Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
En İyi XBOX Game Pass Oyunları

En İyi XBOX Game Pass Oyunları

Sanal dünyadaki bütün servisler aylık abonelik sistemine geçiş yaparken, oyun sektörünün de bu dalgaya yakalanmamasını beklemek olmazdı. Dizi, film, müzik, yemek gibi her şeye aylık ödemeyle sahip olabildiğimiz düzene XBOX Game Pass ile PC ve konsol oyun dünyasında da geçiş yaptık.

Platforma gelen tepkiler çoğunlukla olumlu olmaya devam ediyor, hatta oyuncular artık bir oyunu almadan önce XBOX Game Pass’te olup olmadığına bakarak hareket ediyorlar. Servisin size sunduğu oyunlar aylık olarak güncellense de, devamlı erişebileceğiniz oyunlar da mevcut. Bu koleksiyonumuzda XBOX Game Pass nedir, nasıl kullanılır ve en iyi XBOX Game Pass oyunları hangileri sorularınıza cevap veriyoruz.  

XBOX Game Pass nedir?

Xbox Games Pass, aylık bir ücret karşılığında Xbox One veya Xbox Series X/S konsolunuz ve bilgisayarınızda indirip oynayabileceğiniz 300'den fazla oyuna erişim sağlayan üyelik sistemidir. Aboneliğinizi Xbox Game Pass Ultimate'a yükseltirseniz aynı fiyata Xbox Live Gold, PC Game Pass, EA Play ve Xbox Cloud Gaming'e erişim elde edebilirsiniz. 

Aylık ücreti ödemeye devam ettiğiniz sürece oyunları indirebilir ve istediğiniz sıklıkta oynayabilirsiniz. İndirebileceğiniz oyun sayısınıza dair hiçbir kısıtlama yok ama aylık ödemeyi bıraktığınız anda oyuna olan erişiminiz de kesiliyor. Steam’de olduğu gibi oyunu bir kere alıp sonsuza kadar sahip olmuyorsunuz, oyundan sıkılana kadar ya da bitirene kadar kiralıyorsunuz gibi düşünülebilir. Eğer satın almak isterseniz abonelere özel bazı fiyat kampanyaları olduğu da oluyor. 

En İyi XBOX Game Pass Oyunlar

Psychonauts

Double Fine Productions tarafından geliştirilen macera/platform oyunu Psychonauts, Razputin isimli ve mistik güçleri olan bir karakterin hikayesini anlatıyor. Evrenin dört bir yanından psişik güçlere sahip ajanların toplanmasıyla oluşan örgüt Psychonauts’a katılma amacıyla eğitim kampına giren Razputin, işlerin hiç de planladığı gibi olmadığını kısa sürede anlıyor. Katıldığı kamp kim olduğu bilinmeyen biri tarafından sabote ediliyor ve kampa katılan herkes kaçılıyor. Raz’ın telekinezi, zihin okuma ve yükselme gibi güçleri yanlış kişilerin eline geçmede kullanmayı öğrenmesi, kendini ve kamp arkadaşlarını kurtarması gerekiyor. Hikayesi kadar mekanikleri ve grafikleriyle de inanılmaz sıradışı ve eğlenceli olan oyun, Xbox Game Pass’in en iyileri arasında yer alıyor. 

Psychonauts
Psychonauts
322,92
den başlayan fiyatlarla

Grim Fandango

Tüm zamanların en iyi macera oyunları arasında adından sıkça söz ettiren Grim Fandango, ikonik karakterleri, günlerce etkisinden çıkamayacağınız dünyası, bitmek tükenmek bilmeyen hikayesi ve olağanüstü bir özenle hazırlanmış bulmacaları ile öve öve bitiremediğimiz oyunlardan biri. Eğer oyunda hikayeye, diyaloglara, karakter gelişimine önem veren, film izler gibi oyun oynamayı seven biriyseniz, Grim Fandango tam sizlik. Her ne kadar bazen devasa hikayenin ve dünyanın içinde insan yönünü bulmakta ve ne yapacağını bilmekte zorlansa da, oyunun müzikleri ve atmosferi sizi oyalamaya ve eğlendirmeye devam ediyor. 

Grim Fandango Remastered
Grim Fandango Remastered
484,55
den başlayan fiyatlarla

xbox game pass nedir

Gears 5

Gears 5’i bu listeye sokan en güçlü özelliği tartışmasız bir şekilde hikayesi. Oyun çok uzun olmasa da tek bir saniyesi bile sıkıcı değil ve sürekli bir sonraki adımda ne olacağını merak ederek tetikte oynuyorsunuz. Hikaye Gears 4’ün kaldığı yerden devam ediyor ve önceki oyunları oynamadan Gears 5’e başlamak hem mekanikler hem de hikayeyi takip etme açısından zorlayıcı olabilir. Yine de oyunun en güncel ve uğraşılmış versiyonu Gears 5 olduğu için buradan başlamak isterseniz, birkaç video izleyerek hikayedeki eksiklerinizi kapatabilirsiniz. 

Oyunun tasarımındaki keyifli detaylardan biri hikayenin yalnızca bazı bölümlerinin açık dünya olması. The Witcher 3’te veya Breath of the Wild’de gördüğümüz gibi sizi devasa bir açık dünyanın ortasına bırakmıyor ve keşfedecek çok fazla alan sunmuyor ama zaman zaman körü körüne hikayeyi takip etmek yerine sağa sola gidip yan görevler alıp biraz soluklanmanıza imkan tanıyor. Bu da hikayeden çok uzaklaşmadan ama hikaye içinde de boğulmadan başarılı bir dengeyle oyunu bitirmenizi sağlıyor. 

Gears 5
Gears 5
1.292,67
den başlayan fiyatlarla

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition'da hafif uçaklardan geniş gövdeli jetlere, planörlere ve helikopterlere kadar son derece ayrıntılı ve isabetli uçaklarla gerçeğe oldukça yakın bir uçuş deneyimi yakalayabilirsiniz. Oyunda gerçeğiyle neredeyse birebir modellenmiş 37 uçak, planör ve helikopter, el yapımı 25 havaalanı, 4 klasik ticari havaalanı, 14 heliport ve 15 planör havaalanı bulunuyor. 

Microsoft Flight Simulator
Microsoft Flight Simulator
1.939,16
den başlayan fiyatlarla

en iyi xbox game pass oyunları

Halo 3

Halo 1 ve 2’de teker teker inşa edilen hikaye ve dünyaya mükemmel bir veda niteliğinde olan Halo 3, karakterlerinde ve dengelerinde zaman zaman sıkıntılara sahip olsa da Xbox Game Pass ile oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Covenant, Flood ve tüm insan ırkı arasındaki savaşı bitirmek için Master Chief, Afrika'nın kumlarının altında gizlenmiş, insanlığın kurtuluşunun veya yok edilmesinin anahtarı olabilecek eski bir sırrı ortaya çıkarmak üzere geri dönüyor. Kaliteli aksiyona ve grafiklere doymaya hazırsanız ve Halo oynamadıysanız acilen Master Chief ile tanışmanız gereken konular var.