Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Oxenfree 2 İnceleme

Oxenfree 2 İnceleme

Netflix’in 50 Milyon dolar vererek aldığı Oxenfree ile tanıdığımız oyun stüdyosu olan Night School Studio’nun çıkardığı devam oyunu olan Oxenfree 2: Lost Signals 12 Temmuz 2023 tarihinde çıkış yapacak.

Oyun, hakkında tanıtım videoları yayınlandığı ve Netflix tarafından desteklendiği için oyuncu kitlesi kadar film ve dizi izleyicilerinin de dikkatini çeken bir oyun olmuştur. Eğer Oxenfree 2: Lost Signals’ın biz oyunculara ne vaat ettiğini merak ediyorsanız okumaya devam edin!

8Çok İyi
  • Yeni Gizemler Yeni Hikayeler
  • Çoğu devam oyununun aksine ilk oyunun çizgisini bozmamış
  • Daha detaylı bulmacalar
  • Grafikler ve Atmosfer
  • Ses ve Müzik seçimleri
  • Kısıtlı oynanış mekanikleri

Oxenfree II: Lost Signals Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

OXENFREE II: Lost Signals
OXENFREE II: Lost Signals
190,00
den başlayan fiyatlarla

Oynanış Mekanikleri

İlk Oxenfree oyunundan da alışkın olduğumuz haritada gezip bulmacaları çözmek ve hikâyeyi ilerletmek bu oyuna da aktarılmıştır. Oyunun temel oynanış mekaniği yön tuşları ya da WASD tuşlarıdır. Bulmacaları çözmek için haritada gezmeli ve elinizdeki telsizi kullanarak doğru frekansları bulmalısınız.

Haritada hikâyeyi ilerletmeniz ve gizemleri çözmeniz için yerleştirilen ve elinizdeki telsiz ile açılabilen zaman ve mekân yırtıkları mevcuttur. Bu yırtıklardan birini aktifleştirip içine girdiğinizde zamanın değiştiğini ve geçmişte yaşanan olayları inceleyebileceğinizi fark edeceksiniz.

Oyun boyunca yanınızdaki karakterlerle konuşmak için diyalog opsiyonlarına sahip olacaksınız. Her opsiyon farklı bilgileri öğrenmenize ve farklı olayları tetiklemenize sebep olacaktır. Bu sebeple oyunun her şeyini öğrenmek için birkaç defa baştan oynamanız gerekecektir.

Oyunun Grafikleri ve Atmosferi

İlk oyundan alışık olduğumuz iki boyutlu çizimler ve animasyon tarzı karakter tasarımları bu oyunda da karşımıza çıkmaktadır. Eğer ilk oyunun grafiklerini sevdiyseniz bu oyunu da seveceğinize eminiz, çünkü bu oyun işleri birkaç tık ileri taşıyarak daha kaliteli çizimler, renk paleti ve mekân tasarımları sunmaktadır.

Oxenfree 2: Lost Signals oyuncuları hikâyeye çekecek atmosferler ve ara sıra oyuncuyu duraksatıp ekranı izletecek manzaralar sunmaktadır. Öncelikle zaman çizgisi değiştikçe oyunun renk yoğunluğu ve tonları değişmektedir. Böylece her “zaman yarığı”yla etkileşime girdiğinizde aynı mekanların varyasyonlarını görebilir ve oyunun yapımcı ekibinin yaratıcılığını tebrik edebilirsiniz.

oxenfree 2 oynanır mı

Ses ve Müzik

İlk oyundan alışkın olduğumuz arka planda sürekli çalan tatlı müziklere bu oyunda da yer vermişler. Tüm bu müzikler ve sesler sizi oyuna daha fazla bağlayacak ve atmosferi sonuna kadar hissetmenizi sağlayacaktır. Her mekânın ve zaman çizgisinin farklı seslere ve müziklere sahip olduğunu da belirtmek isteriz.

Oxenfree 2: Lost Signals Neden İyi bir Oyun?

Oxenfree 2: Lost Signals’ı iyi bir oyun yapan ilk özellik onun merak uyandırıcı bir hikâyeye sahip olmasıdır. Eğer ilk oyunu oynadıysanız ve aklınızda soru işaretleri kaldıysa bu oyunla tüm merakınızı giderebilir hatta yeni gizemlerin kilidini açabilirsiniz.

oxenfree 2 inceleme

Oxenfree 2: Lost Signals’ın iyi bir oyun olmasının ikinci sebebiyse oyunun geliştirici ekibinin oyuncuyu çekecek atmosfer tasarımını nasıl yapacağını iyi biliyor olmasıdır. Hem oyunun grafikleri hem de ses ve müzik seçimleri oyuncunun merakını ve ilgisini her an canlı tutmak için tasarlanmıştır.

Oxenfree 2: Lost Signals Oynamaya Değer mi?

Eğer ilk oyunu keyif alarak oynadıysanız bu oyunu da kesinlikle denemeniz gerekiyor. Oxenfree 2 ilk oyunun üstüne koyarak ilerlediği için ilk oyundan daha fazla keyif alacağınıza eminiz. Hem oyunun sürükleyici hikayesi hem de oyuncuyu içine çeken çevre tasarımları ve müzik seçimi oyundan aldığınız keyfi birkaç kat arttıracaktır.

OXENFREE II: Lost Signals yayınları