları'na gider ve burada Squidward'ın denizanası tarafından sokulduğunu öğrenir. Bir savaşta Kral Denizanası'nı yenmeyi başarır ve Squidward'ın sokması için jölesinin bir kısmını alır. SpongeBob ayrıca Downtown Bikini Bottom'da çalınan direksiyonları, Rock Bottom'da çalınan tabloları ve Kelp Ormanı'ndaki kayıp öğrencileri bularak Bayan Puff'a yardım eder. 

Kral Neptün, Robot Sandy'yi yenmek için SpongeBob ve Patrick'i Poseidome'a ​​çağırır. Daha sonra Denizkızı Adam'ın baş düşmanlarından biri olan Karides ile savaştığı Denizkızı'na gider. Ayrıca oyun boyunca Denizkızı Adam ve Barnacle Boy'a birkaç kez daha yardım eder. Diğer görevler, Goo Lagoon, Sand Mountain ve Dutchman's Graveyard (Sandy'nin Dutchman'i bir kavgada yendiği) gibi diğer alanlarda Istakoz Larry, evcil salyangozu Gary ve Dutchman için görevleri tamamlamayı içerir. Daha sonra, Sünger Bob ve Sandy, Squidward'ı Robot Patrick'ten kurtarır.

spongebob squarepants battle for bikini bottom – rehydrated hikaye

Sünger Bob daha sonra uykuya dalar ve daha fazla Altın Spatula aramak için arkadaşlarının rüya dünyalarına girmesine izin verir. Plankton, SpongeBob ve arkadaşları sonunda Chum Bucket'a eriştikten sonra devasa Robot SpongeBob'u keşfederler ve robotları yapmaktan Plankton'un sorumlu olduğunu öğrenirler. Plankton, Duplicatotron'daki anahtarı İtaat Et olarak ayarlar (uymama ayarının üzerine bir Obey işareti koyarak), Robot Plankton'ın robotları kontrol ettiğini öğrenir.

Hikayenin Sonuna Yaklaştıkça

Robot Plankton, SpongeBob'a planlarına son kez müdahale ettiğini söyleyerek sadece SüngerBob, SüngerBot ile tanışın der. SpongeBob, Robot Plankton'dan gelen sık saldırıları savuştururken Robot SpongeBob'un beynini içeriden devre dışı bırakmaya çalışır. Başarılı olduktan sonra, SpongeBob Plankton'un dersini öğrendiğini umar. Duplicatotron, kendi aralarında tartışmaya başlayan birkaç Robot Plankton daha üretir. Oyun, SpongeBob'un işlerinin bitmediğini söylemesiyle sona erer; şehirde hala birçok robot koşuşturur.

Oyun daha sonra oyuncunun büyük bir arenada top şeklinde yuvarlandığı The Spongeball Arena'ya geçer. Oyuncu, 100 Altın Spatulayı da toplarsa oyun, tema şarkısını söyleyen tüm oyun karakterlerinin özel bir sürpriz ara sahnesiyle sona erer.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated Yayınları