Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,67
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,28
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,45
den başlayan fiyatlarla
Rekabetin Olmadığı PvE Temelli Oyunlar

Rekabetin Olmadığı PvE Temelli Oyunlar

Günümüzde birçok oyunda PvP temelli içerikler ön plana çıkıyor. Yani, oyuncuların diğer gerçek oyuncularla karşı karşıya geldiği ve savaştığı deneyimler ortaya çıkıyor. Yalnız, herkes gerçek oyuncularla savaşma stresine girmek istemeyebilir veya basit bir şekilde PvE temelli oyunlardan hoşlanıyor olabilir.

Bu tip oyunlarda da genelde yapay zekaya karşı bir savaş veririz. Gerçek oyuncularla rekabetin olmadığı, PvE temelli oyunlar koleksiyonunda da tam olarak bu tip yapıtlara değineceğiz.

Temtem

Gerçek oyuncularla rekabetin olmadığı, PvE temelli oyunlar yazımıza Temtem ile başlamak istiyoruz. Pokemon oyunlarına oldukça benzeyen Temtem oyununda, bizim gibi kendi canavarını yakalayan ve onları savaştıran yapay zekalarla karşı karşıya geliyoruz. Eğer isterseniz bu oyunu arkadaşınız ile eşli oyunculu veya rekabetçi bir şekilde de oynayabiliyorsunuz ama içeriklerin temeli PvE tarafına dayanıyor, PvP değil.

Temtem PvE oyunlar

Temtem
Temtem
289,84
den başlayan fiyatlarla

Night of the Dead

Rust ve DayZ gibi oyunlara benzeyen yapısı ile dikkat çeken Night of the Dead, bizlere klasik olarak zombi temasını sunuyor. Yapay zeka temelli olan zombilere karşı bir savaş veriyoruz, dalga dalga gelen zombilere karşı defans stratejileri geliştiriyoruz, binalar ve yapılar kuruyoruz, ardından da hayatta kalmaya çalışıyoruz. Henüz erken erişim sürecinde olan Night of the Dead oyunundaki final amacımız ise mahsur kaldığımız adadan kurtulabilmek.

Night of the dead oyun inceleme zombi oyunu pve oyun

Night of the Dead
Night of the Dead
805,69
den başlayan fiyatlarla

Black Desert Online

MMORPG tarafında ise PvE temelli içerikleri güçlü olan Black Desert bulunuyor. Bu oyunun sizi aylarca, belki de yıllarca idare edebilecek PvE temelli içerikleri var ve sıkılanlar için oyun sonu içeriklerin arasında PvP de yer alıyor. Tabii ki siz bu oyunun tamamını gerçek oyunculara hiçbir şekilde bulaşmadan da oynayabiliyorsunuz; PvP tarafındaki içerikler hiçbir zaman zorunlu tutulmuyor. Eğer güzel bir MMORPG arıyorsanız, bu oyuna bir şans verebilirsiniz.

Black desert online pve oyun

Black Desert Türkiye&MENA
Black Desert Türkiye&MENA

Marvel's Avengers

Süper kahraman temasından hoşlanıyorsanız da şu anda deneyimleyebileceğiniz en yüksek bütçeli ve PvE temelli oyunlardan bir tanesi, Marvel's Avengers olacaktır. Bu oyunun şu anda bazı kritik problemleri bulunuyor ama Marvel's Avengers, bir çevrim içi servis ve zamanla bu problemlerin birçoğu düzelecektir. Sizler, o zamana kadar bu oyunun oldukça eğlenceli olan hikaye görevlerine odaklanabilirsiniz ve süper kahramanlar ile PvE temelli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Marvel's Avengers online oyun pve

Marvel's Avengers
Marvel's Avengers

Zombie Army 4 Dead War

Zombi temasına geri dönecek olursak, Zombie Army 4 Dead War oyununu da deneyebilirsiniz. Sniper Elite 4 oyununun geliştiricileri tarafından hazırlanmış olan Zombie Army 4 Dead War oyununda dalga dalga gelen zombilere karşı bir savaş veriyoruz ve birbirinden epik silahlarla donatılmış olan bir hikayeye tanıklık ediyoruz. Ayrıca bu oyunu eğer isterseniz tek başınıza, isterseniz de eşli oyunculu olarak arkadaşlarınız ile oynayabiliyorsunuz.

Zombie army 4 dead war zombi oyunu pve oyun

Zombie Army 4: Dead War
Zombie Army 4: Dead War
1.610,30
den başlayan fiyatlarla

Dying Light

Zombi teması ile deneyimleyebileceğiniz bir diğer video oyunu ise Dying Light olacaktır. Hayatta kalmanın ve parkur ögelerinin ön plana çıktığı Dying Light oyununda, gündüzleri ganimet toplarken, akşamları da birbirinden korkunç ve zorlu zombilere karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. PvE temelli bir deneyim sunan Dying Light oyununda eşli oyunculu destek de bulunuyor. Bu sayede oyunu, arkadaşlarınız ile birlikte de oynayabilmeniz mümkün oluyor.

Dying light zombi oyunu pve oyun

Dying Light
Dying Light
418,80
den başlayan fiyatlarla

Outriders

Square Enix yayıncılığında piyasaya sürülen ve 'Destiny-killer' şeklinde nitelendirilen looter-shooter türündeki Outriders tamamen PvE üzerine kurulmuş bir oyun. Oyundaki ana hikayeyi oynarken rastgele insanlara eşlik edebilir veya arkadaşlarınızla birlikte bu hikayeyi baştan sona deneyimleyebilirsiniz. Gerçekten 'Destiny-killer' niteliğinde olur mu bilemeyiz ama bu oyunun da kendine özgü önerecek çok şeyi var. Oyunda seçebileceğiniz dört adet sınıf ve bu sınıfların da kendi içinde ayrıldığı üçer tane alt sınıf mevcut. Yapacağınız build'lere göre tüm oynanış mekaniklerinizi modifiye edebiliyor ve çeşitlendirebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla beraber tüm gün uzaylı avlamak gerçekten çok keyifli oluyor. Oynamadıysanız kesinlikle bir şans tanımalısınız.

Outriders looter shooter oyun pve co-op oyun

OUTRIDERS
OUTRIDERS
257,60
den başlayan fiyatlarla