Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
329,00
den başlayan fiyatlarla
FOR HONOR™
29,25
den başlayan fiyatlarla
Sid Meier's Civilization® VI
32,85
den başlayan fiyatlarla
Parti Kurma Temelli RPG Oyunları

Parti Kurma Temelli RPG Oyunları

Rol yapma oyunları arasında oldukça farklı deneyimler sunmayı başaran alt türler olabiliyor. Mesela, bazı rol yapma oyunlarında sadece tek bir karaktere odaklanırız ve onun rolüne girmeye çalışırız. Bazı oyunlarda ise kendi partimizi kurarız ve oradaki karakterlerle maceramızı tamamlamaya, belki de efsane olmaya çalışırız.

Parti kurabildiğiniz bu tip oyunlara parti tabanlı rol yapma oyunu deniyor. Eğer bugüne kadar klasik rol yapma oyunlarını deneyimlediyseniz, parti temelli yapıtlara alışması zor olabilir. Hatta o türün içinden oynamaya değer oyunlar bile bulamayabilirsiniz. Yeni koleksiyon yazımız ise bu konuda kurtarıcınız olmayı hedefliyor.

Divinity Original Sin 2 - Definitive Edition

Parti tabanlı rol yapma oyunları arasından sizlere önerebileceğimiz ilk yapıt, Divinity Original Sin 2 - Definitive Edition olacak. Divine artık öldü ve Void de yaklaşıyor. Divinity için savaş başladı ve bizler de bu savaşın içerisinde tarafımızı seçip, galip gelmeye çalışıyoruz. Imperial Lizard, Undead ve çok daha fazla karakter tipini içerisinde bulunduran bu video oyununda kendi partinizi oluşturup, en iyi stratejileri ve kombinasyonları kurup, girdiğiniz her savaştan galip çıkmaya çalışıyorsunuz. Bu sırada da oldukça kaliteli bir macera yaşayıp, etkileyici bir rol yapma oyunu deneyimlemiş oluyorsunuz.

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition
Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition
75,00
den başlayan fiyatlarla

Persona 4 Golden & Persona 5 Strikers

Parti tabanlı rol yapma oyunlarından bir diğeri ise daha önce birçok kez önermiş olduğumuz Persona 4 Golden. Aynı zamanda bir JRYO olan bu yapıt, akıl almaz müziği ve hikayesi ile oyuncuları etkiliyor. Sizler, bunlar yüzünden oyunu oynamaya devam ederken, parti temelli bir sistem karşınıza çıkıyor ve sıra tabanlı savaş mekanikleri ile de oyunda ilerleme sağlıyorsunuz. İşin içinde partiler ve sıra tabanlı bir sistem olduğu için Persona 4 Golden, tahmin edebileceğiniz üzere stratejik bir deneyim de sunabiliyor. Yine de sadece hikaye temelli bir JRYO deneyimlemek isterseniz de bu yapıttan kesinlikle memnun kalabilirsiniz.

Persona® 5 Strikers
423,51
den başlayan fiyatlarla
Persona 4 Golden
99,00
den başlayan fiyatlarla

Persona serisinin son oyunu olan Persona 5 Strikers da aynı çizgide yoluna devam ediyor. Yine bir partiniz var. Yine uçuk kaçık canavarlar var ve partinizle bunları yok etmeye çalışıyorsunuz. Bir yandan da gündelik hayatınıza devam ediyorsunuz. Gerektiğinde okula gidiyor, gerektiğinde arkadaşlarınızla buluşuyor ve bazen de dünyayı kurtarıyorsunuz. Elbette partiniz ile birlikte.

Baldur's Gate 3

Henüz erken erişim sürecinde olan Baldur's Gate 3, yeni nesil bir rol yapma oyunu olmayı hedefliyor. İçerisinde parti temelli bir sistem de bulunduran bu video oyunu, orijinal bir hikaye de sunuyor. Ayrıca, oyunun içerisinde birçok rastgele olarak oluşan öge olduğu için her maceranız size özel, benzersiz bir yapıya sahip oluyor. Bu arada, Baldur's Gate 3 oyunundaki partinizi isterseniz tekli oyunculu, isterseniz de çoklu oyunculu olarak değiştirebiliyorsunuz. Yani, eğer isterseniz partinize kendi arkadaşlarınızı da alabiliyorsunuz. İlla yapay zeka ile bu oyunu oynamak zorunda değilsiniz.

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
249,00
den başlayan fiyatlarla

Pillars of Eternity II Deadfire

Rol yapma oyunu türünün en iyi yapıtlarından bir tanesi olan Pillars of Eternity II Deadfire da hem sıra tabanlı bir oynanış, hem de parti sistemi sunabiliyor. Tekli oyunculu bir rol yapma deneyimi ile oyuncuların karşısına çıkan bu video oyunu, Dungeons & Dragons mantığının üzerine kurulmuş bir oyun. Pillars of Eternity II Deadfire içerisinde kurabileceğiniz partiyi de özelleştirebilmeniz mümkün ki bu oyun zaten en çok karakter özelleştirmeye, kişiselleştirmeye ve güçlendirmeye odaklanıyor. Ayrıca bu oyunda sürekli kullanacağınız ve zamanla güçlendireceğiniz bir geminiz de yer alıyor olacak.

Pillars of Eternity II: Deadfire
Pillars of Eternity II: Deadfire
67,76
den başlayan fiyatlarla

Solasta Crown of the Magister

Henüz erken erişim sürecinde olan Solasta Crown of the Magister, Dungeons & Dragons SRD 5.1 Ruleset lisansı ile oyuncuların karşısına çıkan bir rol yapma oyunu. Masaüstü oyunlardaki heyecanı, zengin hikayeyi ve tabii ki stratejiyi video oyunlarına taşıyan Solasta Crown of the Magister, birbirinden farklı karakter sınıfları sunuyor ve tamamen dinamik bir dünyanın içerisine sizi bırakıyor. Koleksiyonumuzdaki video oyunlarının çoğu, masaüstü oyun temeline dayanmıyor. Eğer çok klasik bir RYO deneyimi isterseniz veya direkt olarak Dungeons & Dragons SRD 5.1 Ruleset lisansı ile oyun oynamak istiyorsanız, bu yapıta kesinlikle göz atmalısınız.

Solasta: Crown of the Magister
Solasta: Crown of the Magister
69,00
den başlayan fiyatlarla