Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Metro Last Light Hikayesi

Metro Last Light Hikayesi

Metro Last Light’ın hikayesi, Metro 2033 oyunundaki olaylardan bir yıl sonra 2034 senesinde geçiyor. Sistem genelinde faaliyet gösteren tarafsız bir barış gücü olan Rangers, o zamandan beri Artyom'un ilk oyun sırasında ziyaret ettiği D6 askeri tesisini işgal etti.

Bu devasa ve tam olarak keşfedilmemiş bir savaş öncesi sığınak ve artık bir Korucu olan Artyom, Karanlık Varlıkları öldürmenin doğru karar olup olmadığından emin değil. D6'nın keşfi ve büyük zenginlikleri metronun etrafına yayıldı; Sovyet Kırmızı Hattı ve Nazi Dördüncü Reich gibi rakip gruplar, sığınağı ve içeriğini ele geçirmeyi ummaya başladı.

Metro: Last Light Redux
Metro: Last Light Redux
31,00
den başlayan fiyatlarla

HİKAYE NASIL DEVAM EDİYOR?

İlk oyundan geri dönen ve gezgin bir mistik olan Khan, Artyom'a ve Koruculara füze saldırısından tek bir Karanlık Varlık'ın sağ çıktığını bildirir. Khan, bunun insanlığın geleceğinin anahtarı olduğuna inanıyor ve onunla iletişim kurmak istiyor; Korucunun lideri Albay Miller, onu potansiyel bir tehdit olarak ortadan kaldırmak istiyor. Miller, Kara Varlık'ı öldürmesi için, Ranger'ların en iyi keskin nişancısı olan Miller'ın kızı Anna ile birlikte Artyom'u yüzeye gönderiyor.

Artyom bir çocuk olan Karanlık Varlık'ı bulur, ancak Dördüncü Reich'ın askerleri tarafından yakalanır. Yakalanan bir Kırmızı Hat askeri olan Pavel Morozov ve Artyom, Metro tünellerinden ve harap olmuş yüzeyden kaçar. Ancak Kırmızı Hat'a ulaştıklarında Pavel'in yüksek rütbeli bir subay olduğu ortaya çıkar; Korucular ve Karanlık Varlık hakkında daha fazla bilgi edinmek için Artyom'u alıkoyuyordur. Artyom kaçar ve Pavel'in güçleriyle Karanlık Varlık'ı ve eski bir Ranger ile Kırmızı Hat casusu olan Lesnitsky tarafından kaçırılan Anna'yı bulmak için yarışır.

Metro Last Light hikayesi

Yolda, gizemli bir salgın içermesi beklenen bir istasyonun sakinlerini katleden bir Kırmızı Hat kuvvetleri birliğini bulur. Lesnitsky tarafından D6 kasasından alınan silahlaştırılmış Ebola'yı istasyona bulaştıran Kırmızı Hat olarak ortaya çıkar. Artyom, Anna'yı bulur ve onu serbest bırakır, ancak virüse maruz kalırlar ve kurtarıldıktan sonra karantinaya alınırlar. Öleceğinden korkan Anna, Artyom'u baştan çıkarır.

Virüs testi negatif çıktıktan sonra Artyom, Khan ile tekrar karşılaşır. Genç Karanlık Varlık'ın yerini bulurlar ve bir dizi halüsinasyonlu geri dönüş sahnesinde Artyom, bir çocukken Karanlık Varlık tarafından kurtarıldığını hatırlar; Karanlık Varlıklarla psişik olarak bağlantılıydı ve onların türü ile onunki arasında bir köprü kurmayı amaçlıyordu. Artyom, küçük Karanlık Varlık'ı koruyarak durumu telafi etmeye yemin eder ve ikisi Metro'nun merkezi bölgesi olan Polis'e gider; burada Rangers, Red Line, Reich ve tarafsız Hansa arasında D6 ile ilgili bir barış konferansı gerçekleşir.

Metro Last Light hikaye

Artyom yolculuk sırasında Lesnitsky ve Pavel'i yener. Yol boyunca, küçük Karanlık Varlık, D6'da kış uykusuna yatan bir Karanlık Varlık grubu olduğunu hisseder. Polis'e vardıktan sonra, küçük Karanlık Varlık telepatik yeteneklerini Kırmızı Hat lideri Başkan Moskvin'in barış konferansının General Korbut'un D6'yı ele geçirmesini sağlamak için bir oyalama olduğunu açıkça itiraf etmesini sağlamak için kullanır. Artyom ve Korucuların geri kalanı, Korbut'un ordusuna karşı son bir direniş yapmak için sığınağa koşarlar, ancak istasyonlarına giren zırhlı bir tren yüzünden aciz kalırlar. Kırmızı Hat askerleri, Artyom ve Miller'ı çevreler ve idam etmeye hazırlanır.

Oyuncunun edindiği karma, bitişi belirler. Kötü sonda Artyom, Korbut'un tesisi diğer grupların ve muhtemelen insanlığın kalıntılarını yok etmek için kullanmasını önlemek için D6'yı yok eder, bu da kendisinin, hayatta kalan Ranger'ların ve Kırmızı Hat güçlerinin ölümüyle sonuçlanır. Daha sonra Anna, oğullarına Artyom'un cesaretini anlatırken gösterilir. İyi sonda, Artyom sığınağı yok etmeye hazırlanır, ancak uyanan Karanlık Varlıklar ile birlikte Korbut'un ordusunu yenen küçük Karanlık Varlık tarafından durdurulur. Artyom, küçük Karanlık Varlık'ı insanlığın son umut ışığı olarak adlandırır. Her iki sonda da, genç Karanlık Varlık, hayatta kalan Karanlık Varlıklar ile güvenliği bulmak için ayrılırken, gelecekte dünyayı yeniden inşa etmeye yardım etmek için geri döneceklerine söz verir.

Metro: Last Light Redux Yayınları