Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Geometry Dash
8,00
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
127,08
den başlayan fiyatlarla
Borderlands 3
Ücretsiz
Hem PlayStation 4 hem de PC'de Çalışan Oyunlar

Hem PlayStation 4 hem de PC'de Çalışan Oyunlar

PlayStation'ın politikasını değiştirmesi ile PS4'e özel bazı oyunlar PC'ye de geldi. PC sahiplerini konuları ile heyecanlandıran bu oyunları sizler için bir araya getirdik.

PlayStation cephesi her zaman özel oyunları ile rakiplerini saf dışı bırakmayı başarmıştı. Özellikle PlayStation 4 döneminde çıkan özel oyunlar, almış olduğu yüksek puanlar ile PC oyuncularının imrenerek bakmasına neden olmuştu.

Ancak PlayStation cephesi son dönemde oyun politikasını değiştirdi. Bazı PlayStation 4 oyunları bu süreçte PC platformu için de çıktı. Ancak PlayStation, özellikle de bünyesinde yer alan Naughty Dog'un The Last of Us ve Uncharted serisi gibi oyunları PC'ye getirmedi. Biz bu içeriğimizde PC'ye gelen PlayStation 4 oyunlarını listeliyoruz. 

Önümüzdeki dönemlerde daha fazla PlayStation oyununu PC sahipleri ile buluşturacağını resmi olarak açıklayan Sony cephesi, henüz optimizasyon sorunlarını bazı oyunlarda çözebilmiş değil. Özellikle Horizon Zero Dawn'ın bazı PC'lerde tutarsız bir performans sergilemesi büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Ancak yine de PS4 oyunlarını PC'de daha iyi grafikler ve daha yüksek FPS değerleri ile oynamak paha biçilemez.

PC'ye gelen PlayStation 4 oyunları

Death Stranding

Çılgın insan Hideo Kojima'nın bu son harikası PlayStation'ın destekleri sayesinde geliştirildi. Bu zamana kadar hiç görülmemiş bir oyun mekaniği ve oyun anlatımı kullanan Kojima, Death Stranding ile oyun dünyasının yanı sıra sinema dünyasında da ses getirdi. Sunum dediğin böyle olur dediğimiz Death Stranding, kargo taşıma simülasyonu gibi görünse de oyunu bitirdiğinizde sizde asla unutmayacağınız derin bir etki yaratabilir. Death Stranding'in PS4 Pro'da 30 FPS'te çalıştığını ancak PC'de 120 FPS ve ultra geniş ekran desteği ile yağ gibi aktığını belirtelim.

death stranding oyun

DEATH STRANDING
DEATH STRANDING
953,44
den başlayan fiyatlarla

Heavy Rain

Oyun dünyasına en fazla sonu olan oyun olarak ismini yazdıran Quantic Dream'in efsane oyunu Heavy Rain, aslında PlayStation 3 döneminde karşımıza çıkmıştı. PS4 için remastered sürümünü geliştiren ekip, daha sonra bu oyunu PC'ye de getirdi. PlayStation'ın nadir Türkçe dil desteğine sahip olmayan oyunu olan Heavy Rain'in tam 22 farklı sonu var.

RPG nedir işte budur dedirten oyunda yapacağınız her seçim bir sonraki bölümü etkiliyor. Aslında tek oyun fiyatına tam 22 oyuna sahip oluyorsunuz diyebiliriz. Bitirmekten sıkılmayacağınız Heavy Rain'i eğer sağlam bir İngilizce'niz varsa mutlaka deneyimleyin.

heavy rain oyun steam

Heavy Rain
Heavy Rain
28,69
den başlayan fiyatlarla

Detroit: Become Human

Heavy Rain'in yapımcılarının elinden çıkan Detroit: Become Human, gelecek çağlarda geçen oyunları oynamaya bayılanları fazlasıyla tatmin ediyor. Başrolünde ünlü aktör Valorie Curry ve Jesse Williams'ın yer aldığı oyun yine Heavy Rain gibi RPG öğeleri ile dolup taşıyor. Türkçe dil desteğine sahip olan Detroit: Become Human, 22 farklı sonu olmasa da oyunculara birden farklı son sunması ile dikkat çekiyor. Robotlar ile insanlar arasındaki ilişkiyi çok iyi işleyen nadir oyunlar arasında yer alan Detroit: Become Human, bu türe ilgisi olanların oynaması gereken bir yapım.

Detroit: Become Human
Detroit: Become Human
58,21
den başlayan fiyatlarla

Beyond Two Souls

Yine Quantic Dream'in bir başka oyunu olan Beyond Two Souls ile listemize devam ediyoruz. Başrolünde cinsiyet değiştiren Elliot Page'in (AKA Ellen Page) oynadığı bu oyunda ölümden sonra ne olduğu hakkında sorular işleniyor. Beyond Two Souls, ana karakterimiz Jodie Holmes'ün 8 ve 23 yaşları arasındaki 15 sene içinde, hayatı boyunca birlikte olduğu Aiden'in hayatını araştırması üzerine kurulu. RPG öğelerinin yer aldığı oyun Detroit ve Heavy Rain'e göre biraz daha basit kalıyor diyebiliriz.

beyond two souls oyun

Beyond: Two Souls
Beyond: Two Souls
28,69
den başlayan fiyatlarla

Horizon Zero Dawn

Geldik listemizin son sırasındaki oyun olan Horizon Zero Dawn'a. PlayStation 4'te hakkı hunharca yenmiş olan Horizon Zero Dawn, fantastik konusu, açık dünyası, silah çeşitliliği ve mekanikleri ile herkesin top 10'una girecek bir oyundu. Ancak asıl oyunun başladığı yere gelene kadar oyuncular sıkıldığı için bu oyunun hakkı yendi diyebiliriz. Horizon Zero Dawn, devasa makinelerin toprağa hakim olduğu kıyamet sonrası bir dünyada 31. yüzyılda geçiyor. İnsan uygarlığı, bir süreden sonra devletleşmeden şirketleşmeye evriliyor.

horizon zero dawn oyun

Ancak daha fazla para kazanmak isteyen firmalar, bir süreden sonra ipin ucunu kaçırıyor. İşte ipin ucunun kaçtığı tam bu noktada insan ırkı yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Biz de tam da bu noktada Matrix'teki seçilmiş elaman gibi devreye giriyoruz. Makineleşmiş hayvanları alt etmek için atıldığımız bu fantastik maceraya mutlaka ortak olmalısınız.

Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
164,50
den başlayan fiyatlarla