Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Need for Speed Rivals Hikayesi

Need for Speed Rivals Hikayesi

Need for Speed Rivals, kanun dışı yarışlarla mücadele eden bir subayın yarışçıya dönüşen hikayesiyle aksiyon filmlerini aratmıyor.

Need for Speed Rivals, kurgusal olan Redview County'de geçiyor. Bölgenin tasarımı, 161 kilometreden fazla yoldan oluşan bir açık dünya temeline sahip ve aynı zamanda da Amerikan manzarasının birçok yönünden büyük ölçüde ilham alıyor. Haritanın kuzey tarafı, Santa Monica gibi Kaliforniya kıyı şeridi kasabalarından ilham alıyor. Batı tarafı ise kuzey Kaliforniya sekoya ormanından ve Colorado'daki Rocky Dağları'na dayanan karlı dağ tarafını gösteriyor. Güneyde, Arizona'daki Büyük Kanyon'a dayanan kayalık bir çöl yer alıyor. Haritanın doğu ve orta kısımları, Amerika'nın çağdaş kırsalına dayanıyor.

Need for Speed™ Rivals
Need for Speed™ Rivals
32,25
den başlayan fiyatlarla

HİKAYE NASIL BAŞLIYOR?

Oyunun başında, oyuncu bir yarışçı veya polis olarak oynamayı seçebilir. Oyuncu bir yarışçı olarak başlamayı seçerse, Zephyr takma adı altında Redview County'deki en iyi yarışçı olan bir sokak yarışçısı rolünü üstleniyor. Oyuncu bir polis olarak başlamayı seçerse, yeni göreve başlayan bir polis memuru rolünü üstleniyor. Hikayenin çoğu, seçilen karakterin oyundaki güncel olaylar hakkındaki görüşlerini dile getirdiği ara sahneler aracılığıyla gerçekleşiyor. Hikaye ilerlemesi, bir yarışçı olarak hız listelerini veya bir polis olarak atamaları tamamlayarak yapılır.

İlk hız listelerini görevlerini tamamladıktan sonra, Redview County Haber Ağı, yarışçıların suç eylemlerinde nasıl daha fazla halka açık ve daha tehlikeli hale geldiklerini; ortalığı kasıp kavururken, daha fazla mülke zarar verme eylemini nasıl gerçekleştirdiklerini ayrıntılı olarak açıklayan özel bir rapor yayınlar. RCPD, cezalandırıcı önlemlerini artırarak ve yarışçıları tutuklama ile adalete teslim etme girişimlerini artırarak yanıt verir ve bu da halkın tepkisine neden olur.

Need for Speed Rivals hikayesi

Daha sonra John McManis adlı bir subay, yarışçılara yetişmeye çalışması sonucu yaralanır. Halkın tepkisi, McManis ve RCPD'yi desteklemek için geri döner ve memur, yarışçılardan intikam almaya yemin eder. Bununla birlikte, polisin gözdağı vermesinde ve 'aşırı güç' suçlamalarında daha fazla artış, polislerin görevden uzaklaştırılmasıyla sonuçlanır ve yerine FBI Araç Müdahale Ekibi getirilir. Zephyr adaletten kaçmaya ve yeni daha sert kanun yaptırımlarına rağmen yarışmaya devam eder.

BİR SUBAYIN KANUNSUZ YARIŞÇIYA DÖNÜŞÜ

Zephyr'in suçlarına karşı harekete geçmemesine öfkelenen subay, F-8 veya F8 (Kader) adı altında bir kanunsuz olarak haydut olmaya karar verir, polis tarafından el konulan bir Ferrari Enzo'ya kişisel olarak el koyar ve yarışçıları bir diğer yarışçı kılığında alaşağı eder. Zephyr, F8'in gerçekte kim olduğunu, bir polis olduğunu görür ve misilleme yapar. Kullanılmayan bir polis tipi Koenigsegg Agera'yı çalar ve Redview sokaklarında kaosa neden olmadan önce onu kendi üniformasıyla yeniden püskürtür.

Zephyr'in Agera ile eylemlerinin bir sonucu olarak, Redview County belediye başkanı VRT'yi tutmanın yanı sıra tüm polisi aktif göreve geri getiriyor. F8, normal görevine dönmek yerine VRT'ye katılma daveti alarak kanunsuz kişiliğinden vazgeçer. Polis faaliyetlerindeki artışın yanı sıra, yarışçıları yakalarken polis vahşeti iddiaları nedeniyle sivil huzursuzluk, Zephyr'in F8'e ve RCPD'nin geri kalanına açıkça meydan okumasına neden oluyor; toplumda zarara neden olanın onlar olduğunu ve bunun olacağını iddia ediyor. Yarışçıların engelsiz yarışmalarına izin verilseydi daha iyi olurdu sonucu elde ediliyor. Buradan, bitiş ikiye ayrılıyor.

NFS Rivals oyununun hikayesi

Yarışçılara sunulan finalde Zephyr, hem yarışçılara hem de polislere açıkça meydan okuyor. Tüm Redview County'de bir yarış düzenleniyor; böylece yasanın her iki tarafı da farklılıklarını çözebilir. Yarışı tamamladıktan sonra, Zephyr yanlışlıkla bir polis ablukası ile çarpışır ve kazadan sonra öldüğüne inanılır. Ancak, zar zor hayatta kaldığı ortaya çıkar. Bu olaylardan bahsi geçen karakter arabasını çalıştırır, uzaklaşır ve Redview County'den kaçar.

Polislere sunulan finalde ise artık VRT içinde üst düzey bir subay olan F8'e Zephyr'i bulma ve tutuklama görevi verilir. Sonunda radyo iletişimini keser ve onu yakalamadan önce Zephyr'i takip eder. Zephyr tutuklanmasına rağmen, F8 tehlikeli ve pervasız sürüşü nedeniyle VRT ve RCPD'den uzaklaştırılır. Resmi olarak polisliği bırakmaya karar verir ve bunun yerine Enzo'suna döner ve sonunda gerçek bir yarışçı olur. Zephyr'in gitmesiyle F8, Redview County'deki en iyi yarışçı olur.

Need for Speed™ Rivals Yayınları