Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Karanlık Fantezi Temalı Oyunlar

Karanlık Fantezi Temalı Oyunlar

Fantezi, video oyunlarında sıkça kullanılan bir tema ve bu temanın bazı alt türleri de bulunuyor karanlık fantezi gibi. Böyle bir oyun temasında genellikle oyunculara sunulan atmosfer karanlık oluyor ve hatta gotik bir yapı ile bile karşılaşabiliyoruz.

Bu temayı en iyi şekilde kullanan şirketlerden bir tanesi de aslında Souls serisi ile tanımış olduğumuz FromSoftware. Yalnız karanlık fantezi temasını çok iyi şekilde kullanabilen başka şirketler ve tabii ki o şirketlerin oyunları da bulunuyor. Okuyabileceğiniz bu yeni koleksiyon yazımızda ise benzer oyunlara sizler için yer vereceğiz.

Nioh 2

Souls serisinden ve tabii ki FromSoftware şirketinin oyunlarından halihazırda bahsettik. Bu yüzden Dark Souls veya Sekiro Shadows Die Twice gibi oyunlara ayrı ayrı yer vermemize gerek yok. Yalnız, Nioh 2 isimli yapıttan bahsetmezsek, olmaz. Aksiyon temelli bir rol yapma oyunu olan Nioh 2, kendi karakterimizi oluşturup, Japonya'da Sengoku dönemini ziyaret ediyoruz. Yokai diye tabir edilen canlılara karşı savaştığımız, hatta bizim de zaman zaman bir Yokai olabildiğimiz bu oyun, aynı Souls serisinde olduğu gibi oldukça zorlu bir deneyim sunuyor ve oyuncuların yeteneklerini zorluyor.

Nioh 2 oyun steam

Nioh 2 – The Complete Edition
Nioh 2 – The Complete Edition
249,00
den başlayan fiyatlarla

INSIDE

Dark Souls ve Nioh gibi oyunlar oldukça zor olabilir. Eğer siz daha rahatlatıcı bir karanlık fantezi oyunu arıyorsanız, INSIDE oyununa yönelebilirsiniz. Playdead ekibinin ikinci oyunu olan INSIDE, iki boyutlu ve Side Scroller temelli bir oynanış ile oyunculara benzersiz bir macera deneyimi sunuyor. Bu macerada terk edilmiş ve yalnız bir çocuk olarak kendimizi karanlık ve dehşet verici bir projenin ortasında buluyoruz. Ardından da amacımız bu projenin ne olduğunu anlayıp, ondan kaçmak oluyor. INSIDE eğer hoşunuza giderse, Playdead ekibinin ilk oyunu olan LIMBO da ilginizi çekebilir.

Inside oyun steam

INSIDE
INSIDE
7,75
den başlayan fiyatlarla

Warhammer Vermintide 2

Oyuncular tarafından geçmişte çok sevilmiş olan Warhammer Vermintide, çok daha karanlık, kanlı ve hareketli bir şekilde, Warhammer Vermintide 2 adı altında geri dönüyor. 15 farklı kariyer, 5 farklı karakter, 15 adet yetenek ağacı, 20'den fazla düşman tipi ve kahramanlık sistemi bulunduran bu video oyunu, listemizdeki diğer yapıtlar gibi karanlık fantezi teması ile de çok dikkat çekiyor. Ayrıca, daha fazla içerik isteyen oyuncular için Warhammer Vermintide 2, mod desteği de sunuyor; Steam Atölye aracılığı ile indirebileceğiniz bu modlar aracılığı ile deneyiminizi daha da zenginleştirebiliyorsunuz.

Warhammer Vermintide 2

Warhammer: Vermintide 2
Warhammer: Vermintide 2
39,96
den başlayan fiyatlarla

Baldur's Gate 3

Forgotten Realms sizi bir kere daha çağırıyor. Karanlık fantezi temasına sahip olan en popüler rol yapma oyunu markalarından bir tanesi olan Baldur's Gate, üçüncü oyunu ile geri döndü ve bu sefer oyunculara hiç olmadığı kadar daha dehşet dolu bir atmosfer sunuyor. İş birliğinin, arkadaşlığın, hayal kırıklıklarının, hayatta kalma mücadelesinin ve çok daha fazlasının işlendiği bu video oyununda, en güçlü olabilmek için savaşmanız gerekiyor. Her maceranın benzersiz olabileceği yeni nesil bir rol yapma deneyimi sunan Baldur's Gate 3, henüz erken erişimde ama şimdiden birçok oyuncunun ağzını açık bırakmayı başarıyor.

baldur's gate 3 oyun steam

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
249,00
den başlayan fiyatlarla

NieR Replicant ver.1.22474487139...

2010 senesinde piyasaya sürülmüş olan NieR Replicant oyununun iyileştirilmiş sürümü olan NieR Replicant ver.1.22474487139..., aslında görsel açıdan koleksiyon yazımızdaki en karanlık olmayan fantezi yapısına sahip ama oyunun evrenine yakınlaşacak olursanız, aslında karanlık fantezinin izlerini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Gri yapısı ile aynı karanlık fantezi oyunlarındaki gibi iç sıkıcı bir hal alabilen NieR Replicant ver.1.22474487139..., harika müziği ve inanılmaz hikayesi ile oyunculara hareket dolu bir aksiyon-rol yapma oyunu deneyimi sunuyor.

nier replicant oyun steam

NieR Replicant™ ver.1.22474487139...
NieR Replicant™ ver.1.22474487139...
369,00
den başlayan fiyatlarla