Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla
Control Ultimate Edition
159,00
den başlayan fiyatlarla
Europa Universalis IV
18,50
den başlayan fiyatlarla
Life is Strange Before the Storm Hikayesi

Life is Strange Before the Storm Hikayesi

Oregon'daki memleketi Arcadia Bay'de, on altı yaşındaki Chloe Price, eski bir değirmendeki bir ev konserine gizlice girer. İçeride iki adamla çatışma çıkar, ancak okul arkadaşı Rachel Amber dikkati dağıtınca onlardan kaçar.

Ertesi gün, Chloe ve Rachel, Blackwell Academy'de tekrar bir araya gelirler ve sınıfı terk etmeye karar verirler, bir kargo trenine binerler ve bir gözetleme noktasına gelirler. 

Life is Strange: Before the Storm
Life is Strange: Before the Storm
58,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye Nasıl Devam Ediyor?

İnsanları bir vizörden izlerler ve parkta bir kadınla bir erkeğin öpüştüğünü görürler, bu da Rachel'ı üzer. Yerel kampçılardan şarap çalarlar ve bir hurdalığa doğru yürüyüşe çıkarlar. Chloe, Rachel'la ruh halindeki değişikliği hakkında yüzleşir, ancak boşunadır. Rachel daha sonra babası James'in vizörden annesini aldattığına tanık olduğunu açıklar. Rachel yanan bir çöp kutusunda bir aile fotoğrafını yok eder ve bir öfke nöbeti içinde onu tekmeleyerek orman yangınını tutuşturur.

Ertesi gün, Chloe ve Rachel, okulu terk ettikleri için Müdür Wells tarafından azarlanır. Chloe, tamir edilmesi gereken eski bir kamyon bulduğu hurdalıkta saklanır. Daha sonra, borcunu ödemeyi görüşmek üzere bir toplantı ayarlayan yerel uyuşturucu satıcısı Frank Bowers'tan bir telefon alır. Chloe, Frank'e büyük bir borcu olan sınıf arkadaşı Drew'dan para çalmasına yardım ederek ona geri ödemeyi kabul eder. Ancak Chloe, Drew'un başka bir uyuşturucu satıcısı Damon Merrick tarafından şiddetle gasp edildiğini öğrenir ve Drew'u korumak veya elinde tutmak için satıcıya çalınan parayla ödeme yapıp yapmamaya karar vermesi gerekir. 

life is strange before the storm hikayesi

Daha sonra, bir öğrenci orman yangını nedeniyle yolların kapanması nedeniyle okulun The Tempest tiyatro prodüksiyonuna katılamadığında, Chloe isteksizce Rachel'ın karşısındaki rolü üstlenir. Oyundan sonra, hurdalıktan gelen kamyonla Arcadia Körfezi'nden ayrılmaya ve toplanmak için Rachel'ın evine dönmeye karar verirler. Oradaki bir yüzleşmenin ardından James, onu öperken gördükleri kadının Rachel'ın biyolojik annesi olduğunu ortaya çıkarır.

Rachel'a biyolojik annesi Sera'nın bir uyuşturucu bağımlısı olduğu ve babasının onu öptüğü gün, yıllar önce onu evlat edindikten sonra Sera'nın Rachel ile tekrar bir araya gelme talebini reddettiği söylendi. Chloe, James'in isteklerine karşı Sera'yı bulmaya yemin eder. Chloe, onunla hurdalıkta buluşmayı kabul eden Frank ile iletişime geçer. Rachel gelmeden önce oradaki kamyonu onarır. Frank ve Damon, Rachel'ın bölge savcısının kızı olduğunu anladıktan sonra onu bıçaklayan Damon tarafından pusuya düşürülür. Yaradan kurtulan Rachel hastanede iyileşir. 

life is strange before the storm hikaye

Chloe, Sera hakkında ipuçları için James'in ofisini araştırarak aramaya devam eder, bunun yerine James'in çarpık olduğunu ve Damon ile temas halinde olduğunu ortaya çıkarır; Chloe, Damon'ı Sera'nın yerini açıklamaya ikna etmek için James'in telefonunu kullanır ve Damon'ın onu fidye için kaçırdığını öğrenir. Damon'a borcunu ödemek için yarışıyor ama ona ulaştığında James'in ondan Sera'yı öldürmesini istediğini öğreniyor. Frank belirir ve Damon ile dövüşür, ardından Sera Chloe'ye Rachel'a James'in eylemlerinden asla bahsetmemesi için yalvarır. Hastanede Chloe bir seçim yapmak zorunda kalır Rachel'a her şeyi anlatın ya da onu gerçeklerden koruyun.

Life is Strange: Before the Storm
Life is Strange: Before the Storm
58,00
den başlayan fiyatlarla

Farewell isimli bonus bölümde, 13 yaşındaki Max Caulfield, Chloe'ye ailesinin üç gün içinde Seattle'a taşınacağı haberini vermek için mücadele ediyor. Max ve Chloe, gömülü bir hazineden bahseden 8 yaşındaki benliklerinin bir kaydını bulur. Tavan arasında haritayı ve bir tılsımı bulduktan sonra, Max ve Chloe hazinenin yerini keşfederler, ancak Chloe'nin babası William'ın zaman kapsüllerini bir fıçıya koyduğunu anlar. Max, Chloe'ye gerçeği söylemeyi ya da saklamayı seçebilir; Kararı ne olursa olsun, Chloe'nin annesi Joyce, William'ın ölüm haberiyle eve döndüğünde günün geri kalanı için planları yarım kalır. Max, günler sonra William'ın cenazesine katılır ve hemen ardından ailesiyle birlikte Seattle'a gider ve Chloe'yi keder içinde bırakır. Ardından da Life is Strange oyunundaki olaylara geçilir.

Life is Strange: Before the Storm Yayınları