Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
İnteraktif Hikayeli Oyunlar

İnteraktif Hikayeli Oyunlar

Oyun deneyiminin kalitesinde teknik taraflar kadar oyunun hikayesi ve oyuncunun evrene ne kadar dahil olduğu da önem taşıyor.

Oyunun gidişatına yön vermeyi ve strateji kurmayı seven oyuncular için kaliteli hikayeleri ile interaktif oyunlar oldukça iyi bir tercih haline geliyor. Bu koleksiyonda en sevilen interaktif hikayeli oyunlardan bazılarını derledik.

Detroit: Become Human

2018 yılında piyasaya sürülen aksiyon oyunu Detroit: Become Human, farklı bölümlerde farklı android karakterleri kontrol edebildiğiniz bir sistem üzerine kurulu. Oyuncunun karakterler adına aldığı kararlar hikayenin gidişatını önemli derecede etkiliyor. Aldığınız kararlar sonucunda başarılı veya başarısız olmanın yanı sıra, ölüm ve hayat arasındaki ince çizgiyi de kararlarınız belirliyor.

interaktif hikayeli oyunlar

Bölümlerin hepsi tekrar oynanabiliyor, böylece ilk seferlerde tercih etmediğiniz opsiyonları tercih ederek hikayenin farklı versiyonlarını görebiliyorsunuz. Bu da oynanabilir içeriğin saatlerce artmasını sağlıyor.

Detroit: Become Human
Detroit: Become Human
142,00
den başlayan fiyatlarla

Dediğimiz gibi Detroit: Become Human öyle bir oyun ki oyunu bir kere bitirmek yetmiyor. Tüm alternatif sonları görmek için yeniden oynayıp farklı kararlar vermeniz gerekiyor. Ama oyunu oynadıktan hemen sonra yeniden başlamak istemeyebilirsiniz elbette. Aradan biraz zaman geçtikten sonra oyuna yeniden başlamak daha canlı bir deneyim sunabilir.

Oyun 56 GB boyutunda olduğu için bu ara verme sürecinde oyunu silmek isteyebilirsiniz. Ama biz böyle yapmak yerine oyunlarımızı Firecuda Gaming Hub'da depoluyoruz. Arşivimizdeki istediğimiz oyuna geri dönüp anında oynamaya başlayabiliyoruz ve yeniden indirmekle uğraşmıyoruz. Hem de bilgisayarımıza rahat bir nefes aldırıyoruz.

Firecuda Gaming Hub
Firecuda Gaming Hub

16 TB'a Kadar Depolama

RGB LED Aydınlatma

USB-C ve USB-A Bağlantı Noktası

Oyunun detaylı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Firewatch

Firewatch, birinci şahıs aksiyon oyunu. Shoshone Ormanı’nın bekçisi Henry olarak ormanı ve onu çevreleyen sırları açığa çıkarmak sizin göreviniz. Oyundaki diyalogların çoğu Henry’nin elindeki telsiz aracılığıyla kuruluyor. Telsizden üssü ile haberleşen Henry’nin hattın diğer ucundaki insanla nasıl bir iletişimi olacağı ise tamamen size kalmış. Henry ve Delilah arasındaki ilişkiyi geliştirebilir ya da birbirini sevmeyen iki insana dönüştürebilirsiniz.

Firewatch
Firewatch
161,49
den başlayan fiyatlarla

firewatch steam

Emily is Away

Nostaljik bir oyun deneyimi sunan Emily is Away, Windows XP’nin arayüzünün replica edilmiş hali üzerinde Emily adı verilen çevrimiçi arkadaşınızla beş yıllık bir iletişim döngüsü kurmanızı sağlıyor.

Modern Zamanlar
2021 yılında çıkan Emily is Away <3, iki karakterin arkadaşlığını sosyal medyaya taşıyarak iletişimlerinin devam etmesini sağlayan bir devam oyunudur.

Emily olan iletişiminiz ve ilişkinizin gidişatı aldığınız kararlara göre değişiyor. 2000’lerin başında geçen oyun, o zamanın kültürüne de oldukça fazla göndermede bulunuyor.

Harry Potter, Lord of the Rings gibi sinema devlerini veya Avril Lavigne ve Red Hot Chili Peppers gibi müzik dehalarını mesajlaşma seçeneklerinde sık sık göreceksiniz.

Emily is Away
Emily is Away
Ücretsiz

hikayeli oyunlar

Life is Strange

Farklı karakterlere ve onların yaşantısına odaklanan Life is Strange’de oyunun dünyasıyla etkileşime girebilir, başka karakterlerle diyalog kurabilir ve hikayenin gidişatını değiştirebilirsiniz. Üçüncü şahısla oynanan oyunda problem çözme, ilişki kurma ve keşif yeteneklerinizi kullanarak kendi yolunuzu çizebilirsiniz.

life is strange interaktif

Life is Strange’in interaktif hikayesini diğer interaktif hikayeli oyunlardan ayıran tarafı ise, kararların iyi veya kötü olmaktan çok daha karmaşık ve gerçekçi olması. Örneğin aldığınız bir karar ilk başta gidişatı iyi etkilemiş gibi görünse de, uzun vadede başınıza sorunlar açabiliyor veya tam tersi de yaşanabiliyor.

Life is Strange Remastered
Life is Strange Remastered
1.034,07
den başlayan fiyatlarla

Oxenfree

Olağanüstü güçler ve gizemlerle dolu aksiyon oyunu Oxenfree üstünde bulundukları adanın sırrını çözmeye çalışan bir grup gencin macerasını konu alıyor. Hikaye tek seferde oynanıyor yani hiçbir kesinti olmadan bütün oynanışı tamamlıyorsunuz. Bu da oyundaki gerçeğe yakınlık hissini oldukça arttırıyor ve diyalogları çok daha anlamlı hale getiriyor.

oxenfree steam

Oyunun birden fazla sonu var ve hiçbirinde oyunu kaybetmiş olmuyorsunuz. Doğru veya yanlış karar alma derdi olmadan, özgürce seçeneklerinizi keşfedebildiğiniz yoğun bir oyun deneyimi Oxenfree’de size bekliyor.

Oxenfree
Oxenfree
17,00
den başlayan fiyatlarla