Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,67
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,28
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,45
den başlayan fiyatlarla
Hayatta Kalma Temelli Korku Oyunları

Hayatta Kalma Temelli Korku Oyunları

Korku oyunları kendi içerisinde birkaç alt türe ayrılabiliyor. Bu türlerden bir tanesi de hayatta kalma temelli korku oyunları olarak geçiyor. Bu tip oyunlarda genelde korku ve gerilim teması bulunur, bu temanın üzerine de hayatta kalma türüne ait mekanikler ve sistemler eklenir.

Biz de geceleri uykularımızı kaçıran ve bizi rahat uyutmayan oyunları sizler için bu koleksiyonumuzda derledik. Amacımız ise sizi de rahat uyutmamak elbette.

Dying Light

Parkur ögelerinin de öne çıktığı, yakın dövüşe odaklanan bir hayatta kalma-korku oyunu olan Dying Light, kesinlikle denemeniz gereken video oyunlarından bir tanesi. Kıyamet sonrası temasına sahip olan Dying Light oyununda tabii ki karşımıza tehlike olarak zombiler çıkıyor. Bu zombilerle yakın dövüş temelli silahlar kullanarak savaşmamız gerekiyor veya parkur ögelerini kullanarak kendilerinden kaçmamız gerekiyor. Dying Light, hayatta kalma temelli eğlenceli bir korku oyunu.

Dying Light
Dying Light
418,80
den başlayan fiyatlarla

Dead by Daylight

Eğer çoklu oyunculu bir hayatta kalma-korku oyunu arıyorsanız da Dead by Daylight yapıtına yönelebilirsiniz. Bu oyunda 1 kişi katil olurken, 4 kişi de hayatta kalmaya çalışan insanlar oluyor. Dead by Daylight oyununda şu anda bolca farklı türde ve tipte katil ve aynı şekilde bolca hayatta kalan insan yer alıyor. Hayatta kalmanın çok önemli olduğu bu yapıt, özellikle de arkadaşlarınız ile oynadığınız zaman tadından yenmeyecektir. 

Dead by Daylight
Dead by Daylight
483,28
den başlayan fiyatlarla

Resident Evil 2 ve Resident Evil 3

Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 oyunlarının yeniden yapımları da oldukça kaliteli bir hayatta kalma-korku deneyimi sunuyor. Bunun üzerine oldukça eğlenceli bir aksiyon sistemi de oyuncuların karşısına çıkıyor. Listemizdeki diğer video oyunlarında aksiyon biraz geride kaldığı için siz eğer daha hareketli bir hayatta kalma ve korku oyunu arıyorsanız, bu iki yapıta da yönelebilirsiniz. Kendileri, bahsettiğimiz türlerde ayrı ayrı başarı gösterebiliyor.

Outlast ve Outlast 2

Birinci şahıs bakış açısına sahip olan bir hayatta kalma ve korku oyunu olan Outlast ve Outlast 2, aynı evrende geçen iki farklı konuyu ele alıyor ve oyuncuları birbirinden tehlikeli durumların içerisine sokuyor. İki oyun da korku ve gerilimi sağlamak için karanlığı oldukça etkili bir şekilde kullanıyor. Hayatta kalma teması, bu oyunlarda bir tık arka planda kalsa da oyunlar oldukça eğlenceli olduğu için bu durumu göz ardı edebilirsiniz.

Resident Evil 7

Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 oyunlarından ayrı olarak Resident Evil 7 da kaliteli bir hayatta kalma temelli korku oyunu deneyimi sunuyor. Bu oyundan ayrıca bahsetmek istiyoruz; kendisi öncelikle birinci şahıs bakış açısına sahip ve korku/gerilim ögelerine daha çok önem veriyor. Yani, ikinci ve üçüncü oyundaki aksiyon size fazla geldiyse, Resident Evil serisinin altıncı, yedinci ve sekizinci oyunları sizi çok daha fazla tatmin edecektir.

Resident Evil 7 Biohazard
Resident Evil 7 Biohazard
48,04
den başlayan fiyatlarla

Hunt Showdown

PvPvE tipindeki çoklu oyunculu bir oyun olan Hunt Showdown da hayatta kalma sistemine önem verirken başarılı bir korku/gerilim deneyimi sunmayı da başarıyor. Bu oyunda, ikişer kişiden oluşan birkaç oyuncu grubu, tek bir haritaya atılıyor ve oyuncuların büyük bir bölüm sonu canavarının izini sürüp, onu öldürüp, ganimetlerle haritadan kaçması gerekiyor. Bu oyunda sadece yaratıklar değil, gerçek oyuncular da sizin korkulu rüyanız olabiliyor.

Hunt: Showdown
Hunt: Showdown
612,24
den başlayan fiyatlarla