Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
My Summer Car İnceleme

My Summer Car İnceleme

90’lı yılların Finlandiya’sında kendi arabanı bir tamirci gibi toplamaya, onarmaya, dizayn etmeye hazır mısın? My Summer Car’da tüm bunları yaparken hayatta kalma mücadelesi de vereceğin simülasyon deneyimi yaşayacaksınız.

Konusu

My Summer Car; şahsi arabanı inşa, tamir ve dizayn edebileceğin, bakım yapabileceğin kalıcı hayatta kalma simülasyonudur. Arabanı oluşturmaya çalışırken bir yandan hayatını idame ettirmek için de uygulaman gereken şeyler var. Temel yaşam ihtiyaçlarını (açlık, susuzluk) karşılamak, yorgunlukla hatta kirlilik ve tuvalet ihtiyaçlarınla mücadele etmek zorundasın.

7Çok İyi
  • Detaylı araba dinamikleri
  • Araba ve hayatta kalma simülasyonunun bir arada olması
  • Her özelliğiyle gerçekçi olması
  • Araba dizaynının detaylı yapısıyla oyunu zorlaştırması
  • Gerçekçiliğin sıkıcı hal alması

Nasıl oynanıyor?

Oyuna kendi sürücü ehliyetinizi oluşturarak giriş yapıyorsunuz. Evinizin garajındaki yüzlerce parça, arabanızı ve motorunuzu birleştirmek için sizi bekliyor. Lastiklerinden en ince cıvatasına kadar arabayı topluyorsunuz. Eksik parçaları temin etmek için farklı işlerde çalışarak gelir elde etmeniz gerek. Hayatın bazı gerçekleri bu oyun için de geçerli. Arabanızla ilgilenirken hayatta kalmayı başarmalısınız. Klasik araba simülasyonu oyunlarının yanı sıra daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz.

My Summer Car inceleme

Arabanızı toplarken yapabileceğiniz bir hata hayatınızı kaybetmenize neden olabiliyor. Örneğin arabayı topladığınız esnada bir parçadaki tek cıvatayı sonuna kadar sıkmayı unuttuğunuzda, aracınızı sürerken dağılma riskine sokuyorsunuz. Hayatta kalma simülasyonlarında bile bulamayacağınız oyun dinamikleri bu oyunda var. Yola yaya şekilde çıktığınızda vahşi bir geyik tarafından öldürülebilme, arabayla seyir halindeyken karşınızdan gelen arabayla kafa kafaya çarpışarak kaza yapabilme ve hatta belirli bir kontrol noktasında durmamanız nedeniyle polisin peşinizde kalması gibi risklerle karşı karşıya kalacaksınız. Alkol kullanıp sarhoş olduğunuzda da kötü bir sürücüye dönüşüyorsunuz.

My Summer Car
My Summer Car
24,00
den başlayan fiyatlarla

Arabanızı toplarken nasıl bir model oluşturmak istediğiniz de size kalmış. Arabanızı isterseniz ses sistemleriyle donatabilir, isterseniz de  bulunduğunuz kasabadaki yarışlara katılmak için ralliye dönüştürebilirsiniz. Oyun zamansal olarak da gerçekçiliği yansıtıyor. Arabanızı toplarken bir an önce bitirmek niyetiyle inşa etmek yerine, sabırlı ve özenli bir şekilde ilerlemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü bu sabırsızlığınız bir trafik kazasında ölmenize neden olabilir. Bu gerçekçi yönüyle sıkıcı bir hal alabiliyor ancak en sevdiğiniz müzikleri radyo klasörüne ekleyip, garajda arabanızla uğraşırken rahatlatıcı bir hissiyat yaşamaya kesinlikle değer.

My Summer Car oyununun incelemesi

Arabanızın tüm parçalarını yarı monte edilmiş bir motorun etrafında rastgele gördüğünüzde ne yapacağınızı şaşırmışken aynı zamanda çok aç olduğunuzu ve karnınızı doyurmanız gerektiğini farkedebilirsiniz. Yiyecek ve benzin satacak bir istasyon ararken de Finlandiya'nın ıssız kırsalında kaybolabilirsiniz. Fren balatası, debriyaj silindiri, direksiyon kolonu gibi yüzlerce araba parçasıyla uğraşırken bir sanayideki ustaya döndüğünüzü sanacaksınız.  Her aşamanın emek gerektirdiği oyunda küçük bir şey başardığınızda bile size muazzam bir başarı hissi verdiğini söyleyebiliriz. Bu uğraşlar sonucu arabanızı Finlandiya kırsallarında sürerken mutlu olacaksınız.

My Summer Car oyunu inceleme

Oyun mekanikleri

Araba parçalarının gerçekçi olması oyunun mekaniklerini karmaşık ve detaylı yapıyor. Bu devrede arabaların mühendislik dinamikleriyle ilgili biraz bilgiye ve tabii ki ilgiye sahip olmalısınız. Kontrolleri öğrenmek için zaman ayırmak ve çaba göstermek gerekiyor. Araba sürüş mekanikleri de detaylı bir simülasyonu beraberinde getiriyor.

Grafikler

My Summer Car basit simülasyon oyunlarının sunduğu grafikleri sunuyor. Bazı grafiklerde bug sorunu olsa da çok rahatsız edici düzeyde değil.

Sonuç

Eğer detaylı, gerçekçi hayatta kalma ve araba simülasyonlarına ilgi duyuyorsanız; beceri ve bilgi odaklı komplike oyunlarıdan hoşlanıyorsanız My Summer Car ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

My Summer Car Yayınları