Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,67
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,28
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,45
den başlayan fiyatlarla
Psikolojik Korku Temasına Sahip Oyunlar

Psikolojik Korku Temasına Sahip Oyunlar

Korku oyunu dendiği zaman akla birbirinden farklı yapıtlar gelebilir. Sonuçta korku oyunları da kendi içerisinde bazı alt türlere ayrılabiliyor. Bu türlerden bir tanesi de psikolojik korku olarak geçiyor. Bu tip oyunlarda genellikle korku, direkt olarak beyninizin içine işlenmeye çalışır ve aslında ortada hiçbir şey yokken bile korkmanız sağlanır.

Peki, böylesine çılgın bir türün en iyi oyunları hangileridir? Psikolojik korku temasına sahip oyunlar koleksiyonumuzla türün en iyilerini bulmanızda yardımcı olacağız. Fazla sözü uzatmadan başlayalım.

Phasmophobia

Paranormal aktiviteler genellikle psikolojik korkulara sebep olabilir. Phasmophobia oyununda da genel olarak bu durum işleniyor. Yalnız, bu oyunda bizi korkutmaya çalışan şeyler hayaletler ve benzeri yaratıklar olabiliyor ve kendilerini görebiliyoruz da. Phasmophobia oyununu eğlenceli ve iyi kılan en önemli şey ise kendisini arkadaşlarımız ile birlikte oynayabilmemiz ve hayalet çağırma seanslarına mikrofon ile katılım gösterebiliyor olmamız.

Phasmophobia
Phasmophobia
251,15
den başlayan fiyatlarla

Outlast & Outlast 2

Outlast serisine ait olan oyunlar, oyunculara aslında hayatta kalma temelli bir korku deneyimi sunuyor ama bu oyunlara aynı zamanda çok büyük bir rahatlıkla psikolojik korku oyunları da diyebilirsiniz. Outlast oyununda bir gazeteci olarak terk edilmiş bir akıl hastanesine ziyaret gerçekleştiriyoruz ve oradaki gerçekleri çözmeye çalışıyoruz. Outlast 2 oyununda ise kült teması işleniyor ve Sullivan Knoth ile tanışıyoruz. Ayrıca bu iki oyun da aynı evrende yer alıyor.

Outlast 2
483,28
den başlayan fiyatlarla
Outlast
338,20
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 7 & Resident Evil Village

Resident Evil 7 oyununda Ethan Winters'ın rolüne bürünerek, yepyeni bir üçlemenin başlangıcına tanıklık ediyoruz. Güney Amerika'da terk edilmiş bir çiftlik evine yolculuk ettiğimiz bu video oyununda kendimizi adeta bir kabusun içinde gibi hissediyoruz. Resident Evil Village ise aynı macerayı Ethan Winters ile devam ettiriyor. Kendimizi dev gibi bir kalenin yanındaki bir köyde buluyoruz. Bu sefer de karşımıza zombilerin yanında vampirler ve kurt adamlar çıkıyor.

Resident Evil Village
966,05
den başlayan fiyatlarla
Resident Evil 7 Biohazard
48,04
den başlayan fiyatlarla

In Silence

Eğer çoklu oyunculu bir deneyim yaşamak istiyorsanız, göz atmanız gereken video oyunu mutlaka In Silence olacaktır. Bu oyunda bir grup oyuncu, hayatta kalmaya çalışan insanların rolüne bürüyor. Bu insanların amacı hem hayatta kalmak, hem de bölümden kaçabilmek. Bir oyuncu ise kör bir canavar oluyor. O canavarın amacı ise hayatta kalmaya çalışan herkesin ölümüne yol açmak, onları öldürmek. Canavar kör olduğu için seslerle hareket ediyor.

In Silence
In Silence
32,00
den başlayan fiyatlarla

Lust for Darkness 

Jonathan Moon, bir süredir haber alamadığı eşinden bir mektup alıyor ve o mektubun peşinden ıssız bir yere gidiyor. Karakterimiz işte orada, daha önce hiç görmediği bir külte, geleneklere ve hatta yepyeni bir evrene tanıklık ediyor. Psikolojik korku türüne farklı bir şekilde yaklaşan Lust for Darkness, bu farklılığını biz oyunculara öyle bir hissettiriyor ki oyunu kapattıktan sonra bile gece yatağınızda bu oyunun getirdiği korkuyu iliklerinize kadar hissediyor olacaksınız.

Lust for Darkness
Lust for Darkness
354,66
den başlayan fiyatlarla