Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Mon Bazou İnceleme

Mon Bazou İnceleme

Külüstür aracınızı yenileyip bir yarış arabası olana kadar geliştirebildiğiniz Mon Bazou, oyuncuların son zamanlardaki favorilerinden bir tanesi. Odunculuk, gece yarışları ve kuryelik gibi çeşitli işlerden para kazanarak, paranızı arabayı modifiye etmek ve baştan yaratmak için kullanıyorsunuz.

2005’te Kanada’da geçen oyunda, kendinizi akçaağaç şurubu ve diğer Kanada yemekleriyle beslemeniz, geçinmek için para kazanmanız, ve yarışçı olmak isteyen rakipleriniz arasından sıyrılmanız gerekiyor.

7Çok İyi
  • Bağımlılık yapıyor
  • Gelişim hissini çok iyi veriyor
  • Yapabileceğiniz çok şey var
  • Haritayı anlamak zor
  • Ufak tefek buglar var

İstersen Oduncu İstersen Sokak Yarışçısı Ol

Mon Bazou’da yapabileceğiniz şeylerin neredeyse sınırı yok. Para kazanmak için odun kesmekten tutun kendi yetiştirdiğiniz bitkileri satmaya ya da geceleri sokak yarışlarına katılmaya kadar bir sürü şey yapabiliyorsunuz. Kazandığınız parayı isterseniz arabanızı modifiye etmek, isterseniz garaj inşa etmek ya da daha çok para kazanmanızı sağlayacak farklı şeylere dönüştürmek için kullanabiliyorsunuz. Yaptığınız aktivitelere bağlı olarak arkadaşlıklar kurabiliyor ve Mon Bazou dünyasındaki karakterle olan ilişkinizi geliştirebiliyorsunuz.

Mon Bazou
Mon Bazou
128,83
den başlayan fiyatlarla

Oyundaki gelişim hissiyatı oyuncuya oldukça başarılı biçimde geçiyor. Çünkü seviye atlamak çok da kolay değil. Bir tampon değiştirmek için 3 saat kereste kestikten sonra, o parçanın size yaşattığı keyfi sadece Mon Bazou’yu oynayınca anlıyorsunuz. Örneğin arabanız yanlışlıkla refüje vurursanız ya da kaza yaparsanız ya arabayı çekecek adamlara para ödemeniz gerekiyor ya da kendi arabanızı çekmeniz gerekiyor. Kendi arabanızı çekmek inanılmaz uzun zamanınızı yerken çekici çağırmak da çok pahalı. Böyle olunca hem refüje vurmamayı öğreniyorsunuz hem de vursanız bile arabayı tekrardan otobana sokabildiğinizde inanılmaz bir zafer hissi geliyor. Bazı oyuncular bu gelişim hissinden son derece pozitif bahsederken, bir diğer grup da oyunda gelişme sisteminin çok yavaş ve zorlayıcı olduğunu, modifiye simülasyon oyunlarında daha hızlı gelişilebilmesi gerektiğini savunuyor.

mon bazou steam

Yeni Bağımlılığımız

Oyun erken erişimde olmasına saatler süren bir oynanış imkanına sahip. Başına oturunca kalkması gerçekten zor oluyor. En çok aldığı yorumlardan bir diğeri de 45 dakika oynamış gibi hissederken aslında 5-6 saatlik bir süreyi oyunda geçirdiğinizi fark etmeniz. Eğer zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız, bağımlılık yapan bir oyun arıyorsanız Mon Bazou’ya düşmenizi kesinlikle öneririz. Oyunun kalitesinin ve yapabilecekleriniz giderek artacağını öngörmek de mümkün.

Mon Bazou Discord sürücüsünde oldukça aktif olan yapımcı yeni modların geleceğini ve oyuncuların Mon Bazou’ya kendi modlarını ekleyebileceğini doğruladı. Yapımcı, oldukça aktif olan Discord sürücüsünde oyuncuların neredeyse bütün sorularını yanıtlıyor ve geri bildirimleri de dikkate alıyor. İleride çok oyunculu modlar, farklı arabalar, geliştirilmiş bir iş yelpazesi, daha çok modifiye parça seçeneği ve çok daha fazlasını görebileceğiz gibi duruyor.

Teknik Sıkıntılar

Yine de, erken erişimdeki bir bağımsız oyunun kusursuz olduğunu düşünmek olmaz. Her ne kadar gelişmeye açık ve bütün geri bildirimleri dikkate alan bir tavrı olsa da, yapımcı Santa Goat’un oyuncuyu çok memnun etmediği noktalar da olmuş. Örneğin oyunun grafikleri oldukça basitleştirilmiş olmasına rağmen bilgisayarın kasmasına neden olabiliyor. Oyuncular arasında Mon Bazou’ya kıyasla çok daha yüksek çözünürlüklü oyunları kasmadan oynayabilirken, Mon Bazou’nun grafiklerinde sıkıntı yaşadığını belirten sayısı oldukça fazla. Ayrıca oyunun save alması uzun sürüyor, otomatik kaydetme henüz bulunmuyor ve bazen manuel kayıt alsanız bile oyuna tekrar girdiğinizde kaydedilmemiş olduğunu görüyorsunuz.

mon bazou inceleme

Geliştirilebilir bulduğumuz bir diğer tarafı da oyun içi açıklayıcı içeriğin kıtlığı. İlk birkaç saatte ne yapacağınızı, nasıl yapacağınızı, nereye gideceğinizi anlamak oldukça zor oluyor. Hele ki haritasını anlamak gerçekten Da Vinci’nin şifresini çözmekten beter. Üzerinde hiçbir açıklama veya sembol yok, yakınlaştırma yok, GPS yok… Haritası o kadar da büyük olmamasına rağmen hiçbir dünyada bu kadar kaybolmamıştık. Yine de oyunu oynadıkça nerenin ne olduğunu anlamaya ve semtinizi tanımaya başlıyorsunuz. Kısacası Mon Bazou, oyundaki ilk beş saati devirdikten sonra, biraz para kazanıp oyun mekaniklerine hakim olmaya başlayınca keyiflenen bir oyun.

Mon Bazou yayınları