Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,82
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,67
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,07
den başlayan fiyatlarla
Game of Sultans Vezirler ve Devlet Gücü Arttırma Taktikleri

Game of Sultans Vezirler ve Devlet Gücü Arttırma Taktikleri

Games of Sultans oyununda gelişmek için birçok taktik bulunuyor. Bu taktiklerin en önemlileri de vezirler ve devlet gücü arttırma etrafında dönüyor.

Game of Sultans oyununda bir sürü vezir bulunuyor. Vezir kazanmanın taktiği ise başarımları tamamlamak ya da oyundaki çeşitli etkinlikler sayesinde vezirleri almak. Ama öncesinde bu vezirler ne işe yarıyor onlardan bahsedelim.

Game of Sultans
Game of Sultans
Ücretsiz

Game of Sultans Vezirleri

Vezirler hem devlet gücünüzü arttıran hem de savaşlarda size yardım etmeleri için kullanabildiğiniz yardımcılar. Vezirlerinizi altın kullanarak daha güçlü hale getirebiliyorsunuz. Aynı şekilde, onlara çeşitli eğitimler / kitaplar vererek yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz. 

Devletinize alabileceğiniz onlarca vezir var ve bunlardan her biri farklı bir bonus veriyor: Bazıları ordularınızı yönetmek için size avantaj sağlarken, bazıları da krallığınız ile alakalı görevlerde daha iyi performans gösteriyor. 

Hızlı Vezir Geliştirme Taktikleri ve Stratejileri

  1. 60‘dan fazla yeteneği olan özel vezirleri kazanabilmek için ya para harcayacaksın ya da etkinlikler yolu ile onları kazanacaksın. P. Reis ya da C. Columbus güçlü ve nadir karşılaşabileceğin vezirlerdir. Etkinlikleri takip edip bu gibi vezirleri almak için zaman zaman kontrol etmek önemli.
  2. Bazı vezirlerin ise 8 yeteneği vardır ve size çok sadık kalırlar. Merzif, Hersek, Fazil, Kilic ve Yavuz gibi vezirler bu konuda size destek olabilecek vezirlerdir. Bunları yanınızda tutmayı ihmal etmeyin.
  3. Bir diğer vezir grubu ise yine üstte bahsettiğimiz gibi 8 yeteneği olup size sadık kalmayanlardan oluşuyor. Bu vezirleri de yine amaçlarına uygun hizmet edecek şekilde kullanın ama sadık kalmayacaklarını da unutmayın. 
  4. Son olarak 14’den az yeteneği, 7 özel yeteneği bulunan vezirler ise bir diğer grup. Lala, Ahmelek, Hocas bu gruba ait vezirlerdendir. 

Vezirlerini sınıflandırdıktan sonra yapacağınız şey vezirlerinizi yetiştirmek ve eğitmektir. Vezirlerinizi bir takımda toplayıp onları eğitmek, vezir gelişiminde büyük kolaylık ve hız sağlar. 

Hızlıca yetiştirmeniz gereken ve öncelik vermeniz gereken vezirler ise: Merzif, Davut ve Ayas karakterleridir. Merzif’e araştırma ve siyası kitaplar vererek onu bu alanda geliştirebilirsiniz. Vezir Davut için ise askeri kitaplar vererek ordu yönetimi konusunda yeteneklerini geliştirebilirsiniz.

Game of Sultans Hızlı Devlet Gücü Arttırma

Games of Sultans oyununda devlet gücü arttırma taktiği ise daha çok üretmek; daha çok üretmeniz için izlemeniz gereken strateji de daha fazla altın toplamaktır. Bunun yanı sıra Military (Ordu) anlamında geliştirmeler yapmak da yine devlet gücünüze büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Military tarafının iyi olması için izlemeniz gereken yol ise olabildiğince fazla savaşa ve çeşitli etkinliklere katılmaktan geçiyor. 

Bu etkinlikler ve savaşların sonunda Sultan XP veya Diamond kazanabilirsiniz. Özellikle yabancı elçilikler ile yapılacak savaşlarda bu gibi ödüllere epey yer veriliyor. Bunları kaçırmazsanız devlet gücünüzü ve vezirlerinizi hızlıca geliştirebilirsiniz.