Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,12
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,20
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,72
den başlayan fiyatlarla
My Time at Portia İnceleme

My Time at Portia İnceleme

My Time at Portia, yaşam ve inşa etme temalı bir simülasyon oyunudur. Grafik ve kullanılan renkler ile insanların içini adeta cıvıl cıvıl yapmaktadır. Kendinizi adeta bir animasyon filminin içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Bu yazımızda Portia hakkında oyunun başlangıcını, kısa bir bilgi ve aşk mevzularını anlatacağız.

Oyunu açtığımızda ilk olarak kendimize bir karakter yaratmamız gerekiyor. Çok fazla detaylı olmasa da bu ekran karakter yaratmayı sevenleri bir nebzede olsa sevinmesine sebep olacaktır. Karakterimize isim verdikten ve doğum tarihimizi seçtikten sonra oyunumuz başlıyor. Oyuna başladığımızda ekranımızda, denizde kılıç balığını andıran bir tekne beliriyor ve bir de ne görelim bizim karakterimizde teknede. Tekne Portia isimli sevimli kasabaya yaklaşıyor ve bizde orada iniyoruz. Portia’ya gelme sebebimiz ise babamızdan bize burada ki atölyenin miras kalmış olması. Portia’da ki babamızdan kalma atölyeyi işletmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyoruz.

7Çok İyi
  • Eğlenceli ve sıkmayan oynanış
  • Dünya tasarımı ve keşif hissi
  • Yaratıcılık ve inşa için tanınan alan
  • Oyunun açılması uzun sürüyor
  • Bazı buglar

Portia'da Neler Yapıyoruz?

Oyunda çiftçilik, hayvancılık yapabilir. Mobilya üretip satabilir, zırh, silah yapabiliriz. Tüm bunları yapabilmemiz için ise madencilik yapmamız gerekiyor. Madenden bulduğunuz her şey çok önemli. En önemlisi ise veri diskleri yani CD’ler. Bu CD’leri isterseniz kasabadaki Işık Kilisesine verip para kazanabilir ve CD’nin yok olmasına sebep olabilir, isterseniz de kasabanın bilim insanlarına vererek yeni icatlar öğrenebilir ve atölyenizi geliştirebilirsiniz. İkincisi ise madenden çıkan aslında bir işe yaramadığını düşündüğümüz taşlar. Bu taşları işleyerek taş tabure elde edebilir ve bunları biriktirip satarak güzel bir gelir elde edebiliriz.

my time at portia inceleme

Oyunda bir diğer para kazanma yöntemi ise Portia kasabasının içindeki belediye binasında ki iş ilanları. Ama unutmayın günde 1 iş alabiliyorsunuz sadece ve eğer yapamazsanız ilişkiniz kötü etkileniyor. Bu oyunda diğer tüm karakterler ile etkileşime girebiliyorsunuz. Hatta atölye konusunda rakibimiz bile var kendisi sürekli olarak bizi aşağılamaya çalışmakta. Kendisini görünce kimden bahsettiğimi anlayacaksınız. Oyun içinde sıkılmamanız için belirli zamanlarda çeşitli eğlenceli etkinlikler bulunmakta. Hatta bir npc’ye gönlünüzü bile kaptırabilirsiniz, oyuna kendinizi kaptırıp.

My Time At Portia
My Time At Portia
137,58
den başlayan fiyatlarla

Aşk Mevzuları

Oyun bazı karakterlerin evli, bazılarının çocuk ve bazılarının ise bizim evlenebileceğimiz kişiler olarak bekâr bir güruhtan oluşmaktadır. Her npc’nin kendine özgü sevdiği, nefret ettiği ve ya orta halli sevdiği bir şeyler bulunmakta. Oyunda ki karakterlerle belli bir samimiyete gelmeden de kendilerinin odalarına giriş yapamıyoruz mahremiyet diyerekten. Belli bir seviyeye geldikten sonra evlenmek istediğimiz bey veya hanımla randevulara gidebiliyoruz ve bu randevunun iyi geçmesini elimizden geldiğince sağlamamız gerekiyor. Bekâr erkeklerinden biri olan Gust, pek çok oyuncunun ilk görüşünde etkileneceği bir karakter diyebiliriz. Oldukça entelektüel, nazik ve naif. Ama böyle dediğime bakmayın kendisiyle evlenince birkaç avantaj veriyor sadece. Bu avantajlar ise mağaza indirimi ve çiftlik yükseltme indirimi.

my time at portia incelemesi

Diğer favorim olan ise Mint. Mint oyunda bulunması en zor karakterlerden biridir. Bu sebeple onunla ilişki seviyenizi yükseltmeniz biraz zor olacaktır. Aynı zamanda belirli bir ilişki seviyesine geldiğinizde kendisi size bir takım avantajlar verecektir. Diğer favori bekar beylerden biri de Arlo’dur. Kendisi Portia kasabasının koruyucularından diyebiliriz. Kendisi koruyucu olduğu için zaman zaman size canavar öldürmekte yardıma da gelecektir. Oyunda aynı zaman evelenebileceğiniz kadın karakterlerde bulunmaktadır. Bunlardan biri Emily’dir. Emily, Portia’a da doğmuş bir çiftçidir. Emily ile evlendiğinizde kendisi sizin kaynakları toplamınızda ve ev işlerine de yardımcı olacaktır. Bir diğeri ise Phyllis’dir. Kendisi belirli bir ilişki seviyesine gelindiğinde Phyllis size belirli avantajlar verecektir.

My Time At Portia yayınları