Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
178,98
den başlayan fiyatlarla
Palworld
463,37
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
741,58
den başlayan fiyatlarla
En İyi VR Korku Oyunları

En İyi VR Korku Oyunları

VR son birkaç yılda büyük bir patlama yaşadı ve bu platformun yeni donanım ve video oyun yazılımlarıyla gelişmeye devam ettiğini görmek heyecan verici. Bir VR başlığınız varsa veya bir tane almayı düşünüyorsanız ve korku oyunlarını seviyorsanız, bu koleksiyon tam size göre.

Bu listede, VR platformu için alabileceğiniz en iyi korku oyunlarından bazılarının altını çiziyoruz, ancak bu listede sunulan oyunların sahip olabileceğiniz veya şu anda aradığınız herhangi bir başlıkla uyumlu olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Resident Evil 7 Biohazard

Resident Evil, ikonik bir hayatta kalma korku oyunu serisidir. Capcom'daki geliştirme ekibi, hem ana oyunlar hem de yeniden yapımlar için sayısız başlık yayımladı. Capcom'un geleneksel hayatta kalma korku oyun öğelerinden uzaklaşmaya başladığı ve bunun yerine hayranlara daha aksiyon odaklı deneyimler sunduğu çok uzun zaman önce olmasa da Resident Evil 6, bunun en kötü örneğiydi ve sonuçta Resident Evil hayranlarının hayal kırıklığına uğramasına ve Capcom'un köklerine geri dönmesi için yalvarmasına neden oldu.

en iyi VR korku oyunları

Neyse ki, Resident Evil 7'nin piyasaya sürülmesiyle bunu yaptılar. Burada oyuncular, kayıp karısını arayan Ethan adında yepyeni bir kahramana adım attılar ve onu tuhaf Baker ailesine götürdüler. Bu oyun, serinin orijinal olarak bilindiği genel hayatta kalma korkusunu ve atmosferik oynanışı geri getirirken, Capcom bazı küçük değişiklikler yaptı. En büyüğü, oyunculara VR'de kullanılabilecek birinci şahıs bakış açısı verilmesiydi. Bu, yalnızca PlayStation VR başlığında mevcuttu, ancak oyuncuların bu korkunç dünyaya dalmalarına izin verdi.

Resident Evil 7 Biohazard
Resident Evil 7 Biohazard
218,47
den başlayan fiyatlarla

The Walking Dead Saints & Sinners

Hayranlar için ölümsüz zombi nişancı oyununu ele geçiren ve bir nevi devralan tek oyun The Walking Dead Saints & Sinners. Bu oyunda oyuncular, New Orleans'ta mahsur kalmış bir kurtulan olarak oynadığınız The Walking Dead dünyasına adım atıyorlar.

en iyi vr korku oyunu

Geliştiricilerin her oyuncu için benzersiz olması için yaptığı bir başlıktır bu; oyunda ne yapacağınıza dair nihai karar sizde. Hikayeyi gözden geçirmekten ve kaynakları toplamaktan, diğer kurtulanlarla karşılaşacağınız farklı noktalar olacak. Bazıları düşmanca, bazıları ise yardıma ihtiyaç duyan daha arkadaş canlısı olabilir. Bununla birlikte, ihtiyacı olanlara yardım etmek veya biraz daha ilerlemek için vahşice öldürmek olsun, durumların nasıl ele alındığı size kalmış.

The Walking Dead: Saints & Sinners
The Walking Dead: Saints & Sinners
1.236,17
den başlayan fiyatlarla

Arizona Sunshine

Arizona Sunshine, birkaç yıldır VR platformu için en popüler zombi hayatta kalma oyunuydu. Bu oyunda oyuncular, bir dizi ölümsüz düşmanla savaşmanız gereken bir FPS'den geçiyorlardı. Oyuncular, bir radyo kulesi aracılığıyla mesajlar yayan başka bir kurtulan bulmaya çalışırken bir hikaye modunu deneyimleyebiliyorlar.

vr korku oyunu

Bu arada oyun, oyuncuların açıkta dolaşan ölümsüz zombi sürüleriyle mücadele ederken kaynak ve silah toplamasını gerektirecek. Neyse ki hayranlar, bölgeyi özgürce keşfedebileceğiniz ve ölümsüzlere karşı atışlarınızı sıralayabileceğiniz için bunun oldukça açık bir harita olduğunu görecekler. Bir işbirliği içeriğinden olduğundan bahsetmiyorum bile, böylece dört oyuncuya kadar çevrimiçi bağlantı kurabilir ve hikaye boyunca birlikte çalışabilir.

Arizona Sunshine®
Arizona Sunshine®
556,11
den başlayan fiyatlarla

Alien Isolation

Alien Isolation, sadece bir VR başlığı olmanın dışında bir başka popüler korku oyunudur. Alien Isolation'da oyuncular Ellen Ripley'in kızı Amanda Ripley rolüne bürünüyor. Orijinal Alien filminden on beş yıl sonra geçen oyunda Amanda, Ellen'ın gemisi Nostromo'nun uçuş kayıt cihazı bulunduğunda yeni bir arayışa atlar. Kayıp annesine ne olduğuna dair bazı cevaplar bulmayı uman oyuncular, korku dolu olduğu kanıtlanan istasyona girmek zorunda kalacaklar.

vr korku oyunları

Oyun içinde oyuncular, farklı Alien konumlarını bulmak ve biri ortaya çıktığında gözden uzak durmak için ikonik hareket izleyiciyi kullanıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, VR desteğine izin vermek için keşfedilen bir mod vardı, ancak geliştiriciler buna çok fazla talep olduğunu asla hissetmedikleri için mod rafa kaldırıldı. Hurdaya çıkarılmış olmasına rağmen, mod yapımcıları onu tam oyuna geri getirebildi ve oyuncuların biraz daha dalmasına izin verdi.

Alien: Isolation
Alien: Isolation
310,46
den başlayan fiyatlarla