Overcooked İncelemesi

Overcooked İncelemesi

Yemek yemeyi herkes sever. Bu konuda hepimiz hemfikiriz değil mi? Ama yemek yapmak bambaşka bir olay. Hele de farklı bir tarif ile uğraşacaksanız mutfak tezgahının başında geçirilecek uzun ve yorucu dakikalar hatta bazen saatler sizleri bekliyor olacak diyebiliriz.

Tabii bir de el lezzetinizin olması gerekiyor. Tarifte kullanılan malzemeler her ne kadar sabit olsa da el lezzetleri ve ufak dokunuşlar yemeğin tadını ve sunumunu bariz bir biçimde etkiliyor.

Yemek yapmayı severim ama uğraşmayı sevmem diyen oyuncularımız için Ghost Town Games tarafından geliştirilen ve Team 17 ekibi tarafından yayınlanan Overcooked isimli yapımı bugünkü içeriğimizde incelemeye karar verdik. 

7Çok İyi
  • Rengarenk bir Co-Op
  • Çeşitli sayıda hareketli mutfaklar
  • Sevimli grafikler
  • Co-op dışında bir multiplayer modu mevcut değil
  • Türkçe dil desteği bulunmuyor

DETAYLAR

Yapım, adından da anlaşılabileceği gibi bir yemek pişirme simülasyon oyunudur. Birbirinden farkıl şekilde dizayn edilimş mutfaklarda co-op olarak bir arkadaş veya rakiple hem birbiriniz hem de zamana karşı mücadeleler verebiliyorsunuz. 

Ama tek sıkıntı zamanın akıp gitmesi değil maalesef. Mutfağınızda maceranız boyunca tuhaf ama bir o kadar eğlenceli bir sürü engel her daim sizi işinizden alıkoyma gayretini üstlenecek. 

Aynı anda en fazla dört oyuncunu rekabetine izin veren oyunda ne yazık ki multiplayer mod bulunmuyor. 

Küçük bütçeli bir oyun olmasına rağmen Overcooked içerik ve detay konusunda oldukça zengin. Elinizdeki kısıtlı malzemeyi en optimal zamanda kullanmaya çalışırken; diğer araç ve gereçlerinizi de sürekli temiz tutmak zorundasınız yeni siparişler hazırlayabilmek için.

Yapımcıdan Özlü Sözler
Phil Duncan her işte başarılı olmak için işin mutfağına inilmesi gerektiğini savunan yapımcılardan. Bu oyun da bu sözün vücut bulmuş hali diyebiliriz.

Bir sipariş için koştururken fırındaki yemeği zamanında almayı unutursanız o kadar uğraşı verdiğiniz yemeğiniz yanabilir ve her şeye baştan başlamak zorunda kalabilirsiniz. İmkanlar da sınırsız olmadığı için “komşuda pişer bize de düşer “ atasözümüze uyarak rakibinizden malzeme isteme zorunluluğu da hissedeceksiniz.

Bir yandan yemeğiniz yanmasın diye uğraşısı verip diğer yandan da süreniz bitmeden karşınıza çıkan çeşitli engelleri de aşarak size verilen siparişi tamamlayabilme mücadelenizi anlatıyor kısaca özetlersek Overcooked.

NASIL GÖRÜNÜYOR?

Görsellik anlamında da fena bir iş çıkarmamış Ghost Town Games. Çizgi film ve animasyon arası çizimleriyle, içinde mücadelelerimizi verecek olduğumuz mutfaklar çok hoş gözüküyor. Tabi ki şeflerimiz de öyle.

Birbirinden farklı ve sevimli tipteki aşçılarınız mücadelenize ve maceranıza leziz renkler katıyorlar. 

KARAR

Evinizdeki mutfağı darma duman edip eşiniz veya ailenizden fırça yemeden de nasıl lezzetli yemekler yapabileceğinizi öğreten yapım, arkadaşlarınızla eğlenceli mutfaklarda zamana karşı yemek pişirme mücadelesine girme şansı da sunuyor size.

İyi oyunlar.

Overcooked
Overcooked
29,76
den başlayan fiyatlarla