Üye Ol / Giriş Yap
KATEGORİLER
Rise of The Tomb Raider Hikayesi

Rise of The Tomb Raider Hikayesi

Oyun dünyasının en naif ve güzel kızlarından birisidir Lara Croft ve de en eskilerinden. Belki de çoğunuzun bilgisayar oyunlarıyla ilk tanıştığı yapımdır.

Seri kendini sıfırlayarak 2013 senesinde Tomb Raider evrenine yeni bir üçlü kazandırmak üzere yolculuğuna başlar. Yeni serinin ilk halkasının hikayesini sitemizde sizin için paylaşmıştık daha önce. Bugün de serinin ikinci halkası olan Rise Of Tomb Raider’in hikayesini anlatmak için buradayız.

HİKAYESİ 

Soğuk ve karlı bir havada başlıyor macera. Babasının ölümünün arkasındaki gerçekleri ve kanıtlayamadığı, tüm dünyanın seyrini değiştirecek keşifleri gün yüzüne çıkarmak isteyen Lara artık bunu bir takıntı haline getirmiştir. Babasının sevgilisi ve iş ortağı olan Ana Lara’yı bu sevdasından ne kadar vazgeçirmek istese de çabası beyhudedir. 

Kitezh efsanesiyle ilişkili olduğunu düşündüğü bir mezarın izini sürmeye başlayan Lara kendini Suriye çöllerinde bulur. Bir rehber ve araç kiralayarak mezarın olduğu bölgeye giderken saldırıya uğrar ve zar zor kurtulur bu keşmekeşten. 

Mezarı bulur ama maalesef içi boştur. Bu sırada tatlı kızımız, mezarın peşindeki Trinity adlı, geçmişi asırlar öncesine dayanan ve dünyayı temizleyip tüm pisliğinden arındıracak bilgeliğe sahip olduklarını düşünen bir tarikatla karşı karşıya gelir. 

Kaçışı sırasında, mezarın bir yerine kazınmış bir sembol görür ve bu sembolün ölümsüzlükle ilgili bir mit olduğunu keşfedip babasının eski kitaplarında bu sembole benzer bir şekil gördüğünü hatırlar. Tam ikisi arasındaki bağlantıyı çözecekken bir Trinity ajanı gizlice malikaneye girerek kitabı çalmak ister ve de başarır. İpuçlarını izleyen Lara ve sadık dostu Jonah’ın yeni durağı soğuk Sibirya topraklar olacaktır.

Bilgi
Yapım Lara’nın içine düştüğü psikotik ve travmatik durumu oyuncuya geçirebilmek için çok sayıda özel yapımdan ilham aldı ve bu konuda çok başarılı oldu.

İkili, Sibirya maceralarının başında bir çığ düşmesi sonucu ayrılırlar. Lara, tek başına ilerlerken Trinity tarafından tutsak alınır ve peşinden geldiğini düşündüğü Ana ile aynı odaya hapsedilir. Oluşumun lideri Konstantin Lara’yı bildiklerini anlatmazsa Ana’yı öldürmekle tehdit eder. 

Ama bu bir numaradır çünkü Ana başından beri babasını ve Lara’yı kandırmıştır ve Trinity için çalışmaktadır. Ayrıca Konstantin’in de kardeşidir. 

Ana herşeye rağmen Lara’nın kendisine katılmasını ister ama Lara kabul etmeyince onu bir mahzene hapseder. Lara mahzende Jacob adında biriyle tanışır ve beraber kaçmayı başarırlar. Lara Jacob’’un yardımına karşılık olarak ona ve halkına yardım etmeyi seve seve kabul eder. 

Ana’nın ölümcül bir hastalığa tutulduğunu ve de asıl amacının iyileşebilmek için ölümsüzlüğün kaynağını bulmak olduğu oyuncuya anlatılır.

Sadık dostu Jonah’ı da alarak macerasını tamamlamak isteyen Lara, Jonah Konstantin tarafından ölümcül bir şekilde yaralanınca tekrar Jacob’un yardımına ihtiyaç duyar ve bu şekilde aslında Jacob’ın ölümsüzlüğün kaynağının koruyucusu Peygamber olduğunu keşfeder.

Sonunda Lara ölümsüzlüğün kaynağına ulaşır ve orada Konstantin ve Ana ile savaşarak kaynağı yok eder. Artık Jacob’da sıradan bir ölümlüdür ama bunun kaçınılmaz son olduğunu bildiği için mutludur. 

İyi oyunlar.