Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
MSI Optix MAG274QRF-QD İnceleme

MSI Optix MAG274QRF-QD İnceleme

MSI Optix MAG274QRF-QD; hızlı, renkli, şık ve yüksek seviyeli donanımlar arasında kendi seviyesine göre uygun bir fiyata sahip olan bir oyuncu monitörü. Bu da onu hem AMD FreeSync, hem de NVIDIA G-Sync teknolojilerini destekleyen mükemmel bir çok yönlü oyuncu monitörü yapıyor. Bu yazımızda ise bu yazıda ise detaylıca monitör incelemesi yapacağız.

Tamamen siyah, neredeyse çerçevesiz 27 inçlik ekranı ile ergonomi dostu olan bu monitör, son derece ayarlanabilir ve gözleri yormaz. Akıcı hareket ve görüntü kalitesi sağlamak için 1 ms tepki süreleri ve 165 Hz yenileme hızıyla özellikle de espor oyunlarında kendisi öne çıkabilir.

MSI Optix MAG274QRF-QD, MSI Mystic Light RGB desteği ile geliyor

MSI Optix MAG274QRF-QD oyuncu monitörünün 27 inçlik WQHD düz paneli, yanlarda ve üstte yalnızca ince bir siyah plastik kısım ile kaplanmıştır. MSI logosunu barındıran 1 inç genişliğinde bir alt çerçeve vardır. Monitör, siyah plastikle kaplanmış yamuk biçimli metal taban plakasına sahip sağlam bir standa takılıdır. Panel, 5 ila 20 derece arasında yukarı ve aşağı eğilebilir, her iki yönde 75 derecelik dönüşle sola ve sağa hareket edebilir. Son olarak, 90 dereceye kadar kendi ekseni etrafında dönerek kullanıcıların yatay ve dikey yön arasında geçiş yapmasına olanak tanır.

Panelin arka tarafında MSI markasının programlanabilir MSI Mystic Light RGB isimli aydınlatma sistemi bulunur. Bu da aslında MSI markasının video oyunu temelli geçmişine yapılan ince bir tasarım göndermesidir. MSI, aydınlatma konusunda rakip oyun monitörlerine göre daha rafine bir görünüm sunar, ancak hoşunuza giden bir şeyse, masanızın duvarında güzel miktarda yansıtıcı renk sağlar. Bu sırada, monitörün ekranındaki menüyü (OSD) kontrol etmek için sağ alt arka köşede küçük bir kırmızı joystick bulunur. Ekranın alt kısmında da güç düğmesi yer alır.

Optix MAG274QRF-QD
Optix MAG274QRF-QD

27 inç Ekran

165 Hz Yenileme Hızı

1ms Tepki Süresi

Quantum Dot Teknolojisi

MSI Optix MAG274QRF-QD İnceleme

Konsol Modu

Bu QHD monitörümüz, konsollardan gelen 4K sinyalleri algılayabiliyor ve daha da iyisi HDR özelliğini de aynı anda desteklemeyi sürdürebiliyor. Konsol oyuncularının da oyunlardan aldığı zevki üst seviyeye çıkaran MSI Optix MAG274QRF-QD her türden oyuncuya hitap ediyor.

en iyi oyuncu monitörü

İstemediğiniz kadar USB girişi sizi bekliyor

MSI Optix MAG274QRF-QD monitörünün bağlantı noktaları, ekranın arkasının sol tarafında bulunur. Bu kısımda klasik olarak bir güç jakı, 1 det DisplayPort girişi, 2 adet HDMI girişi, 1 adet USB Type-C bağlantı noktası, 1 adet 3.5mm kulaklık girişi, 1 adet USB Type-B bağlantı noktası ve 2 adet de USB Type-A bağlantı noktası yer alır. Yani, eğer monitörünüze USB temelli şeyler bağlamayı planlıyorsanız, MSI Optix MAG274QRF-QD size istemediğiniz kadar bağlantı noktası sunuyor. Görüntüyü de isterseniz HDMI ile, isterseniz de DisplayPort ile alabilirsiniz.

Valorant
Ücretsiz
Counter-Strike: Global Offensive
Ücretsiz

MSI Optix MAG274QRF-QD, en iyi oyun deneyimini sunabilmek için 169 değerindeki en-boy oranına ve 165Hz değerindeki yenileme hızına sahiptir. 27 inç boyutundaki bu ekran, 2560x1440 piksel çözünürlük sunar. Ayrıca, IPS düz paneldir. Hem AMD FreeSync, hem de NVIDIA G-Sync teknolojisi desteği, video oynatma ve oyun oynama sırasında ekran yırtılması ve giriş gecikmesi gibi bozulmaları önlemeye yardımcı olur. NVIDIA G-Sync ve AMD FreeSync, en iyi oyun deneyimini yaşamanız için ekranınızın ve ekran kartınızın senkronize olmasını sağlayarak monitör performansınızı kökten iyileştirir.

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2
1.969,47
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
Hunt: Showdown
623,44
den başlayan fiyatlarla
Sea of Thieves
Sea of Thieves
787,59
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
Battlefield™ 2042
1.969,47
den başlayan fiyatlarla

Renkleri en iyi şekilde görebilmeniz için HDR desteği sunuluyor

Monitör, sadece en geniş renk gamutu ve çarpıcı renk tonlarıyla muhteşem olmakla kalmıyor; aşırı hızlı bir yapı da sunuyor. Yenileme hızı 165 Hz olduğu için donanımınız izin verdiği sürece oynadığınız her oyunda karakterin hareketlerini yumuşacık ve inanılmaz akıcı bir şekilde göreceksiniz. Aynı zamanda monitörde HDR desteği de bulunduğu için renkleri normalden daha canlı ve derin görebilmeniz mümkün olacak. Quantum Dot teknolojisi sayesinde de tüm bunların üzerine, sinema sektörünün standartları seviyesinde bir renk kalitesi göreceksiniz.

en iyi oyuncu monitörü

MSI Optix MAG274QRF-QD, kutudan çıktığı andan itibaren kolaylıkla çalıştırılabilir ve herhangi bir ek yazılım gerektirmez. Ancak, daha ince ayar yapmak isterseniz, beş farklı resim modu sunan MSI Gaming OSD yazılımına sahip olmanız gerekiyor. Bu resim modlarından dördü farklı oyun modlarına ayrılmış durumda.

en iyi oyun monitörü

Ayrıca, daha iyi görüntüleme için gölge ayrıntılarını değiştirmenize olanak tanıyan bir Gece Görüşü seçeneği de monitörde yer alıyor. Yanıt süresi değerini de ayarlayabilir; gölgelenmeyi ve izlemeyi daha da ortadan kaldıran monitörün yanıt süresi hızını artırmaya izin veren üç seviyeli hız ayarından yararlanabilirsiniz.

MSI Optix MAG274QRF-QD | Ödüllü Oyuncu Monitörü 

MSI Optix MAG274QRF-QD, video oyunu temelli tüm ihtiyaçlarınız için mükemmel bir seçimdir. Tom's Hardware, PC Mag ve daha birçok yerden En İyi Monitör ödüllerini de toplayan bir monitörden daha da azını bekleyemezdik.

Optix MAG274QRF-QD
Optix MAG274QRF-QD

Tom's Hardware Editors' Choice Award

PC Mag Editors' Choice Award

T3 Approved Award

165 Hz yenileme hızına, AMD FreeSync ve NVIDIA G-Sync teknolojilerine uyumlu, kristal netliğinde 2560x1440 piksel sunan IPS panele sahiptir bu arkadaş. Tepki süresi pürüzsüzdür, yırtılma olmadan görüntüyü sağlar ve 1ms gibi düşük gecikme değerine sahiptir. Bu yüzden de yüksek çözünürlüklü oyunları, yüksek FPS değerlerinde oynarken, en iyi görüntüyü ve en iyi performansı kolayca elde edebilirsiniz. Bütçeniz dahilindeyse, MSI Optix MAG274QRF-QD satın alabileceğiniz en iyi oyuncu monitörlerinden bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.