Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Octopath Traveler Hikayesi

Octopath Traveler Hikayesi

Octopath Traveler, Square Enix tarafından Acquire ile birlikte geliştirilen bir rol yapma temelli video oyunudur. Oyun, Nintendo Switch için Temmuz 2018'de Windows temelli bilgisayarlar için Haziran 2019'da, Google Stadia için Nisan 2020'de ve Xbox One için Mart 2021'de piyasaya sürülmüştür.

Oyun, Şubat 2021'e kadar dünya çapında 2,5 milyonun üzerinde kopya sattı ve genel olarak olumlu bir geri dönüş aldı hem oyunculardan, hem de basından. Eleştirel geri bildirimlerde ise en yaygın övgü noktası grafik ve sanat tarzı üzerine gidiyordu. Bu arada, temel oyunun öncesini anlatan Octopath Traveler Conquerers of the Continent yapıtı da 2020'de Japonya'da piyasaya sürülmüştür. Octopath Traveler Conquerers of the Continent, şimdilik global olarak çıkışını gerçekleştirmedi.

OCTOPATH TRAVELER™
OCTOPATH TRAVELER™
160,00
den başlayan fiyatlarla

Orsterra ülkesinde yer alan Kutsal Alev Düzeni, dünyalarının on iki tanrı tarafından yaratıldığına inanıyordu. Oyuncu, Orsterra'da yolculuk eden sekiz kahramanın hikayelerini takip eder. Bu kahramanlardan ilki, Kutsal Alev'in dini bir hacı olan Ophilia'dır. İkinci kahraman ise Kraliyet Akademisi'nde bir bilgin ve öğretmen olan Cyrus olarak geçer. Üçüncü kahraman, From the Far Reaches of Hell adlı çalıntı bir karanlık sanatlar kitabını arayan bir kişidir. Geçmişteki bir maceracının seyahatlerini detaylandıran bir günlük edindikten sonra yolculuğa çıkan bir tüccar olan Tressa ise dördüncü kahramandır. Beşinci kahraman da Hornburg Krallığı'nın eski bir şövalyesi olan Olberic'dir.

octopath traveler hikayesi

Krallığının Werner adlı bir paralı asker tarafından bir saldırıda yok edilmesinden sonra amaç arayan, babasını öldüren bir suç örgütü olan Obsidiyenlerden intikam almak isteyen eski bir soylu ve dansçı Primrose ise altıncı kahramandır. Yedinci kahraman, seyahat eden bir eczacı olan Alfyn olarak geçer. Alfyn, çocukken bir yabancının onu ölümcül bir hastalıktan kurtarmasının ardından ticaretini üstlenmek için ilham almıştır. Sekizinci ve son kahraman ise soylu bir aile tarafından kendilerine ait bir dizi ejderha taşını geri almakla görevlendirilmiş bir hırsız olan Therion olarak geçer. Oyunda ayrıca Redeye adlı bir canavarı avlayan akıl hocasını takip eden bir avcı olan H'aanit de bulunur.

octopath traveler oyun hikayesi

Tüm karakterlerin çeşitli hikayeleri boyunca ilerledikten sonra, Ophilia'nın düşmanı Mattias, Cyrus'un düşmanı Lucia, Obsidians ve Werner'ın ölümsüz cadı Lyblac'ın emrinde olduğu ortaya çıkınca, kahramanların arayışları birbirine karışır. Galdera'nın kızı olduğu ortaya çıkan Lyblac, Primrose'un babası gibi tehditleri ortadan kaldırmak için Obsidiyenleri kişisel ordusu olarak kullanırken Finis Kapısı'nın mührünü açmak için From the Far Reaches of Hell ve Dragonstones'u ve Hornburg'u yok etmeyi organize eder.

octopath traveler hikaye

Lyblac, Tressa'nın günlüğünü yazan ve Alfyn'i çocukken kurtaran Graham Crossford'dan, soyunun tanrıyla olan bağları nedeniyle Galdera'nın bedensel form kazanması için ideal bir gemi olmasını ister. Graham pençelerinden kurtulur ama mutasyona uğrar. Bu, Lyblac'ı ayinini tamamlamak için Graham'ın yaşayan tek oğlu Kit'i aramaya zorlar. Geçidin Hornburg'daki yerini bulduktan sonra Lyblac, Galdera'yı tamamen diriltir ve onun içine çekilir. Sekiz kahraman, Galdera'ya karşı acımasız bir savaş verir, onu öbür dünyaya geri gönderir ve babasının ruhuyla kapanan Kit'i kurtarır.