Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla
Days Gone
123,00
den başlayan fiyatlarla
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
109,00
den başlayan fiyatlarla
God of War Tanrılar

God of War Tanrılar

God of War'ı ne zaman düşünürseniz, aklınız Kratos'un kurbanlarının hayatlarını sonlandırdığı tüm farklı yollara gider; bunlar Yunan mitolojisindeki neredeyse tüm tanrıları içerir. Kratos ana karakter olduğu için zirveye çıkacağı aşikar, ancak bu, savaştığı tanrıların hiçbir şekilde zayıf olduğu anlamına gelmez.

Bu tanrıların da farklı yönleri vardı; hepsi dünyanın anahtarı olan bir unsuru kontrol ediyordu ve God of War III oyununda hepsinin ölümleri, Yunan dünyasının artık aktif olmadığı anlamına geliyordu. Peki, sadece 2018 senesinin God of War oyununu ele alacak olursak, bu oyunda bulunan en güçlü tanrılar, hangileridir Bu soruya bir cevap verebilmek adına oyunun içerisinde görünen tüm tanrıları, güçlerine göre sıraladık ve bu yazımızda sizlere sunduk.

God of War
God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla

En Güçlü Tanrılar

Atreus

God of War III'nin  sonu ile God of War'ın (2018) başlangıcı arasında çok şey oldu. Ancak en büyük değişiklikler Kratos'un yeni sakin mizacı, temadaki değişiklik ve Kratos'un oğlu Atreus'un ortaya çıkışıydı. 2018'in oyununun sonunda, Atreus'un bir gün tüm Asgard'ı devirmek için yazgılı olduğu gösterildi; ancak şimdilik, o hala bir çocuk ve güçleri, gördüğümüz diğer tanrılarla karşılaştırıldığında hiçbir şey. Bir tanrı olarak kendine geliyor, ancak Tanrı olduğunu yeni öğreniyor ve gelecekteki yeteneklerinin İskandinav kavramlarını Yunan kavramlarıyla nasıl harmanladığını görmek ilginç olacak.

god of war tanrılar

Modi & Magni

Kratos, 2018'in God of War'ında önceki oyunlardan olduğundan çok daha zayıftı. Kendisi artık yorgun, tanrısal eserlerin çoğuna sahip değil ve ölümcül zincir bıçakları yerine büyülü bir balta kullanıyor. Ancak, en iyi döneminde bile, Thor'un bu iki oğlu yine de Kratos'a biraz zor anlar yaşatabilirdi. Babalarından çok daha küçük ölçekte olsalar bile elektrikle manipüle etme yetenekleri zahmet çıkartabilir ve kardeş ikilinin fiziksel gücü hafife alınmamalıdır. Kratos ve Atreus'a karşı ikiye iki bir şekildeki dövüşte, baba ve oğul ikilisinin onları yenmek için içlerindeki en iyiyi ortaya çıkarmak zorunda olduğu çok iyi bir dövüş oldu. Kendileri yine de bir düşman olarak en güçsüz tanrılardı.

God of war magni

Valkürler (Valkyries)

Serinin eski oyunundaki Furyler gibi, İskandinav mitolojisindeki Valkürler de çok özel bir amaç için tasarlanmış üçüncü taraf bir tanrı türüdür; bu amaç başarılı savaşçıların ruhlarını Valhalla'ya yönlendirmektir. 2018 senesinin God of War oyununda tüm Valkürler, Odin tarafından içine hapsedilmeleri için lanetlendikleri fiziksel formlardan kurtarmak için tüm hikayeyi kapsayan bir yan amacınız olacak ve her dövüş son derece zorlu bir yapıya sahip. Hepsini hızlıca adlandırmak gerekirse; Gunnr, Geirdriful, Eir, Kara, Rota, Olrun, Gondul, Hildr, eski liderleri Freya ve şu anki kraliçeleri Sigrun var. Her Valkürün farklı bir uzmanlığı vardı ve hepsi küçük büyü biçimleri kullanıyordu.

God of war valkyries

Freya

Kratos ve Atreus, en son oyunda herhangi bir büyü sorunu yaşadıklarında, yardım için Freya'nın sihirli kulübesine giderlerdi. Vanir büyüsü açısından, daha iyi kimse yok. Bunu kullanarak birini dokunulmaz yapabilir, ölüleri diriltebilir, yaraları iyileştirebilir, insanları lanetleyebilir, lanetleri iyileştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Baldur'u bir asır boyunca hiçbir şey hissetmemesi için büyülemeyi başardı ve Kratos onu tehdit ederken bile ondan hiç korkmadı. Kratos'a her türlü acıyı yağma vaadi boş tehditler gibi görünmüyordu; buna gerçekten inanıyordu. God of War oyununda Freya zaten yeterince korkutucuydu ve God of War Ragnarok'ta daha da korkutucu olacaktır; kendisinin kanatlı bir biçimde geri dönmesi çok muhtemel. Freya zaten kanatlarına sahipti; Odin tarafından ondan çalındı.

god of war freya

Baldur

İlk bakışta, Baldur kırılgan ve zayıf görünüyor, ancak hepimiz Kratos'un onu uzaklaştırmasının, özellikle de ilk dövüşte ne kadar zor olduğunu gördük. Baldur, Kratos ile aynı süper güce sahipti, ancak ona avantaj sağlayan şey; acı, yorgunluk ve hatta duyguları hissedememesiydi. Freya'nın üzerine koyduğu lanet/kutsama sayesinde Baldur, kelimenin tam anlamıyla öldürülemez. Sonunda onu yenmek için yanlışlıkla Ökseotu tarafından bıçaklanması gerekti. Baldur öfkeli bir nefret cehennemi içerisinde olmasaydı ve gerçekten akıllıca savaşmış veya strateji kullanmış olmasaydı, muhtemelen Kratos ve Atreus'a bir son verebilirdi.

god of war baldur

Thor

Norveç'te Thor'dan çok korkulduğundan, adını anan herkes bunu dehşet içinde yapar. Thor'un şimşek güçleri, kendisini Zeus'la eşit ya da ondan daha güçlü bir hale sokuyor. Tek başına varlığı, havanın etrafındaki her şeyi şiddetle yok etmesine neden olur.

Onu henüz bir God of War oyununda gerçekten savaşırken görmedik, ancak 2018 oyununun sonundaki gönderme, yaklaşmakta olan God of War Ragnarok'ta geri döneceğini neredeyse doğruluyor. Thor'un Odin'e eşit doğaüstü yeteneklere sahip olması pek olası değildir, ancak daha iyi bir savaşçı olması çok muhtemeldir ki bu tam olarak Kratos'un tercih ettiği türden bir rakiptir. Bir sonraki oyunda savaşlarını görmek için sabırsızlanıyoruz ve Thor kesinlikle seride şimdiye kadar görülen en güçlü tanrılardan biri olacak.

god of war thor

Kratos

Yoluna kim çıkarsa çıksın; tüm zamanların en büyük tanrısı olsun ya da olmasın, Kratos onları yendi. Kratos yenilmez ve yenilmez kalacaktır. Aslında bu mükemmel rekor, onun bu kadar sevilmesinin, pek çok oyunda konuk karakter olmasının ve hayranlar tarafından her zaman Yunan temalı diğer oyunlarda görünmesinin istenmesinin büyük bir nedeni. Kratos, Pandora'nın Tapınağı'nı, Kaderin Kızkardeşlerini, Tüm Olympus'u, Valkürleri ve hatta yenilmez Baldur'u, sırf öfkesinin hedefi oldukları ya da yoluna çıktıkları için öldürdü. 

god of war kratos

Kratos şimdi İskandinav mitolojisine geçti ve orada bile kimse onu yenemedi. Ölümlülerin, yarı tanrıların, tam tanrıların, devlerin ve diğer tüm varlıkların hayatlarını bir kez bile ölümcül bir darbe almadan aldı. Kendisi birkaç kez Tartarus'a gitti, ancak ruhları sonsuza kadar hapsetmek anlamına gelen krallık onu içermiyor gibi görünüyor, peki bu size ne anlatıyor? Elbette, onun hala zayıf yönleri var, ancak Kratos'u bu kadar korkutucu yapan şey, her zaman üstesinden geldiği gerçeğidir.