Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
178,98
den başlayan fiyatlarla
Palworld
463,37
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
741,58
den başlayan fiyatlarla
İki Boyutlu Platform Oyunları

İki Boyutlu Platform Oyunları

Günümüzde deneyimleyebileceğiniz oyun türlerinden bir tanesi de platform oyunlarıdır. Yalnız bu oyunlar da önemli bir noktada ikiye ayrılır Üç boyutlu platform oyunları ve iki boyutlu platform oyunları.

Başlığımızdan da tahmin edebileceğiniz üzere bu koleksiyonda iki boyutlu platform oyunlarına odaklanacağız ve bu türdeki en ilgi çekici yapıtlardan bazılarını sizlere aktaracağız. Dilerseniz giriş kısmını uzatmadan oyunları hemen sıralamaya başlayalım.

Celeste

Celeste isimli bu iki boyutlu platform oyunundaki amacımız, Madeline’in Celeste Dağı’nın zirvesine yaptığı yolculuğua tanıklık etmek ve bu sırada karakterimizin içindeki şeytanlarla savaşmasına yardımcı olmak. Tamamen elle oluşturulan birbirinden benzersiz mücadelelere ev sahipliği yapan bu video oyununda, dağın arkasındaki gizemi de çözmeyi unutmayın tabii ki.

Celeste
Celeste
31,00
den başlayan fiyatlarla

Spelunky 2

Tamamen rastgele olarak gelişen meydan okumaları ile ün salan Spelunky oyununun devamı Spelunky 2, kendi markasının zorluğunu ve rastgele yapısını bir adım ileriye taşıyarak, oldukça zorlu bir iki boyutlu platform oyunu deneyimi sunuyor. Roguelike yapısıyla da ilgi çeken bu klasik yapıt, ilk oyundan dönen eski karakterler ve ilk defa tanıtılan yeni karakterlerle de ilginç bir macera yaşatıyor.

Spelunky 2
Spelunky 2
617,93
den başlayan fiyatlarla

Super Meat Boy

Eğer zorlu bir platform oyunu daha istiyorsanız, sizlere direkt olarak efsaneler arasında yer alan Super Meat Boy oyununu da önerebiliriz. 5 farklı bölüm ve 300'den fazla oyun alanına sahip olan Super Meat Boy, en uzun ve en zorlu iki boyutlu platform oyunu deneyimlerinden birini sunuyor oyunculara. Ayrıca oyunda başarım desteği, farklı bölüm sonu canavarı savaşları ve çok daha fazlası da yer alıyor.

Super Meat Boy
Super Meat Boy
24,00
den başlayan fiyatlarla

Neon Abyss

Hades tarafından oluşturulan Grim Squad tarafının bir parçası olarak yepyeni bir maceraya atılıyoruz ve burada da karşımıza Neon Abyss oyunu çıkıyor. Yine iki boyutlu bir platform oyunu olan Neon Abyss, Roguelike temelli bir yapı ve bolca aksiyon da sunuyor. Yani, sadece platform ögeleri ile başa çıkmak istemiyorsanız, oyunun içerisinde bolca aksiyon ve Roguelike temeli olsun diyorsanız, bu yapıta da göz atabilirsiniz.

Neon Abyss
Neon Abyss
60,00
den başlayan fiyatlarla

Noita

Piksellendirilmiş bir sanat tasarımı ile en başta dikkatinizi çekebilecek olan Noite, aksiyon ve Roguelike temelli bir iki boyutlu platform deneyimi sunuyor. Her pikselin fizik temelli bir motora dayandığı bu video oyununda birbirinden farklı karşı canavarlara karşı savaşmanız, çevreyi patlatmanız, belki de eritmeniz ve ilerleyebilmek için yeni yollar bulmanız gerekiyor. Ayrıca oyundaki her dünyanın rastgele olarak oluşturulduğunu da belirtebiliriz.

Noita
Noita
310,46
den başlayan fiyatlarla

The Messenger

Lanetlenmiş bir dünyaya ninja olarak adım atmaya hazır mısınız? The Messenger isimli sıradaki video oyununda tam olarak bu oluyor ve oyuncular, klanının hayatta kalmaya devam edebilmesi için benzersiz bir maceraya atılan bir ninja ile tanışıyor. Klasik bir aksiyon-platform oyunu olan The Messenger, iki boyutlu yapısı ve eski usul tarzı ile de dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor tabii ki.

The Messenger
The Messenger
155,07
den başlayan fiyatlarla