Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
197,40
den başlayan fiyatlarla
Days Gone
123,00
den başlayan fiyatlarla
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
109,00
den başlayan fiyatlarla
FM 22 En İyi Taktik

FM 22 En İyi Taktik

Futbolun taktik tarafının giderek daha fazla önem kazanmasıyla oyun yönetimi daha da hayati hale geldi. Bir yönetici devrimci bir tarz geliştirdiğinde, onlara karşı sonuç almak için kendi yaklaşımlarını benimseyen bir sürü başkaları olacaktır.

Football Manager 2022'daki en az kullanılan ancak son derece değerli özelliklerden biri bu süreci tekrarlıyor - Maç Planları ve taktikler.

En İyi Taktik - Maç Planı Yapın.

Maç Planları oldukça basit bir kavramdır, ancak çok çeşitli olanaklar sunarlar ve oyun yönetimi kolayca FM repertuarınızın önemli bir parçası haline gelebilecek kadar verimliliğe izin verirler. Bir maçta ortaya çıkabilecek farklı durumlar için özel talimatlar belirleyerek takım, her seferinde aynı küçük değişiklikleri yapmanıza gerek kalmadan oyun stilini otomatik olarak ayarlayacaktır.

Football Manager 2022
Football Manager 2022
299,00
den başlayan fiyatlarla

Maç Planları, Taktikler menüsünde bulunabilir. Buradan birkaç farklı plan oluşturabilirsiniz – benim tavsiyem her taktik için bir tane oluşturmanızdır. Buradan, skor çizgisine (beraberlik veya bir ve üç gol arasında kazanma/kaybetme) veya oynanan dakikalara bağlı olarak bir dizi maç içi duruma takım talimatları eklenebilir. Maç içi durum seçildikten sonra, planınızı oluşturmaya başlama zamanı. 

fm 22 en iyi taktik

Plan Oluşturma Süreci

Eğitilen diğer iki taktikten birine geçebilir veya ana taktiğinizin oluşumunu ayarlayabilirsiniz - örneğin belki de muhalefetle eşleşmek için erken taviz verdiyseniz. Ek olarak, mevcut tüm ekip talimatları eklenebilir, ancak çakışan talimatların geçersiz kılınacağını hatırlamakta fayda var. Bu nedenle, mevcut sistemi duruma göre ayarlamak için maç planını denemek ve kullanmak en iyisidir.

Her maç planına birden fazla durum eklenebilir, bu nedenle birden fazla olasılığı kapsayacak çok sayıda durum vardır. En fit taraflar bile 90 dakika boyunca tam tilt gidemiyor, özellikle de yüksek tempolu, pres sistemi oynamaları isteniyorsa. Gol attıktan sonraki 10 dakika boyunca daha pasif bir yaklaşım sergileyerek neden genç oyunculara nefes alma fırsatı vermiyorsunuz?

Sadece tarafın durumuna yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda anında yanıta karşı ekstra koruma sağlayacaktır. Alternatifiniz, tarafınız kabul ederse 10 dakika boyunca zorlamak olacaktır. Rakibin herhangi bir rahatlığından yararlanmak için baskı yapabilirsiniz; agresif bir şekilde baskı yapın ve hızlı, doğrudan paslar oynayın.

fm 22 en iyi dizilim

En İyi Dizilim

Eğitimde, dizilimler arasında çok az kesintiyle sorunsuzca hareket edebilen yeterince esnek bir kadroyla üç farklı sistem üzerinde çalışmanın iyi olduğunu düşünüyorum. Bunu etkili bir şekilde kullanmak çok büyük bir avantaj olabilir ve 4-1-4-1'den 4-4-2'ye geçmek ve son 20 dakika boyunca başka bir forvet atmak oyunu kovalamaya yardımcı olabilir. Sadece maç planlarının oyuncu değişikliğini otomatikleştiremeyeceğini unutmayın.

Bir gol ve saat 85 dakikayı vuruyor. Keskinleştirmenin ve işin yapıldığından emin olmanın zamanı geldi. Elbette, aynı ayarlamaları her seferinde manuel olarak yapabilirsiniz, ancak sadece birkaç dakika ile 1-0 öne geçmenin temelleri genellikle aynı kalır. Öyleyse neden süreci otomatikleştirip Park the Bus taktiği oluşturmuyor ve ardından maçın sonuna doğru başlamasını sağlamak için bir maç planı kullanmıyorsunuz Yine, oyuncu değişiklikleri yapılması gerekecek, ancak hayati ekip talimatlarını kaçırma şansı yok.

Football Manager 2022
Football Manager 2022
299,00
den başlayan fiyatlarla

Doğru kullanıldığında maç planları FM kariyeriniz için ezber bozabilir. Tutarlılık oluşturmaya yardımcı olurlar ve özellikle bir oyun daha oynarken panik halinde hiçbir şeyi unutmamanızı sağlarlar. Sezon boyunca size zaman kazandıracaklar ve ayrıca mağlubiyetleri beraberliğe ve beraberlikleri galibiyete dönüştürebilirler.