En İyi Nostaljik Oyunlar

En İyi Nostaljik Oyunlar

Nostalji yaşamak her zaman güzeldir. Günümüzde de en iyi nostaljiyi retro oyunlar veya gerçekten nostaljik olan oyunlar ile yaşayabileceğinizi söyleyebiliriz. Yalnız, geçmişten hatırladığınız oyunlar veya o havayı vermeye çalışan retro oyunlar her zaman düşündüğünüz kadar ilgi çekici olmayabilir.

En azından o oyunlar, artık sizin standartlarınızın altına çok düşmüş olabilir. İşte tam da bu sebepten ötürü en iyi nostaljik ve retro oyunları sizlere sunmak istedik.

Cuphead

2017 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Cuphead, 1930 dönemindeki çizgi filmleri temel alıyor ve tamamen bölüm sonu karşılaşmalarına odaklanıyor. Dark Souls ve benzeri oyunlardaki gibi inanılmaz bir zorluk sunan Cuphead, görselliği ve müzikleri ile de etkileyici bir hal alıyor. Tabii ki tüm bu sunum ögeleri, bizi 1930'lu yıllara götürüyor. Oyunun kendisi olmasa da bize sunduğu dünya içimizi nostaljiyle kıpır kıpır edecek. Ayrıca bu oyunda eşli oyunculu sistemler ve daha fazlası da yer alıyor. 

Cuphead gameplay

Cuphead
Cuphead
161,94
den başlayan fiyatlarla

Papers, Please

Ülkenin en şanslı insanı herhalde sizsiniz; Ministry of Admission tarafından Grestin Border Checkpoint içerisinde memur olarak çalışma imkanı buldunuz. Bir retro oyun olan Papers, Please, bizleri bir göçmenlik memuru yapıyor ve ülkeye girecek olan herkesten bizi sorumlu tutuyor. Oyun boyunca doğru insanları ülkeye sokmaya çalışıyoruz ama yaşanan olumsuz olaylardan ötürü sürekli işimiz zorlanıyor. Bir yandan para kazanıp, ailemize de bakmamız gerekiyor.

Papers please oyun

Papers, Please
Papers, Please
18,00
den başlayan fiyatlarla

Max Payne 1 & 2

Bu oyunları bu koleksiyonda görmek bazılarımızı yaşlı hissettirip üzebilecek olsa da gerçekleri kabullenip bu güzel oyunları geçmişte oynarken (belki de hala) ne kadar zevk verdiğini düşünüp nostalji yaşamamak mümkün değil. Kaçak bir DEA ajanı Max Payne ile aksiyondan aksiyona atladığımız günler hala dün gibi aklımızda. Eğer bu seriyi hiç duymadıysanız, hayatınızdan büyük bir parça eksik demektir. Koşun oynayın.

Max payne oyun

Max Payne 2: The Fall of Max Payne
72,02
den başlayan fiyatlarla
Max Payne
72,18
den başlayan fiyatlarla

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back ve Crash Bandicoot 3: Warped oyunları günümüze yenilenerek geri dönüyor. Ayrıca, bu üç oyun da tek bir paket içerisinde satılıyor ve bu pakete de Crash Bandicoot N. Sane Trilogy deniyor. Geçmiş dönemlerde en iyi platform oyunlarından biri olarak gösterilen Crash Bandicoot, oyunculara nostalji yaşatmak istiyor ve bunu Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ile başarıyor da.

Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy
Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy

Spyro Reignited Trilogy

Crash Bandicoot serisinin geri döndüğü gibi Spyro da günümüzde tekrardan karşıya çıkıyor. Spyro Reignited Trilogy isimli paketin içerisinde Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto's Rage! ve Spyro: Year of the Dragon oyunlarının tamamen iyileştirilmiş sürümleri yer alıyor. Macera, aksiyon ve platform ögelerinin toplandığı bu video oyununda, geçmişin sevimli ejderhasını bir kere daha görüyoruz. Bu deneyimi kimler bir daha yaşamak istemez ki?

Spyro Reignited Trilogy

Spyro™ Reignited Trilogy
Spyro™ Reignited Trilogy
164,00
den başlayan fiyatlarla

Streets of Rage 4

Şaşırtıcı bir şekilde Streets of Rage serisi, dördüncü oyunu ile 2020 senesinde geri döndü. 1990'lı seneleri her şeyi ile yansıtan Streets of Rage 4, kendi markasının o klasik ve sevilen aksiyon ögelerini de içerisinde bulundurmayı unutmadı tabii ki. Serinin geçmiş oyunlarında olduğu gibi tamamen el çizimi olan Streets of Rage 4, modern bir oyun olabilmek adına yepyeni oynanış mekaniklerini ve daha fazlasını da oyunculara sunuyor.

Streets of rage 4

Streets of Rage 4
Streets of Rage 4
202,45
den başlayan fiyatlarla