Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Serious Sam 3 Hikayesi

Serious Sam 3 Hikayesi

Serious Sam 3 BFE, Hırvatistan merkezli bağımsız geliştirme stüdyosu Croteam tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından yayımlanan, birinci şahıs tipindeki bir nişancı oyunudur. Serious Sam serisinin bir parçasıdır ve 2001 senesinde piyasaya sürülen Serious Sam yapıtının ön bölümüdür.

Hikaye Nerede ve Nasıl Başlıyor?

Oyun, Serious Sam The First Encounter yapıtında ima edildiği gibi, Mental'in Dünya'yı işgali sırasında 22. yüzyıl Mısır'ında geçer. Serious Sam 3 BFE, 16 oyunculu çevrimiçi ve 4 oyunculu bölünmüş ekranlı kooperatif harekat moduna sahiptir ve ilk olarak 22 Kasım 2011'de PC için piyasaya sürülmüştür. Kısa bir süre sonra OS X desteği geldi ve 23 Nisan 2012 tarihinde kullanıma açıldı. Linux sürümü, çok sayıda istekten sonra üzerinde çalışılmaya başlandı ve Linux ile ilgili ilk güncelleme, oyunun özel sunucusunun taşınmasıydı. Ancak oyunun kendisi Valve'nin Steam for Linux için beta versiyonunu açmasından bir gün sonra, yani 20 Aralık 2012 tarihinde oyunculara sunuldu.

Serious Sam 3: BFE
Serious Sam 3: BFE
59,00
den başlayan fiyatlarla

Serious Sam 3 BFE, orijinal Serious Sam The First Encounter oyununun bir ön bölümü olarak hizmet eder ve Sam'in geçmişe yolculuğundan önce Dünya'daki olayları tasvir eder. MS 2060'tan önce, insanlık, Sirius'un yerinden, ünlü ve uzun süredir soyu tükenmiş bir ırk olan Siriuslular tarafından antik çağlarda geride bırakılan eserleri ve kalıntıları yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlamıştı. 

serious sam 3 hikayesi

Ne yazık ki, Mental dikkatini Dünya'ya çevirmek için bu zamanı seçti. Uçsuz bucaksız ordularını taşıyan uzay filosunu Dünya'ya saldırmak için gönderir ve insanlığın neredeyse yok olma noktasına sürüklediği üç yıllık bir fethi yönetir. Son bir çabayla, hayatta kalanlar, tek bir kişiye boyutlar arası bir portal aracılığıyla zaman yolculuğu yeteneği verebilen, yakın zamanda kazılmış bir cihaz olan Time-Lock'a dönerler. Bu sayede, o kişi zamanda önemli bir noktaya ulaşabilir ve geçmişin olaylarını değiştirebilir. Ancak cihaz uykuda olduğu için, önce onu çalıştırmanın bir yolunu bulmaları gerekir.

Dünya Savunma kuvvetinin bir parçası olan Sam Ciddi Stone, Alpha ekibindeki bir asker müfrezesi ile Mental'in uzaylı ordusu tarafından işgal edilen modern Mısır'a gönderilir. Orijinal görevleri, Zaman Kilidi'ni çalıştırmak için talimatlar içerdiğine inanılan hiyeroglifleri taşıyan bir bilim adamı olan Dr Stein'ı koruyan Bravo ekibini keşfetmek, buluşmak ve çıkarmaktır. 

serious sam 3 hikaye

Helikopteri vurulduğunda ve her iki takım da çabucak yok edildiğinde Sam'in araya girmesi bozulur. Ancak, Stein'ın müzedeki telefonundan hiyeroglifleri kurtarabilir ve onları merkeze iletebilir. Şifre çözme, Büyük Piramidin altında gizli bir Sirius odası olduğunu gösterir. Sam, Sfenks'in altındaki bir tünele giden yolu temizler ve Piramit'e iner. O sadece gizli odayı keşfetmekle kalmaz, aynı zamanda önemli bilgileri ve Dünya'nın son Sirian'ının kalıntılarından bir bilezik cihazını da kurtarır.

Zaman Kilidine güç sağlamak için inanılmaz derecede güçlü plazma enerji üretecinin etkinleştirilmesi gerekir. Charlie ekibinden Hellfire, her ikisini de çevrimiçi hale getirmek için Sam'i devreye sokar. Bu yavaş yavaş gerçekleştirilir ve Charlie Takımı, Zaman Kilidine girmeye hazırlanır. Sam görevden alınır ve Kahire'den çıkarılma sürecindedir, ancak bir kez daha vurulur ve Nubia'nın kayıp kalıntılarına doğru kaçmak zorunda kalır. Daha fazla mezardan geçen Sam, Hellfire ile tekrar temasa geçer ve Mental'in güçlerinin insan ordusunu istila ettiğini ve kendini ölmeden kısa bir süre önce hepsini öldürdüğünü öğrenir. 

serious sam 3 oyun hikayesi

Artık Siriusluların başlattığı işi bitirmeye kararlı olan Sam, şimdiki insanlığı yok etmeden önce Zaman Kilidi'ni kullanmaya ve geçmişte Mental'i öldürmeye yemin eder. Sam daha sonra Zaman Kilidi'nin bulunduğu Hatshepsut Tapınağı'na son bir yolculuk yapar. Bu hedefe giden mücadele, Sam'in Serious Sam The First Encounter oyunundan Ugh-Zan III'ün babası Ugh-Zan IV'ü öldürmesiyle sona erer. Ugh-Zan IV ölünce, Zaman Kilidi aktive olur ve Siriusluların neslinin tükendiği zaman çizelgesi olan 3000 B.C.'ye boyutlar arası bir portal gösterir. 

Serious Sam 3: BFE
Serious Sam 3: BFE
59,00
den başlayan fiyatlarla

Sam, Stein'ın telefonundan Mental'i arar ve Mental'in kızı Judy tarafından yanıtlanır. Ona Mental'in onu ayı planladığını söyler. Sam, Ay'ın Dünya atmosferine hızla düştüğünü fark eder ve Zaman Kilidi'nden MÖ 3000'e kaçar. Ay'ın Dünya'ya çarpması ve gezegeni yok etmesi gerçekleşir.

Serious Sam 3: BFE Yayınları