Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Sıra Tabanlı Ortaya Karışık Oyunlar

Sıra Tabanlı Ortaya Karışık Oyunlar

Video oyunlarında karşınıza birbirinden farklı savaş temelleri çıkabilir. Mesela, gerçek zamanlı olarak savaşabilirsiniz ve bu şekilde aksiyonda zirveye ulaşabilirsiniz. Gerçek zamanlı savaş haricinde video oyunlarında sıkça kullanılan bir başka temel ise sıra tabanlı savaşlardır.

Bu tür bir temel genelde strateji temelli oyunlarda kullanılır ama özellikle son zamanlarda aksiyon ve rol yapma oyunlarında da sıra tabanlı savaş deneyimini bolca görür olduk. Sizler için hazırlamış olduğumuz sıra tabanlı savaş oyunları isimli koleksiyon yazımızda ise tam olarak bu tip yapıtlara yer vereceğiz.

Persona 4 Golden

Aksiyon ve rol yapma kategorileri altında ikonik oyun markalarından bir tanesi olan Persona, dördüncü oyunu ile oldukça başarılı ve ilgi çekici bir sıra tabanlı savaş sistemi sunuyor. Persona 4 Golden oyununun savaş ve dövüş kısımlarında bu yapı sayesinde oldukça stratejik bir deneyim yaşayabiliyorsunuz. Japonya'nın ufak ve sessiz bir kasabası olan Inaba içerisinde geçen bu oyunun hikayesinde de bir seri katilin peşinden koşuyoruz. Özellikle de Asya ve Japonya temasına, kültürüne sahip olan oyunlar ilginizi çekiyorsa, Persona 4 Golden oyununu oldukça sevebilirsiniz. Hatta kendisi, yeni favori oyununuz bile olabilir.

persona 4 golden oynanış

Son oyunu ile de acayip ilgi çeken Persona serisinin Strikers oyununa göz atmayı unutmayın. Daha yeni oyun mekanikleri ve daha özgür bir dünya ile bu oyun da en az 200 saatlik bir oynanışa sahip.

Persona® 5 Strikers
402,70
den başlayan fiyatlarla
Persona 4 Golden
99,00
den başlayan fiyatlarla

Yakuza Like a Dragon

Persona 4 Golden gibi Asya ve Japonya kültürünü içerisinde bolca bulunduran bir başka video oyunu ise Yakuza Like a Dragon. Yine oyuncuların karşısına sıra tabanlı dövüş sistemi ile çıkan bir aksiyon-rol yapma oyunu olan Yakuza Like a Dragon, absürt ve yüksek tempolu oynanışı ile birçok oyuncunun ilgisini çekebiliyor. Aynı zamanda oyunun hikayesi de oldukça derin ve oyunculara eğlenceli anlar yaşatabiliyor. Oyunun hikayesinde oldukça düşük seviyeli bir Yakuza olan Ichiban Kasuga'nın kontrolünü ele alıyoruz ve kendisinin Yakuza dünyasında adım adım nasıl yükseldiğine tanıklık ediyoruz.

Yakuza like a dragon

Yakuza: Like a Dragon
Yakuza: Like a Dragon
397,60
den başlayan fiyatlarla

Wasteland 3

Sıra tabanlı savaş sistemi sunan bir başka oyun ise Wasteland 3. Yalnız bu oyun aksiyon-rol yapma değil de strateji-rol yapma türünde yer alıyor. 2014 senesinin en iyi rol yapma oyunu seçilen Wasteland 2 için bir devam oyunu olan Wasteland 3, oyuncuları kıyamet sonrası temasına sahip olan bir dünyaya götürüyor ve orada Desert Rangers isimli bir grubun kontrolünü ele alıyoruz. Artık var olmayan uygarlıkları küllerinden tekrar doğurmaya çalışan Desert Rangers, Arizona'yı adım adım bizlere keşfettiriyor. Bu sırada birbirinden farklı hikayelere de tanıklık edebiliyoruz.

wasteland 3 steam oyun

Wasteland 3
Wasteland 3
219,00
den başlayan fiyatlarla

Total War ROME REMASTERED

Total War ROME REMASTERED ise oyunculara aksiyon ve strateji sunan bir video oyunu. Büyük çaplı bir strateji oyunu olan bu yapıt da sıra tabanlı savaş sistemi bulunduruyor ama burada bahsetmemiz gereken konu tam olarak da o değil; adından da tahmin edebileceğiniz üzere Total War ROME REMASTERED, Rome Total War oyununun iyileştirilmiş, hatta neredeyse yeniden geliştirilmiş bir sürümü. Bu iyileştirilmiş sürümün orijinal oyunu 17-18 sene önce piyasaya sürülmüştü ve türünün en iyisi olarak lanse edilmişti. Şimdi ise Total War ROME REMASTERED, aynı başarılı deneyimi, olabildiğince modern bir şekilde yaşatmayı hedefliyor.

total war rome remastered sıra tabanlı oyun

Total War: ROME REMASTERED
Total War: ROME REMASTERED
175,00
den başlayan fiyatlarla

Temtem

Sıra tabanlı savaş oyunları koleksiyonumuzda bahsedebileceğimiz son video oyunu ise Temtem olacaktır. Pokémon markasından ilham alınarak geliştirilmiş olan Temtem oyununda kendi canavarlarımızı topluyoruz, onları geliştiriyoruz, büyütüyoruz ve sıra tabanlı savaş sistemi ile diğer canavarlarla savaştırıyoruz. Yani, Pokémon için alternatif bir oyun arıyorsanız, yönelmeniz gereken yapıt Temtem olacaktır. Sürekli olarak yeni içeriklerle güncellenen bu oyun, henüz erken erişim sürecinde ve bu sürecin 2021 senesinde bitirilmesi planlanıyor.

temtem sıra tabanlı oyun steam

Temtem
Temtem
125,00
den başlayan fiyatlarla