Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Maneater Hikayesi

Maneater Hikayesi

Maneater, Tripwire Interactive tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir aksiyon ve rol yapma oyunudur. Yapım daha çok oynanış mekanikleri ile öne çıksa da içinde bir hikaye barındırıyor.

Oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 22 Mayıs 2020 tarihinde, Xbox Series XS ve PlayStation 5 için Kasım 2020 içerisinde ve Nintendo Switch için 25 Mayıs 2021 tarihinde Kuzey Amerika ve Avrupa'da, 27 Mayıs 2021 tarihinde ise Japonya'da piyasaya sürülmüştür. Oyunda, oyuncu kendisini yavruyken hasarlayan ve annesini öldüren bir balıkçıdan intikam alabilmek için açık bir dünyada evrimleşmesi ve hayatta kalması gereken dişi bir boğa köpekbalığının kontrolünü üstlenir.

Maneater
Maneater
61,00
den başlayan fiyatlarla

Bull Shark, Maneater oyununun ana kahramanıdır. Amacı, annesini öldüren ve kendisini de ölüme terk eden insandan (Scaly Pete) intikam almaktır. Oyunun kapağındaki köpekbalığı Büyük Beyaz gibi görünse de aslında anormal derecede büyük bir dişi Bull Shark olarak geçer. Bunun nedeni, Port Clovis'teki suların çoğunun Fawtick Bayou ve Dead Horse Lake gibi tatlı su olması ve Bull Shark'ın tatlı suda yüzebilen tek köpekbalığı türlerinden biri olmasıdır.

Tüm boğa köpekbalıkları gibi, dişi Bull Shark'ın kişiliği de çoğunlukla saldırganlığa dayanır, çünkü boğa köpekbalıkları yalnızca çok agresif davranışlara sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda denizdeki en ölümcül ve en saldırgan köpekbalıkları oldukları söylenir. Tüm bunlar, çoğunlukla doğum anında hayatta kalmak içindir. Yüksek saldırganlık ve hayatta kalma içgüdüsünün birleşimi ile bu başarılabilir. Bu sayede dişi Bull Shark, mükemmel bir ölüm makinesi haline dönebilir. Maneater oyununda ise kontrol ettiğimiz boğa köpekbalığı sonunda nihai apeks avcısı olabilir.

maneater

Bir realite televizyon şovu için bir film ekibi, deneyimli Cajun köpekbalığı avcısı Pierre Scaly Pete LeBlanc ve oğlu Kyle'ı, yanında Scaly Pete'in babasına ait bir zıpkınla yetişkin bir boğa köpekbalığı avlarken takip eder. Bir plajda öldürme çılgınlığına giren köpekbalığını yakalamayı başarırlar. Boğa köpekbalığının hamile olduğunu keşfettikten sonra Pete, bebek köpekbalığını kesip, bıçağını kullanarak daha sonra büyürken teşhis etmek için iz bırakırken şok olur, ancak bu süreçte sağ elini kaybeder.

Yavru köpek balığı balığı, suda yaşayan memelileri ve sürüngenleri, insanları ve apeks yırtıcılarını yiyerek zamanla büyür. Diğer köpekbalığı avcıları sonunda köpekbalığının peşine düşer, ancak aynı zamanda öldürülür ve yenir. Scaly Pete'in teknesi Cajun Queen'e geri döndüğümüzde, Scaly Pete'in babasının, neslinin iki milyon yıldan fazla bir süredir yok olduğuna inanılmasına rağmen bir megalodon tarafından öldürüldüğü iddiaları üzerine oğluyla arasında gerginlik yaşar. Sonunda köpekbalığının yerini bulurlar ve onu öldürmeye çalışırlar. Scaly Pete'in sol bacağını yedikten sonra köpekbalığını canlı canlı yakmaya çalışırlar, ancak köpekbalığı kaçar ve Kyle, gemilerinin batmasına ve Pullu Pete'in hasar görmesine neden olan bir patlamada ölür.

maneater hikayesi

Köpekbalığı büyümeye devam ederken, film ekibi, köpekbalığını öldürmek için aşırı yöntemler kullanmaya hazırlanan Kyle'ı kaybettikten sonra Scaly Pete'in akıl sağlığı konusunda endişe duymaya başlar. Pete, babasının eski PT 522 donanma devriye botunu askeri sınıf ateş gücüyle onarır ve silahlandırır. Onu vazgeçirmeye çalıştıktan sonra film ekibine saldırır ve şimdiye kadar 9 metre uzunluğunda bir mega köpekbalığına dönüşen köpekbalığını avlamaya başlar. Sonunda köpekbalığı, son bir çabayla kendini ve patlayıcı kullanan Scaly Pete'e üstünlük sağlar.

Maneater Yayınları