Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
312,90
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
Lost Ark Silahlar

Lost Ark Silahlar

PvP modu, normal düşmanlar ve bosslara karşı hasar vermenizi ve onları patates etmenizi sağlayacak olan silahlar Lost Ark oyununda detaylı yapılmış ve her zaman size yeterli hasar desteğini sağlayacak. Hatta bazı durumlarda istemediğiniz kadar hasar verecekler.

Oyunda Weapon olarak görecek olsak bile çok fazla oyundan bildiğimiz için yazı boyunca özel bir ad kullanmadığım sürece silah olarak bahsedeceğim. Her bir silahın kendi statları ve karakterimizin genel silah yeteneklerine katkıda bulunan diğer etkileri olacak. Ayrıca bazı silahlar çok güzel göründüğü için kozmetik olarak da kullanmak isteyebileceğinizi düşünmekteyim.

Silahlar savaşlarda kullandığınız saldırgan ekipmanlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Oyunda gerçekten çok çeşit silah var ve karakter sınıflarının her biri bir silah türünde uzmanlaşmış durumdalar. Her karakter sadece bir adet silah kuşanabiliyor. Bunlar; Düşmanlardan ve bosslardan düşen, Crafting yoluyla üretilen, Görevler, Dungenlar, Chaos Dungeonlar ve Raidler gibi diğer etkinliklerden elde edilen ödüller olarak karşımıza çıkıyor. Bütün ekipmanlarda olduğu gibi silahlarında savaşta etkinliklerini artıran istatistikler var. Silahlar için bu Weapon Attack olarak karşımıza çıkacak. Bu özellik ne kadar artarsa silahınız da o kadar güçlü olacak.

lost ark silahlar

Silah Rarity

Oyunda çoğu ekipman ve item gibi silahlarda genelde güçlerini gösteren farklı nadirlik seviyelerine sahip olacaklar. Nadirlik yükseldikçe genel olarak silahlarımız da güçlenecek ve üzerlerinde daha fazla stat barındıracaklar. Kolay anlaşılması açısından oyunumuzda her nadirlik seviyesinin kendine özgü bir rengi olacak. Bu nadirlik seviyeleri en azdan en yükseğe doğru şu şekilde; Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary ve Artifact.

Silah Grade

Silahın Grade’i, itemin ipucunun üst kısmında bulunan renkli bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor. İtemler elde edildiğinde 1’den 100’e kadar rastgele bir Grade elde ediyorlar. Bir itemin Grade’i onun ek efektlerini artırmakta. Bu ek efekt silahlar için Additional Damage olacak ve her seviye artmasında +% olarak gelişecek. Oyun boyunca aslında bu Grade mekaniği çok önemli olacak. Çünkü birbirinin aynı özelliklerine sahip birçok eşya bulacaksınız ve hangisinin daha iyi olduğunu bu Gradeler belirleyecekler. Aynı item seviyesine ve nadirliğine sahip iki benzer item için Grade’i yüksek olarak seçmeniz gerekecek.

Silah Item Level

Bir eşyaya atanan sayısal bir değer olarak oyunda yer bulacak. Bir eşyanın genel gücünün göstergesi olacak. Kuşanmış olduğunuz ekipmanların ortalaması alınarak bir adette ortalama karakter seviyesi de olacak. Bu sadece bir sayısal değer olmaktan daha fazlası olacak karakterimiz için. 50. Seviyeye ulaştığımız zaman bazı itemlerinizin ortalama seviyenizin altında kaldığını göreceksiniz ancak maalesef bazı etkinliklere katılmanız için belli bir ortalama yakalamanız gerekmekte bu yüzden de bu ortalama seviyenizi artırmanız gerekecek.

Silah Yükseltme

Her bir silah, +20’ye kadar birkaç kez yükseltilebilir olacak. Her yükseltme seviyesi parçanın eşya seviyesini ve sonuç olarak Weapon Attack Stat yükselecek. Bu süreç bütün oyunlardaki geliştirme süreçleri gibi zorlu geçecek ancak sanırım bu oyunda Demirci alnını silerken yaparsanız başarı oranınız artmayacak. İtemlerinizi yükseltirken belli bir başarı/başarısızlık oranı olacak. Bunun dışında seviyeleri yükseldikçe yükseltme maliyetleri de aynı şekilde yükselecek. Ancak bunun yanında bir kolaylık sağlanmış ve önceden geliştirdiğiniz itemleri Recycle (geri dönüşüm) edebileceksiniz.

lost ark en iyi silahlar

Silah Yükseltme Süreci

Silah yükseltme büyük şehirlerde bulunan Upgrading Craftsman NPC’ler aracılığıyla yapılacak. Haritada çekiç sembolü olarak görebileceksiniz bu kişileri. Usta ile konuşun ve alttaki Upgrade seçeneğini seçin. Pencere sol tarafta yükselecek ve sahip olduğunuz bütün ekipmanları size listeleyecek ve bunları iki adımda yükseltebileceksiniz.

Adım 1: Treatment

Silahınızın seviyesini artırmadan önce onun Treatment XP (iyileştirme deneyim puanı) çubuğunu doldurarak onu iyileştirmelisiniz. Bu ancak yükseltme sayfası sırasında yapılabilecek. Treatment düğmesine tıklayın ve XP çubuğunu doldurmak için Fragmentlar kullanmanız gereken Treatment sayfasına yönlendirilin. Bu fragmentler Chaos Dungeons, Daily ve Weekly aktiviteler gibi çeşitli kaynaklardan elde edilecekler. Her içerik katmanı ekipmanları yükseltmek için farklı türde fragment gerektirir. Örneğin Tier 1 içeriği için Fragments of Harmony kullanmanız gerekecek. Aynı zamanda bu işlem sizden biraz da gümüş alacak. Silah tedavi edildikten sonra işleminize devam edebilir ve onu artık bir sonraki seviyeye yükseltebilirsiniz. Bu adımı her yükseltme için bir kez yapmak zorundasınız. Ancak eğer yükseltme başarısız olursa bu süreci tekrardan yapmanız gerekmeyecek ve doğrudan başka bir yükseltme girişimine geçebileceksiniz.

Adım 2: Upgrading

Silahınıza Treatment işlemini uyguladıktan sonra ve gerekli malzemelere sahip olduğunuzda Upgrade düğmesine tıklayabileceksiniz. Silah yükseltmek için birincil malzeme olarak Destruction Stones’a ve ikincil malzeme olarak Leap Stones’a ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Fragmentlar gibi bu taşlarda katmandan katmana değişecekler. Ekipman seviyesine ve mevcut yükseltme aşamasına bağlı olarak bu işlemin maliyeti de gittikçe artacak. Upgrade tuşuna bastıktan sonra bir Summary sayfası göreceksiniz. Bu sayfada yükseltmenin başarı oranı yüzdelik olarak gözükecek. İlk birkaç yükseltme için bu oran direkt olarak 100% olacak ancak sonraki aşamalara geçtikçe azalış gösterecek. Yükseltme seviyesi ne kadar artarsa başarı şansı o kadar azalacak. Summary sayfasından temel başarı şansını çok az da olsa artırabilmek mümkün olacak. Bunun için ise Catalyst isimli bir malzeme kullanmanız gerekecek. Yükseltme başına belli bir miktarda Catalyst kullanabileceksiniz. Buna ek olarak Amplifier isimli bir malzeme şansınızı 100%’e çıkaracak ve yükseltmenizi birkaç seviye artıracaktır. Ancak bu malzeme çok nadir olarak bulunan bir malzeme olacak. Yükseltme başarılı olursa silahının seviyesi az miktarda artış gösterecek ve temel etkileri artış gösterecek. Ekipman ayrıca adının başında +1 ile +20 arasında değişen yükseltme seviyesini gösteren bir gösterge olacak. Tam tersine yükseltme başarısız olursa silah yok olmayacak, düşmeyecek veya dayanıklılığı azalmayacak.

Lost Ark
Lost Ark
Ücretsiz

Yükseltme başarısız olursa bunun sonucu olarak sadece ödediğiniz kaynakları kaybedeceksiniz. Oyunun bir güzel yaptığı şey ise bir sonraki denemenizde başarı yüzdeniz az da olsa artacak. Bu da aslında sizi yükseltmeye teşvik edecek olan bir özellik olarak karşımıza çıkmakta. Geliştirme yapmanızı teşvik eden bir başka özellik daha bulunmakta. Bu da her başarısız yükseltmeden sonra Summary sayfasında yer alan Craftsman’s Energy isimli bir enerji birikmesi olacak. Her başarısızlıktan sonra bu enerji artacak ve enerji 100% olduğunda bir sonraki geliştirmeniz 100% oranında başarılı olacak. Ancak eğer bu enerji tamamen dolmadan o eşya da başarılı bir yükseltme gerçekleştirirseniz enerji sıfırlanacaktır.

Ekipman Geri Dönüştürme

Bu işlem aslında basitçe elinizde olan bir öğenin yükseltmelerini başka bir ekipmana aktarma işlemidir. Örneğin +15 bir silahınız varsa ancak daha iyi Grade’e sahip bir silah bulursanız yeni silahınızın ek efektlerini elde etmek için zar zor geliştirdiğiniz yükseltmeleri korurken orijinal silahı yenisine geri dönüştürebilirsiniz. Bu yüzden genel olarak +15 bir ekipman yükseltmesi yaptıysanız statları sizi tatmin etmezse bile onu elinizde bulundurun ki daha nadir bir ekipman bulduğunuzda yükseltmeleri o ekipmana aktarabilin. Böylece hem zaman hem de kaynak koruması yapmış olacaksınız. Geri dönüştürme süreci aslında baya basit bir işlem olarak karşımıza çıkmakta. Geliştirme yaptığınız gibi bu işlemde Craftsmen NPC’ler yardımı ile yapılıyor. Bu sefer bu karakterden Upgrade yerine Recycle seçeneğini seçmeniz gerekmekte. Ardından transfer etmek istediğiniz ekipmanı seçin ve tüm uygun transfer malzemelerinin bir listesi ekranın sağ tarafında gösterilmiş olacak. Bu işlem için birkaç püf nokta var;

  • Ekipmanları yalnızca aynı ekipman yuvasına uyan diğer ekipmanlara aktarabilirsiniz. Bu da şu anlama gelmekte Helmetlar sadece başka Helmetlara aktarılabilir.
  • Grade’ler aktarılamaz. Yeni ekipman daha iyi bir Grade’e sahip olsa bile orijinal Grade’ini koruyacaktır.
  • Tripod Effects başka bir ekipmana aktarılamaz. Bunun için oyununda başka bir mekanik mevcut.
  • Geri dönüştürdüğünüz ekipman Treatment işleminden geçmişse aynı Treatment XP yine aktarılacaktır.
  • Yükseltmelerin aksine başarı/başarısızlık oranı bu işlem için geçerli değildir. Yani geri dönüşüm işlemi garanti olarak gerçekleşir. Ancak bu işlemde belli bir maliyet karşılığında yapılacaktır.

Greatswords

Yakın dövüşte rakiplerinize can çektirdiğiniz büyük silahlardır. Boyutları sebebiyle daha yavaş saldırılar gerçekleştirseler bile inanılmaz derecede yıkıcı hasar vermektedirler. Berserker sınıfının kullanabildiği bu silah türünde birbirinden farklı nadirliklere sahip olan 14 adet kılış bulunmakta.

Swords

Hızdan ödün vermeden güçlü yakın dövüş saldırıları sunan güzel bir silah türü. Daha hafif yapılarda oldukları için Paladin sınıfının kullandığı bu ölümcül silahlar çelik gibi hızlı bir şekilde düşmanlarınızı kesecekler. Bu türe ait 14 farklı görünüşte ve nadirlikte silah oyunda yer almakta.

lost ark

Gunlances

Yakın dövüş ve ateşli silahın mükemmel bir şekilde harmanlanması sonucu karşımıza çıkan bu tür Gunlancer sınıfı tarafından kullanılacak. Düşmanları önce deleceksiniz daha sonra da onları bombardımana tutarak yok edeceksiniz. Ayrıca devasa bir kalkanı olan bu silah türüne ait 14 farklı silah olacak.

Light Gauntlets

Hem Striker hem de Wardance sınıfı tarafından kullanabilen bu tür dövüş sanatlarının en güçlü silahı olacak. O da aslında yumrukları. Dövüşteki hünerlerini bu eldivenlere kanalize etmek kavgacıları çok ölümcül bir hale getirmiş. Hızlı ve ezici darbelerle düşmanlarınızı boğmaya hazır olun. Toplamda 16 adet bulunabilir light gauntlet bulunmakta.

Heavy Gauntlets

Bir önceki eldivenler size yeterli gelmedi mi? O zaman sahiplerinin öfkesinden güç alarak gösterişli yıkımlar yapan bu Heavy Gauntletlar am size göre. Scrapper sınıfının elinde ölümcül olan bu silah türüne ait 14 farklı model bulunmakta.

Soci

Soulfist sınıfının kullandığı  bu silah Adamance enerjisini kanalize ederek yıkıcı bir güç ortaya çıkarmakta. İster yumruklarınızı ister mermilerinizi ve ışınlarınızı güçlendirin. Bu sizin cephaneliğinizin ayrılmaz bir parçası olacak. Gerçekten garip görünümlü 14 farklı silah bu türde enerji depolamayı bekliyor.

Guns

Silahlarınıza silahlar ismi vermek biraz değişik olsa bile bu tür size farklı oyun tarzları sunacak ve son derece çok yönlü menzilli saldırılara sahip olabileceksiniz. Gunslinger ve Deadeye sınıfları, Handguns, Shotguns ve Rifles ile ölümcül hassasiyetle yakın, orta ve uzun menzillerde savaşmanıza olanak tanır. 3 farklı duruşa sahip 15 adet silah size çeşitli mekanikler sunacak.

Launchers

Bu silahlar gerçekten çok yıkıcı. Yüksek teknoloji ürünü bir silah. Top mermileriniz ile yukarıdan yağmur gibi ölüm yağdırın veya bir alev makinesi ile rakiplerinizi yakın mesafeden barbeküye çevirin. 14 farklı silah Artillerist sınıfı ile birlikte yargı dağıtmak için sizi bekliyor.

lost ark weapons

Bows

Sharpshooter sınıfı tarafından uzaktan seri bir şekilde ölüm göndermek için kullanılan hassas bir nişancı silahı. Temel hasar vermek ve düşmanın ilerleyişini engellemek için sis perdesi oluşturmak gibi farklı efektlere sahip 14 adet silah gerçekten eğlenceli gözüküyor.

Harps

Bard sınıfı düşmanlarını yok etmek veya müttefiklerini desteklemek için farklı bir tarz deniyor ve müzik çalıyor. Bu müzik yaralıları iyileştiriyor. Aslansın yaparsın demekle kalmıyor sizi motive ederek sizin gücünüzü korumanıza yardım ediyor. Farklı özelliklere sahip 14 adet silahın acaba farklı şarkıları var mı ben de sizin kadar merak etmekteyim?

Staves

Temel enerjiyi kanalize edin ve yıkıcı güçlerini çağırmak veya büyücüyü savunmak için yanınızda büyülü müttefikler oluşturun. Sorceress sınıfı olarak savaş alanına tam anlamıyla yıkım getirin. İçinde bir adet müzikli çalgıda bulunduran 14 farklı asayı kesinlikle deneyin.

Shadowblades

Bir çift keskin tırpan benzeri silah. Shadowhunter sınıfının hızı ve çılgın oyun stili ile birleşince düşmanları mezara göndermeniz çok uzun sürmüyor. Hızlı ve ölümcül darbeler atın ve sonra tırpanlarınız ile mezarlarını kazın. Kesinlikle tırpana benzemeyen 14 adet silah ile eğlenceyi ikiye katlayın.

Dual Blades

Deathblade Assassin için tercih edilen bir silah. Son derece hızlı kombolar yapmak için tasarlanmış bir çift kısa kılıç olarak karşımıza çıkıyor. Sadece bu iki kısa kılıç ile de kalmıyor ve rakipleri sersemleten, fırlatan ve işlerini çabuk bitiren bir uzun kılıç ile kombolarınızı tamamlayın. Kullanılışını gerçekten çok merak ettiğim 14 adet farklı silah bizleri beklemekte.